Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260414)

GH_Stargard 14-03-2017 13:42

Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Witam.

Muszę zrobić zbieżność tylnego zawieszenia, ale oczywiście żeby nie było tak fajnie śruby nie dają sie odkręcić "normalnie".

Innych prób nie było typu na siłę czy spryskac czymś itp...
Bo wtedy przy urwaniu takiej śruby nigdzie już nie pojadę.

Pytanie1:

Czy ktoś ma już znany przetestowany sposób na odkrecenie tych śrub mimośrodowych w celu regulacji tylnego zawieszenia?


Jak też wiadomo po urwaniu sruby trzeba wymienic wahacz, bo włożenie zamiennika samej tuleji mija się z celem bo zaraz siada.


Pytanie 2:

Czy ktos z was zakładał tuleje z poliuretanu tam? - wahacz tylny dolny poprzeczny - tuleja w która przechodzi śruba regulacyjna.

koszka 14-03-2017 14:06

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Cytat:

Napisał GH_Stargard (Post 2767615)
Witam.

Muszę zrobić zbieżność tylnego zawieszenia, ale oczywiście żeby nie było tak fajnie śruby nie dają sie odkręcić "normalnie".

Innych prób nie było typu na siłę czy spryskac czymś itp...
Bo wtedy przy urwaniu takiej śruby nigdzie już nie pojadę.

Pytanie1:

Czy ktoś ma już znany przetestowany sposób na odkrecenie tych śrub mimośrodowych w celu regulacji tylnego zawieszenia?


Jak też wiadomo po urwaniu sruby trzeba wymienic wahacz, bo włożenie zamiennika samej tuleji mija się z celem bo zaraz siada.


Pytanie 2:

Czy ktos z was zakładał tuleje z poliuretanu tam? - wahacz tylny dolny poprzeczny - tuleja w która przechodzi śruba regulacyjna.

Ad 1 Metody jako takiej nie ma, jak się śruba zapiekła w tulei to pozostaje tylko cięcie śruby. Można pryskać odrdzewiaczami ale jak mocno zapieczona to nic nie da.
po urwaniu śruby , nie trzeba wymieniac wahacza, wystarczy zmienić tuleje tylko trzeba to zrobić dobrze i na dobrej jakości tulejach. Ja jestem po wymianie tulei trzeci rok i wszystko działa jak należy. Będzie gó...a tuleja to siądzie , ale jak będzie dobrej firmy to spokojnie podziała długo.

macieklag 15-03-2017 06:06

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Z tego co się orientowałem, najlepiej zlecić taką robote komuś, kto posiada 'indukcje' czyli sprzet, który w pare sekund rozgrzeje śrubę do czerwoności. Po takim zabiegu odkreca się je bez problemu.

koszka 15-03-2017 06:30

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Nie wiem nie probowalem ale jak rozgrzejesz śrubę do czerwoności to i tuleje tez . A guma w tulei może tego nie przeżyć.

Pietronek88 15-03-2017 10:20

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Ja u siebie musiałem ciąć śruby bo nie szło ich ruszyć. Wszystko robiłem na kanale bez wyciągania wahacza. Odcinamy śruby wcześniej podpierajac wahacz najlepiej lewarkiem. Opuszczamy lekko wahacz aż widoczna będzie cała tuleja. Wypalamy palnikiem gume i wypychamy ja z tuleji. Później tniemy brzeszczotem tylko trzeba uważać na wahacz. Nowa tuleje smarujemy lekko i wciskamy za pomocą długiej śruby i tulejek lub nasadek ( tuleji nie idzie wcisnąć źle bo wchodzi tylko w jednej pozycji). Całość skręcamy i gotowe. Ja jeszcze zaznaczyłem sobie ustawienie śrub żeby nie zmieniać ustawienia zbytnio. Oczywiście po zabiegu najlepiej odrazu jechać na zbieżność. Pozdrawiam

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

GH_Stargard 15-03-2017 12:34

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2767628)
na dobrej jakości tulejach.

Jakie proponujesz?

koszka 15-03-2017 12:46

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Ja zrobiłem na lemforder. Wszystko gra jak trzeba.

Bump: Ja zrobiłem na lemforder. Wszystko gra jak trzeba.

GH_Stargard 21-03-2017 09:47

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2768367)
Ja zrobiłem na lemforder. Wszystko gra jak trzeba.

Dasz jakiś namiar na sklep z tymi tulejami lemfordera? W IC niestety nie ma.

koszka 21-03-2017 11:29

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

GH_Stargard 28-03-2017 10:46

Odp: Zawieszenie tył - geometria a tuleja wahacza
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2772479)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gitara. Dzięki. Zamówione.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.