Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80658)

komariusz 21-07-2011 18:58

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
czy ktoś może to kupował? może wartospytac zanim sie kupi?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


płyta za cos ok 1100 zł

Andraszi 25-07-2011 21:28

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Witam
Aktualnie także jestem na etapie poszukiwania map na 2011 r. do Blaupunkta NX. Jeszcze nie pokusiłem się na wydanie 1000 zł na ebay-u ale kto wie. W trakcie poszukiwań natrafiłem na taką stronkę

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy ktoś to już testował? Wystarczy ściągnąć, zgrać na płytkę i załadować?
Co o tym koledzy sądzą?

p.s. ponadto jest szereg innych stron na których - jak się wydaje - istnieje teoretyczna możliwość pobrania map na 2011 r. do blaupunkta nx. Sam już nie wiem o co chodzi :)

mszymcz 26-07-2011 07:07

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Niestety pierwsze cztery linki na tego typu stronach to ściema do naciągania ludzi. Sam zobacz - wystarczy zmieinić końcówkę:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wyniki zawsze się pokażą... Softu do NX który dałoby się wypalić (tak by działał) nie ma - Szybciej byłoby chyba rozgryźć pliki od firmware NX (jest to jakiś klon linuksa-można podejrzeć to w plikach od SP) i wyciąć sprawdzanie płyty, btw. prawdopodobnie w taki sposób powstało spolszczenie...

Ziembol 26-07-2011 18:33

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Syd (Post 1663835)
W oryginalnym pudełku po płycie z mapami blaupunkta jest coś jakby karta pocztowa z adresem blaupunkta w Niemczech na tej karcie pisze ze teoretycznie należy sie darmowa aktualizacja .Może wiecie co oni dokładnie przysyłaja ? Nowe mapy czy nowy soft ? czy jedno i drugie?

Czy ktoś móglby zeskanować ową kartę ? Moje auto jest z 2008r i mapy również mam z 2008 - wygląda na to że poprzedni właściciel nie wystapił o aktualizację. Wieć może ja spróbuję - niestety nie wiem gdzie i do kogo pisać w tej sprawie :(

Andraszi 26-07-2011 20:24

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał mszymcz (Post 1687702)
Niestety pierwsze cztery linki na tego typu stronach to ściema do naciągania ludzi. Sam zobacz - wystarczy zmieinić końcówkę:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wyniki zawsze się pokażą... Softu do NX który dałoby się wypalić (tak by działał) nie ma - Szybciej byłoby chyba rozgryźć pliki od firmware NX (jest to jakiś klon linuksa-można podejrzeć to w plikach od SP) i wyciąć sprawdzanie płyty, btw. prawdopodobnie w taki sposób powstało spolszczenie...

Dzięki za informację. Faktycznie, niezły numer z tymi linkami :shock:
Poszukiwania map 2011 trwają zatem dalej. Co do karteczki w pudełku po płycie DVD to wysłąłem ją jakiś czas temu do Niemiec (około jeden miesiąc w tył) i na razie bez odzewu. Z tego co piszecie to przysługiwałyby mi mamy jedynie na 2008 rok.

Wodnik 26-07-2011 23:03

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 1656487)
Panowie tak aby mieć jasność. Czy wątek dotyczy tego sprzętu co jest na poniższym zdjęciu?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Cytat:

Napisał Alecki (Post 1656546)
Tak.


Też jestem laikiem i mam takie pytanie żeby upewnić się co do mojej navigacji, też mam taki model navigacji w swoim S-Maxsie jak na zdjęciu wyżej, a z której wyciągnołem taką płytę z mapami http://imageshack.us/photo/my-images...6072011034.jpg , czy to jest taka jak w temacie i którą w tym temacie aktualizujecie?

Syd 27-07-2011 16:21

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Witam chciałem zapytać czy ktoś ma problem z połączeniem bluetooth blaupunkt nx i telefonu .Połączenie jako zestaw głośnomówiący uzyskuje bez problemu ale nie wykrywa mi książki adresowej, a jak wykryje to wyswietla tylko jeden numer tel . Mam sp 5,3 a telefon samsung avila

mszymcz 27-07-2011 18:46

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Miałem ten sam problem z Galaxy S-z tego powodu wgrywałem każdy nowy ROM do telefonu i nic nie pomagało (no może nie do końca bo w Androidaich 2.2 połączenie BT było bardzo niestabilne).Po przejściu na 2.3.x problem niestabilnego połączenia ustąpił, książka jednak nie była dalej dostępna. To co uzyskiwałem na wyświetlaczu navi, to same wpisy "MSISDN", "MSISDN" pomieszane z losowymi numerami z książki bądź całe ekrany z jednym numerem. Według różnych androidowych forów pomóc miało usunięcie z książki tel. innych kontaktów niż standardowe wpisy z numerami telefonów. Nie pomagało... A co finalnie pomogło? Wykasowanie kontaktów z karty SIM i zapisanie ich tylko w pamięci telefonu. Od tej chwili kontakty ściągają się poprawnie i NX działa jak należy. Oczywiście trzeba zrobić backup książki na jakimś innym nośniku...
Cóż... Póki google nie zrobi z tym porządku to chyba jedyny działający "workaround"... Kiepski ale nic innego chyba nie pomaga...

Pozd.Marek
PS. Jeśli chcesz poszukać głębiej dobrym słowem kluczem jest "Phone Book Access Profile (PBAP)"

wojtbf1 27-07-2011 20:50

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Mam ericsona xperia 10 , także z androidem i nie mam kłopotu z łączem ani z wybieraniem nr z książki... Może wszystko zależy od modelu telefonu..

Pavlik 02-08-2011 17:55

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
witam!
Nie wiem, czy to właściwe miejsce na to pytanie, ale nie znalazłem lepszego :)
Pytanie: jest możliwość dokupienia klawiszy bądź całego panelu tejże nawigacji? Mam wytarty jeden z klawiszy (tak, że nie widać napisu), a na niektórych widzę, że pod warstwą lakieru (?) są takie jakby pęcherzyki powietrza.
ASO twierdzi, że nie mają dostępu do takich części, ale wyczytałem gdzieś niedawno, że komuś wymienili (już nie znalazłem tego wątku, może był na innym forum).
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.