Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80658)

grzegorz914 13-10-2009 08:33

Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy
 
1 załącznik(i)
Witam poniżej aktualizacja do Navigacji 7" Blaupunkt NX DVD SP 5.0 i 5.3

Cytat:

Następujące nieprawidłowości w działaniu systemu nawigacyjnego Ford DVD Blaupunkt NX z ekranem dotykowym usunięto:
Nie można wprowadzić celu podróży podając 7-cyfrowy kod pocztowy (wyłącznie Wielka Brytania),
Resetowanie podczas działania,
Dane systemu nawigacyjnego/radia nie są wyświetlane na wyświetlaczu wielofunkcyjnym (połączone),
Po uruchomieniu silnika brak sygnału audio/sygnału sterowania głosem,
Nie można włączyć sterowania głosem, nawet po wielokrotnym naciskaniu przycisku PTT,
Urządzenie zawiesza się w trybie nawigacji na wiele minut z wyświetlonym komunikatem "Activating navigation" ("Włączanie nawigacji"),
Urządzenie zawiesza się w trybie nawigacji na wiele minut przy wyświetlonym komunikacie o wyłączeniu z odpowiedzialności przy korzystaniu z nawigacji, a przycisk OK nie działa,
Urządzenie zawiesza się podczas wprowadzania celu / wyboru celu z listy,
Urządzenie zawiesza się w trybie sterowania głosem na wiele minut z wyświetlonym komunikatem "Activating voice operation" ("Włączanie sterowania głosem"),
Urządzenie wyświetla komunikat "NoGPS" ("Brak GPS") przez dłuższy czas po przejeździe tunelem/parkowaniu w garażu,
Czasami nie jest możliwy wybór celu na mapie ("Destination from MAP"),
Nie można regulować głośności,
Przycisk CD/AUX nie działa,
Po włączeniu urządzenie wyświetla jedynie pusty niebieski ekran,
Puste/szare klawisze funkcyjne, mimo iż powinny być aktywne,
Urządzenie zawiesza się w połączeniu z odtwarzaniem zawartości urządzeń USB/iPod/zewnętrznych urządzeń audio,
Urządzenie iPod/USB nie rozpoczyna odtwarzania,
Komunikat "Checking CD" ("Sprawdzanie płyty CD") pozostaje na ekranie długo (>2 min) po włączeniu,
Wyłącznie Kuga 2008.5 z kamerą ułatwiającą parkowanie tyłem: Jeśli bieg wsteczny zostanie wybrany szybko, nie jest pokazywany obraz obszaru za pojazdem,
Wyłącznie pojazdy Galaxy 2006.5 z dodatkowym układem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji: Dodatkowy układ ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji nie działa,
Nieprawidłowe informacje na temat układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w wierszu określającym status,
Utrata ustawień użytkownika (język, itp.),
Powtarzające się, stałe resetowanie,
Bardzo krótkie (<1 s.) zanikanie dźwięku podczas słuchania muzyki,
Głośne brzęczenie o niskiej częstotliwości na dowolnym źródle dźwięku (może występować na jednym kanale),
Brak sygnału głosowego nawigacji podczas trwającego połączenia telefonicznego.

Następujące nieprawidłowości w działaniu systemu nawigacyjnego Ford DVD Blaupunkt NX z ekranem dotykowym usunięto w wersji 5.3:
Resetowanie się navigacji przy wielu jednoczesnych meldunkach (TMC)
Samoczynne przełączanie stacji podczas włąnczania silnika.
(Tylko S-MAX/Galaxy 2006.5, Mondeo 2007.5): Po uruchomieniu silnika nie działa wysówanie CD.
Poprawa jakości odtwarzanego dźwięku.

