Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80658)

jas!ek 07-02-2010 20:39

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Nie wiem, czy powinien robić w ramach gwarancji... zawsze możesz próbować.

Co do nowych map (lub map innych obszarów), to na pewno są płatne. O oryginały możesz pytać się u Forda, albo sprawdź na stronie producenta map - Teleatlas ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).

Jeżeli chodzi o nielegalne kopie, to z tego co wiem nie są dostępne - płyta z mapami do Blaupunkta NX jest zbyt dobrze zabezpieczona. Ale znając życie, to tylko kwestia czasu...

Można też pewnie szukać płyt z 'rozbitków' na eBay'u.

lll 08-02-2010 13:37

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał jas!ek (Post 1356460)
Nie wiem, czy powinien robić w ramach gwarancji... zawsze możesz próbować.

Co do nowych map (lub map innych obszarów), to na pewno są płatne. O oryginały możesz pytać się u Forda, albo sprawdź na stronie producenta map - Teleatlas ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).

Jeżeli chodzi o nielegalne kopie, to z tego co wiem nie są dostępne - płyta z mapami do Blaupunkta NX jest zbyt dobrze zabezpieczona. Ale znając życie, to tylko kwestia czasu...

Można też pewnie szukać płyt z 'rozbitków' na eBay'u.

Jeśli chodzi o NXa to najnowsze mapy- jak pewnie wiesz- to 'Western Europe - Turkey - Ford NX 2010'; niestety z białą plamą w interesującym mnie obszarze; ale mają np. całe wybrzeze Tureckie;

lll 08-02-2010 17:21

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
dostałem e-maila od Tele Atlas Customer Support [[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]]; powiedzieli mi, że ich
ostatni upgrade map : 'Western Europe - Turkey - Ford NX 2010'

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zawiera także drogi w AL, BIH, HR, MK, MNE, SLO, SRB. Czy znacie może to
cudo? Każda wskazówka mile widziana. z góry wdzięczny lll

Leonzaw 30-03-2010 00:19

Cytat:

Napisał lll (Post 1356142)
Sorry; nie zrozumialem wczesniej, teraz jest jasne; czy Ford nie powinien tego robic w ramach gwarancji?

jeden raz masz za darmo do zrobienia przez Forda, ja dziś byłem na aktualizacji ale powiedzieli mi że w czercu ma wyjść nowy soft z wieloma poprawkami i oni sugerują aby poczekać ... ale upgrade miał być za darmochę

Cytat:

Napisał grzegorz914 (Post 1269863)
Cytat: Napisał Leonzaw Zobacz post Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi jestem w trakcie rozpracowywania tego systemu jak sie wszystko uda to info bedzie na forum

Grzegorz914 i jak tam udało Ci się rozpracować kostkę?

tubing 19-04-2010 11:49

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
U mnie właśnie padł GPS...Ni z gruchy, ni z pietruchy. Padł i koniec! :-)

Leonzaw 19-04-2010 13:41

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
a radio działa?

Alecki 19-04-2010 18:15

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał tubing (Post 1417767)
U mnie właśnie padł GPS...Ni z gruchy, ni z pietruchy. Padł i koniec! :-)

Jeśli na navi masz komunikat "No GPS" a w ustawieniach "0 satelites" sprawdź antenę.
U mnie pod uszczelkę silikonową dostał się woda i antenę szlag trafił.

Pozdrawiajka,
Alek

Leonzaw 23-04-2010 11:41

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
dziś dostałem telefon z centrali od siebie z firmy (Wawa, ja mieszkam we Wrocku) z informacją że przyszła do mnie paczka od firmy Robert Bosh !!! :shock: poprosiłem o otworzenie a w środku kompletna płyta z softem NAVI!!! co prawda na 2008 plus upgrade 5.0, ale podobno na 2010 jeszcze nie ma tych do oryginalnych systemów (tak mi też w salonie powiedzieli, a tylko oni teraz mają prawo to sprzedwać)

a teraz jak to się stało ;)

napisałem sobie maila na adres [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z informacją że mam fabrycznie zamontowany system i podobno należy mi się aktualizacja, no i tak przepychałem sie od osoby do osoby a to na węgrzech, a to w niemczech (kontakty dla wszystkich chętnych podam na PW) ale postanowiłem nie odpuszczać, choć chcieli mnie spuścić na drzewo ... no i po ponad pół roku takiego już dla sportu wypisywania maili chyba chcieli mnie mieć już dość wysłali płytkę!!!

tubing 26-04-2010 12:51

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1418020)
Jeśli na navi masz komunikat "No GPS" a w ustawieniach "0 satelites" sprawdź antenę.
U mnie pod uszczelkę silikonową dostał się woda i antenę szlag trafił.

U mnie właśnie też był problem z wodą. Nie było żadnego komunikatu. Sprawdziłem przez przyciś "INFO" a tam "0 satelites". I temat jasny.

Leonzaw - radio normalnie gra. Zero problemów.

tubing 26-04-2010 12:55

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1421279)
co prawda na 2008 plus upgrade 5.0, ale podobno na 2010 jeszcze nie ma tych do oryginalnych systemów (tak mi też w salonie powiedzieli, a tylko oni teraz mają prawo to sprzedwać)

Sprawdzę, jaka wersję mam u siebie. Mondka mam z 2008 r. z oryginalną navi i dostałem aktualizację softu w kwietniu 2009. Może coś się zmieniło?...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.