Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38685)

czarny.piotr 23-02-2008 19:48

Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
Witam forumowiczów, mam pytanie czy wymienia się w focusie 1,8 TDCI sam pasek rozrządu z napinaczem(rolką) czy również łańcuch? Jeżeli sam pasek to służę radą jak można to samemu zrobić. :fcp1

Przeniosłem ten wątek do działu FOCUS oraz proszę używać funkcji SZUKAJ
Moderator

pat72 23-02-2008 23:30

Re: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
Jeżeli radzisz z paskiem rozrządu wymienić łańcuszek rozrządu... to ja dziękuję, poczekam. :562:

aegiss 24-02-2008 08:05

Re: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
a wymien obydwa :572: ,padnie Ci i co silnik do wymiany? :fcp27

Mannieek 24-02-2008 10:08

Re: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
co wy wypisujecie za śmieci, wymień sobie głowę, jak coś jeszcze dobre to poco pchać kasę w błoto :/ !!

Mój fokus jest z 2003r i ma pasek rozrządu. Pasek wymienia się od 140-160tyś. W skład zestawu wchodzi pasek i rolka napinająca - koszt około 235zł oryginał kupiony w internecie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Możesz równieć wymienić pasek wieloklin owy, jak dobrze pamiętam to pasek i też rolkę się tam wymienia
Jeżeli napinacz paska wieloklin owego jest dobry to się go nie wymienia (nowy nie jest tani), jak również pompy wody( wymiana jak cieknie albo łożysko już hałasuje) , która jest na pasku wieloklin owym.

Uważam że twój fokus nie ma łańcuszka rozrządu tylko pasek rozrządu . Mogę się mylić !! Musisz sprawdzić. Łańcuszek wymienia się dopiero w tedy jak zaczyna stukać. Powinien lekko 250tyś wytrzymać !!

pat72 24-02-2008 15:30

Re: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
No chyba wystarczy instrukcję przeczytać, że FF 1,8 TDCI ma pasek, a nie łańcuszek.

czarny.piotr 24-02-2008 18:18

Re: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
Drodzy forumowicze..... niekoniecznie należy wymieniać głowę. Wymieniłem sam pasek wraz z rolką napinającą. Na stronach allegro znalazłem książkę (zakupiłem ją) w której jest narysowany schemat rozrządu z tego modelu silnika. Widać wyraźnie, że pasek zębaty napędza jedynie wałek rozrządu w głowicy a napęd przenosi z pompy wtryskowej. Łańcuszek znajduje się głębiej i nie widać go po zdemontowaniu osłony rozrządu. Jest to o tyle zrozumiałe że jak pasek pracuje na sucho to łańcuch musi być smarowany olejem. Za pasek Continental oraz rolkę napinającą SKF dałem niecałe 200zł. Wymiana jest stosunkowo prosta. Zrobiłem zdjęcia przed zdjęciem paska. Pomiędzy znakami na kole wałka rozrządu i koła na pompie musi być równe 28 zębów. Uwaga !! Pompa się raczej nie obróci (jest trzymana przez łańcuch) ale wałek rozrządu i owszem może się skręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dobrze byłoby oznaczyć na tym właśnie kółku i na osłonie wewnątrznej rozrządu (blacha pod paskiem zębatym) jakieś punkty ustalające. Jeśli idzie o narzędzia...wystarczą klucze o rozmiarach 15, 10 i 13. Oczywiście wkrętak płaski/krzyżakowy i staranność działania. Pozdrowienia. :fcp1

pat72 25-02-2008 17:44

Re: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
Cytat:

Napisał czarny.piotr
Drodzy forumowicze..... :fcp1

Najłatwiej jest się nabijać, a samemu nie wiedzieć.
Piotr, :fcp29 przepraszam.
W tym silniku jest i pasek i łańcuszek. Łańcuszek niby dożywotnio.
Pozdrawiam.

marooo9 14-05-2008 08:05

Re: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
Cytat:

Napisał Mannieek
Możesz równieć wymienić pasek wieloklin owy, jak dobrze pamiętam to pasek i też rolkę się tam wymienia
Jeżeli napinacz paska wieloklin owego jest dobry to się go nie wymienia (nowy nie jest tani)

witam,
a ten wielokin to jest ten od klimy??
i czy masz moze namiary jaki powinien to byc pasek i rolka napinajaca do tego wielokilnu?

tomlee 14-08-2009 00:03

Odp: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
witam za pare dni bede przed wymiana rozrzadu. i pytanie mam jakiej firmy byscie polecili?i przy okazji co jeszcze warto by było wymienić?

Łukasza 14-08-2009 08:31

Odp: Wymiana rozrządu w focus 1,8 TDCI
 
tomlee - pompe wody i co jeszcze ewentualnie zauważy mechanik (u mnie np. pasek alternatora wymieniono). Weź oryginały jedynie napinacz możesz innej marki (np. LUK). I polecam Tobie wymienić w Caros Service na Warsztatowej 11 (wroc).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.