Instrukcja instalacji:

1-Załącz zapłon i uruchom silnik
2-Ściągnij pokretło gŁośnosci z Navi NX
3-Zdejmij czarną osłone napedu DVD
4-Jednoczesnie nacisnij i puść przyciski NAV+MENU (Menu serwisowe)
5-Nacisnij DVD EJECT
6-Wprowadz pin radia i naciśnij OK (Wysunie się płyta z navigacją DVD)
7-Włóż płytę z aktualizacją do napędu DVD
8-Po chwili zostanie wyświetlona wersja oprogramowania zainstalowanego i tego na płycie oraz pytanie czy aktualizować (Wybieramy OK)
9-Po ok 15-20min system się zrestartuje jeśli się sam nie włączy naciśnij pokrętło głośności aby go włączyć ręcznie. Po ponownym uruchomieniu wykonujemy punkty 4 do 6 wyciągamy płytę CD i wkładamy DVD z naszą navigacją.
10-Wyłączamy silnik na ok 5 sekund i włączamy ponownie (System załaduje w tle dane z navigacji i polecenia głosowe ok 3min)
11-Po tym zabiegu możemy się już cieszyć nowym oprogramowaniem.

Starza wersja:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - wymagana mapa minimum 2008
Załączone powyżej aktualizacje to obraz płyty który należy wypalić w programie np: nero używając najniższych dostępnych prędkości.


Wersja aktualna:
NX SP 5.3
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mapa minimum 2009
Załączone powyżej aktualizacje to obraz płyty który należy wypalić w programie np: nero używając najniższych dostępnych prędkości.


================================================== ================================================== =================================




Aktualizacja do Navigacji 7" Blaupunkt NX SD (MCA 7" / FL )

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

działający link

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


obraz płyty Navi_SP2015.iso otworzyć winrarem zgrać cały katalog dnl na kartę SD


Instrukcja instalacji:

1-Załącz zapłon i uruchom silnik
2-Ściągnij pokrętło głośności z Navi NX
3-Zdejmij czarną/srebrną osłonę pod pokrętłem
4-Jednocześnie naciśnij i puść przyciski NAV+MENU (Menu serwisowe)
5-Naciśnij SD EJECT
6-Wyciągnij kartę SD z mapami
7-Włóż kartę SD nagranym oprogramowaniem
8-Po chwili zostanie wyświetlona wersja oprogramowania zainstalowanego i tego na karcie SD oraz pytanie czy aktualizować (Wybieramy OK)
9-Po ok 15-20min system się zrestartuje jeśli się sam nie włączy naciśnij pokrętło głośności aby go włączyć ręcznie. Po ponownym uruchomieniu poprosi o pin radia a następnie wykonujemy punkty 4 do 5 wyciągamy kartę SD z programowaniem i wkładamy SD z naszą navigacją.
10-Wyłączamy silnik
11-Po tym zabiegu możemy się już cieszyć nowym oprogramowaniem.

Leonzaw 13-10-2009 08:50

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
a znasz moze listę zmian wprowadzonych z nowym softem?? ... no i oczywiście czy trzeba mieć najnowsze mapy zeby to chodziło??

grzegorz914 13-10-2009 08:52

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1263803)
a znasz moze listę zmian wprowadzonych z nowym softem?? ... no i oczywiście czy trzeba mieć najnowsze mapy zeby to chodziło??

Listy zmian w pierwszym poscie ,wymagana mapa min.2008.

Leonzaw 13-10-2009 22:26

powiedz mi pls, wystarczy wyciagnąć płytkę z mapami wsunąć tą wypaloną i samo wszystko ruszy?? ... pokazuje się później że proces zakończony?? aaa i mam nadzieję że nie trzeba wcześniejszych wersji wgrywać też??

Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi

grzegorz914 21-10-2009 16:05

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1264413)
Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi

jestem w trakcie rozpracowywania tego systemu jak sie wszystko uda to info bedzie na forum

jas!ek 07-01-2010 20:57

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Można prosić jakąś instrukcję krok po kroku co z tą wypaloną płytą zrobić?

Czy ten upgrade jest bezpieczny? Znaczy, czy jest zabezpieczenie na wypadek gdyby coś szło nie tak (straci zasilanie, płyta będzie miała bad sector czy cokolwiek)?

jas!ek 10-01-2010 11:30

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.

lll 07-02-2010 12:56

Grzegorz, czy wiadomo co zawiera upgrade; w szczgolnosci czy sa na tym kraje bylej Jugoslawi, polwysep Balkanski - tamte okolice; napiszcie prosze - jesli sie da

Cytat:

Napisał jas!ek (Post 1329188)
Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.

Czy robiles wczesniej 'upgrade systemu fordowskiego', bo nie do konca zrozumialem;

jas!ek 07-02-2010 15:59

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał lll (Post 1355940)
Czy robiles wczesniej 'upgrade systemu fordowskiego', bo nie do konca zrozumialem;

Teraz to ja Ciebie nie zrozumiałem... :-) Co masz na myśli pisząc 'system fordowski'?

Ta płyta to upgrade oprogramowania sterującego dźwiękiem, radiem, klimą itp - wszystkim tym, co masz dostępne z konsoli, ale nie jest to upgrade nawigacji w sensie nowej wersji map. Owszem, zawarta jest nowa wersja oprogramowania nawigacji (czyli sam program a nie dane), ale ze starszą wersją mapy nie chce gadać, więc efektywnie jakby jej nie było ;-)

lll 07-02-2010 16:30

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Sorry; nie zrozumialem wczesniej, teraz jest jasne; czy Ford nie powinien tego robic w ramach gwarancji? a wiesz cos moze na temat upgrade map; chodzi mi glownie o kraje bylej Jugoslawii; 3-maj się

jas!ek 07-02-2010 20:39

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Nie wiem, czy powinien robić w ramach gwarancji... zawsze możesz próbować.

Co do nowych map (lub map innych obszarów), to na pewno są płatne. O oryginały możesz pytać się u Forda, albo sprawdź na stronie producenta map - Teleatlas ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).

Jeżeli chodzi o nielegalne kopie, to z tego co wiem nie są dostępne - płyta z mapami do Blaupunkta NX jest zbyt dobrze zabezpieczona. Ale znając życie, to tylko kwestia czasu...

Można też pewnie szukać płyt z 'rozbitków' na eBay'u.

lll 08-02-2010 13:37

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał jas!ek (Post 1356460)
Nie wiem, czy powinien robić w ramach gwarancji... zawsze możesz próbować.

Co do nowych map (lub map innych obszarów), to na pewno są płatne. O oryginały możesz pytać się u Forda, albo sprawdź na stronie producenta map - Teleatlas ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).

Jeżeli chodzi o nielegalne kopie, to z tego co wiem nie są dostępne - płyta z mapami do Blaupunkta NX jest zbyt dobrze zabezpieczona. Ale znając życie, to tylko kwestia czasu...

Można też pewnie szukać płyt z 'rozbitków' na eBay'u.

Jeśli chodzi o NXa to najnowsze mapy- jak pewnie wiesz- to 'Western Europe - Turkey - Ford NX 2010'; niestety z białą plamą w interesującym mnie obszarze; ale mają np. całe wybrzeze Tureckie;

lll 08-02-2010 17:21

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
dostałem e-maila od Tele Atlas Customer Support [[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]]; powiedzieli mi, że ich
ostatni upgrade map : 'Western Europe - Turkey - Ford NX 2010'

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zawiera także drogi w AL, BIH, HR, MK, MNE, SLO, SRB. Czy znacie może to
cudo? Każda wskazówka mile widziana. z góry wdzięczny lll

Leonzaw 30-03-2010 00:19

Cytat:

Napisał lll (Post 1356142)
Sorry; nie zrozumialem wczesniej, teraz jest jasne; czy Ford nie powinien tego robic w ramach gwarancji?

jeden raz masz za darmo do zrobienia przez Forda, ja dziś byłem na aktualizacji ale powiedzieli mi że w czercu ma wyjść nowy soft z wieloma poprawkami i oni sugerują aby poczekać ... ale upgrade miał być za darmochę

Cytat:

Napisał grzegorz914 (Post 1269863)
Cytat: Napisał Leonzaw Zobacz post Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi jestem w trakcie rozpracowywania tego systemu jak sie wszystko uda to info bedzie na forum

Grzegorz914 i jak tam udało Ci się rozpracować kostkę?

tubing 19-04-2010 11:49

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
U mnie właśnie padł GPS...Ni z gruchy, ni z pietruchy. Padł i koniec! :-)

Leonzaw 19-04-2010 13:41

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
a radio działa?

Alecki 19-04-2010 18:15

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał tubing (Post 1417767)
U mnie właśnie padł GPS...Ni z gruchy, ni z pietruchy. Padł i koniec! :-)

Jeśli na navi masz komunikat "No GPS" a w ustawieniach "0 satelites" sprawdź antenę.
U mnie pod uszczelkę silikonową dostał się woda i antenę szlag trafił.

Pozdrawiajka,
Alek

Leonzaw 23-04-2010 11:41

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
dziś dostałem telefon z centrali od siebie z firmy (Wawa, ja mieszkam we Wrocku) z informacją że przyszła do mnie paczka od firmy Robert Bosh !!! :shock: poprosiłem o otworzenie a w środku kompletna płyta z softem NAVI!!! co prawda na 2008 plus upgrade 5.0, ale podobno na 2010 jeszcze nie ma tych do oryginalnych systemów (tak mi też w salonie powiedzieli, a tylko oni teraz mają prawo to sprzedwać)

a teraz jak to się stało ;)

napisałem sobie maila na adres [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z informacją że mam fabrycznie zamontowany system i podobno należy mi się aktualizacja, no i tak przepychałem sie od osoby do osoby a to na węgrzech, a to w niemczech (kontakty dla wszystkich chętnych podam na PW) ale postanowiłem nie odpuszczać, choć chcieli mnie spuścić na drzewo ... no i po ponad pół roku takiego już dla sportu wypisywania maili chyba chcieli mnie mieć już dość wysłali płytkę!!!

tubing 26-04-2010 12:51

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1418020)
Jeśli na navi masz komunikat "No GPS" a w ustawieniach "0 satelites" sprawdź antenę.
U mnie pod uszczelkę silikonową dostał się woda i antenę szlag trafił.

U mnie właśnie też był problem z wodą. Nie było żadnego komunikatu. Sprawdziłem przez przyciś "INFO" a tam "0 satelites". I temat jasny.

Leonzaw - radio normalnie gra. Zero problemów.

tubing 26-04-2010 12:55

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1421279)
co prawda na 2008 plus upgrade 5.0, ale podobno na 2010 jeszcze nie ma tych do oryginalnych systemów (tak mi też w salonie powiedzieli, a tylko oni teraz mają prawo to sprzedwać)

Sprawdzę, jaka wersję mam u siebie. Mondka mam z 2008 r. z oryginalną navi i dostałem aktualizację softu w kwietniu 2009. Może coś się zmieniło?...

kinciol1976 27-04-2010 14:39

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
WITAM!Czy mogę bez żadnych przeróbek zamienić radio SONY 6CD na navigację Blaupunkt NX w Fordzie Mondeo mk4?Czy "kości "przyłączeniowe będą pasowały?Proszę o odpowiedż

Leonzaw 27-04-2010 15:25

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
1 załącznik(i)
niestety co do kości to nie wiem ... aczkolwiek wydaje mi się ze tak, ponieważ w Navi w jednej kostce podawane jest wszystko łącznie z sygnałem z klimatyzacji (jest zintegrowana) ... poniżej znajdziesz zdjęcie kostki, jak masz radio to możesz ją przyrównać ...

ale na pewno będziesz musiał zmienić ramkę maskującą na kokpicie, ponieważ mają inne kształty ... tak jak pisałem w navi masz klimatyzację zintegrowaną.

kinciol1976 27-04-2010 19:42

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Czyli będzie działać navi i klima?!(pytam ,bo nie wiem czy zakupić sprzęcik)

Alecki 27-04-2010 20:31

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał kinciol1976 (Post 1424246)
WITAM!Czy mogę bez żadnych przeróbek zamienić radio SONY 6CD na navigację Blaupunkt NX w Fordzie Mondeo mk4?Czy "kości "przyłączeniowe będą pasowały?Proszę o odpowiedż

Do NX jest też moduł rozpoznawania głosem z zestawiem głośnomówiącym i wejściem AUX/USB. - Oprócz modułu trzeba będzie wsadzić mikrofon i dźwigenkę "tel+VOICE".

...trzeba chyba przerobić antenę dachową na model z GPS i pociągnąć dodatkowy kabelek.

Nie wiem, czy radio nie jest wprogramowane po CANie z resztą auta.

Pozdrawiajka,
Alek

Leonzaw 04-05-2010 12:08

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał kinciol1976 (Post 1424470)
Czyli będzie działać navi i klima?!(pytam ,bo nie wiem czy zakupić sprzęcik)

działąć to będzie, tylko mówię że sterownik, u Ciebie jest osobno a tu jest zintegrowany wiec na pewno ramka jest do wymiany ... no i oczywiście jak chcesz korzystać z VC to dźwignia jest to wymiany (tam też jest odbieranie i kończenie rozmów ale nie jest to konieczne bo tak samo można odbierać i kończyć z kierownicy, co jest wygodniejsze)

a co do anteny, to musiałbyś się zorientować, bo bardzo możliwe ze masz już taką zamontowaną, tak często sie dzieje, tylko po prostu jest nie podłączona

grzegorz914 30-05-2010 07:57

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Już w krótce kolejna aktualizacja do Blaupunkta NX sp6

Alecki 30-05-2010 09:44

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Cytat:

Napisał grzegorz914 (Post 1446231)
Już w krótce kolejna aktualizacja do Blaupunkta NX sp6

...może w końcu doczekamy się przesuwania mapy.

Pozdrawiajka,
Alek

grzegorz914 30-05-2010 10:11

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Przesówanie mapy jest już dawno co prawda nie bezpośrednio lecz po wybraniu opcji wyboru celu z mapy.

lll 14-06-2010 11:58

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Czy ktos ma juz Blaupunkta NX sp6? A moze wiadomo cos na temat mapy
ford nx 2010 western europe -turkey; dealerzy sa ciagle w swiecie map 2009.
serdeczności
lll

PRZEMO5 21-06-2010 14:53

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
jestem nowym urzytkownikiem więc witam wszystkich
mam problem z nawigacją nx od kilku dni nawigacja mnie "wyprzedza" czy wiecie coś o takiej usterce
posiadam mapy z 2008 i sp5,0

FLyeR_ 26-06-2010 17:28

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Witam,
ściągnąłem soft i wypaliłem na płycie CD, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcja do momentu włożenia płyty w miejsce płyty z mapami, ale po włożeniu nie ma żadnej reakcji na płyte. Dodam że rozpakowałem nx5.1.rar i wrzuciłem jeden plik który był na płytę. Czy coś zrobiłem nie tak ? czy może nie czyta płyty gdyż była na wyższej prędkości nagrana, albo może musi być to płyta DVD.

Drugie problem: czy podczas wyznaczania trasy można ustawić punkty pośrednie ? oraz czy istnieją komunikaty do navi w jezyku polskim ?


Z góry dziękuję za pomoc :surprise:

grzegorz914 27-06-2010 17:24

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Ten plik to obraz płyty a nie plik danych.

grus 08-07-2010 13:33

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Witam,

Kiedy mniej więcej można się spodziewać SP6 na forum?
Pzdr.

remka 26-08-2010 16:37

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Witam to mój pierwszy post na tym forum więc pozdrawiam Wszystkich.

Kolega zrobił upgrade softu według poniższej instrukcji. Wszystko przebiegło prawidłowo do punktu” 10”

Instrukcja instalacji:
1-Załącz zapłon i uruchom silnik
2-Ściągnij pokretło gŁośnosci z Navi NX
3-Zdejmij czarną osłone napedu DVD
4-Jednoczesnie nacisnij i puść przyciski NAV+MENU (Menu serwisowe)
5-Nacisnij DVD EJECT
6-Wprowadz pin radia i naciśnij OK (Wysunie się płyta z navigacją DVD)
7-Włóż płytę z aktualizacją do napędu DVD
8-Po chwili zostanie wyświetlona wersja oprogramowania zainstalowanego i tego na płycie oraz pytanie czy aktualizować (Wybieramy OK)
9-Po ok 15-20min system się zrestartuje jeśli się sam nie włączy naciśnij pokrętło głośności aby go włączyć ręcznie. Po ponownym uruchomieniu wykonujemy punkty 4 do 6 wyciągamy płytę CD i wkładamy DVD z naszą navigacją.
10-Wyłączamy silnik na ok 5 sekund i włączamy ponownie (System załaduje w tle dane z navigacji i polecenia głosowe ok 3min)
11-Po tym zabiegu możemy się już cieszyć nowym oprogramowaniem.
Po ponownym uruchomieniu silnika pokazuje się okno z upgrade, daje kontynuuj i stoi, nie słychać pracy płyty, system totalnie zawieszony. Aby system wstał pomaga jedynie odłączenie klemy akumulatora. Po załadowaniu płyty z mapami mam komunikat o niekompatybilności .

Wgrany soft to :
Wersja aktualna:
NX SP 5.1 - 905 - 03.08.2009

Kolega @jas!ek napisał:

Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.


Czytając ten post widzę sytuacje podobną do mojej, z ta różnica że po wejściu w menu serwisowe nie widzę „Download system”, gdzie go szukać?

W jaki sposób wrócić w ostateczności do oryginalnego softu z 2007 roku i gdzie go szukać?

Pozdrawiam zdesperowany

grzegorz914 28-08-2010 10:38

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Nacisnij jednoczesnie CD/AUX--Climte--Home

PLeon 07-09-2010 07:58

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Does somebody have this Navi from 2010 ? What is the last SW version? I have upgraded to version 5.1, Navi DVD i have 2009, no problems, version 0905_090802.

MAG 14-09-2010 21:04

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Ponieważ przymierzam się do zakupu Mk4, który ma akurat te dużą navi, mam pytanie o jakość o pokrycie dostepnych map.
Szczególnie interesuje mnie północna i zachodnia europa (na polske mam przenośną navi :619:), a takze rejony Corwacji i okolic - jak to obecnie z tym jest?

Ma ktoś doświadczenie jak wyglądaja te mapy fabrycznie dawane jesli autko pochodzi z Niemiec?

grus 14-09-2010 22:29

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Witaj,

Ja mam MKIV z Niemiec, mapki wydają się być jedne na całą Europę. Z samochodem dostałem 2007, po jakimś czasie zamieniłem na 2009 kupione na Allegro. Poza drobnymi zmianami (częściowo wynikającymi z podniesienia softu do SP5.1) nie widzę istotnych różnic. Polska jest, Europa jest.
Nie wypowiadam się do pokrycia w Europie, bo nie jeździłem. Polska jak na mapę fabryczną jest do przyjęcia, chociaż ewidentnie nie nadąża za nowobudowanymi drogami.
Pozdro.

pxl 19-09-2010 19:33

Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
Czy pojawił się nowszy Service Pack od 5.1 do NX'a?

Tomyy 22-09-2010 02:38

Re: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1
 
raczej jeszcze nie choc mialbyc juz dawno:(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.