Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak reakcji na kluczyk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313938)

Pangrys 17-10-2020 10:40

Brak reakcji na kluczyk
 
Mondeo Mk3 HB 2.0 TDDi rocznik 2001

Jakiś czas temu (czerwiec-lipiec) miałem małe kłopoty z elektryką w moim Mondziaku. Po wymianie wielu, wielu bezpieczników oraz rozrusznika, w końcu trafiłem do elektryka, który znalazł uszkodzone (przetarte) przewody i je ponoć wymienił. Jak twierdził, wymienił też przekaźniki, które nawet ponoć nie były od Forda. (1300zł) Po jakiś dwóch tygodniach po tej naprawie, napotkałem kolejną usterkę. Mianowicie, gdy wsiadam do auta, przekręcam kluczyk w stacyjce, nic nie dzieje się nic. Pomijam fakt, że nie startuje rozrusznik ale nie zapala się żadna lampka na zegarach. Po prostu ciemno a co ciekawsze pozostała elektryka (szyby, radio, nawiewy) działa. Po kilku próbach wreszcie po któreś z kolei próbie, czasem zapalają zegary i dopiero wtedy mogłem normalnie uruchomić silnik. Po takim zdarzeniu cały tydzień wszystko działało normalnie.

Do czasu.

Któregoś poranka już nie odpalił i nieważne jakie tricki próbowałem stosować. Wezwałem magika od stacyjek ale on poległ. Sprawdzone wszystkie bezpieczniki, prąd dochodzi do stacyjki, kluczyk jest sprawny i wysyła sygnał, kostka sprawna bo nowa i nic ...

Auto trafiło kolejny raz do elektryka (1050zł) gdzie wymieniono pozostałą część kabli i przekaźników i oddano mi auto, które ponoć jest sprawne.

Tak, dziś rano usterka powróciła mimo faktu, że wczoraj odbierałem ponoć sprawne auto ...

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną ?

Garbojad 17-10-2020 14:07

Odp: Brak reakcji na kluczyk
 
Oddaj na reklamację bo chyba cię naciągnęli i sami do końca nie wiedzą co jest uszkodzone

Pangrys 18-10-2020 13:19

Odp: Brak reakcji na kluczyk
 
Oddam na reklamację, to jasne ale czy ktoś może miał taki problem i moze coś doradzić ?

Styber 18-10-2020 14:27

Odp: Brak reakcji na kluczyk
 
Kurde, ale fachowcy :D

Co Ci doradzić? Sam będziesz to naprawiał? Po poście wyżej wnioskuję, że nie.

Pangrys 18-10-2020 17:46

Odp: Brak reakcji na kluczyk
 
Zastanawia mnie, co może być przyczyną. Tracę wiarę w poznańskich mechaników samochodowych. Coraz więcej wymieniaczy bez doświadczenia a coraz mniej fachowców.

Antej 18-10-2020 18:02

Odp: Brak reakcji na kluczyk
 
Ktoś przypomni czy w liczniku Mk3 preLift siedzi immo?

Jak dobrze pamiętam to najpierw dopisuje się klucze a potem inicjalizacja PCM (tak z 15minut trwała).

Jak licznik przerywa, to masz winnego.

Garbojad 18-10-2020 18:34

Odp: Brak reakcji na kluczyk
 
Bez licznika ta wersja odpala czyli nie ma immo w liczniku

aliquid 25-12-2020 22:55

Nie reaguje na przekręcenie kluczyka
 
Witam szanownych użytkowników��
W moimi Mondeo MK3 2002 r 1.8 LPG pojawił się problem. Jak w tytule po przekręceniu kluczyka w pozycję"rozruch" nic się nie dzieje, rozrusznik nie startuje, nie przygasają kontroli nie słychać cyknięcia przekaźników czy elektromagnesu rozrusznika. Nie włącza się również pompa paliwa i nie działa czujnik temperatury zewnętrznej ( kreski na liczniku) nie pokazuje też temperatury chłodziwa. Świecą się obydwie kontrolki ostrzegawcze przed oblodzeniem tj żółta i czerwona śnieżynka. Piszczy elektrozawór przepustnicy. Pozostałe kontrolki świecą normalnie. Zazwyczaj po chwili słychać załączającą się pompę paliwa wszystkie wskaźniki, które nie działały zaczynają wskazywać poprawnie i auto normalnie odpala. Pracuje i jeździ normalnie. Zimno i wilgoć powoduje że rozruch udaje się po kilku lub więcej próbach. Przy gorącym silniku raczej zawsze odpadli normalnie. Wymieniłem kostkę stacyjki, przełożyłem przekaźniki, sprawdziłem bezpieczniki i nic się nie zmieniło.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] link z YT u mnie wygląda identycznie
Pomocy ratunku ��

aliquid 31-12-2020 10:43

Odp: Nie reaguje na przekręcenie kluczyka
 
Serio? 117 wyświetleń i nikt nic?????
😭

Anonimowy444 06-02-2021 11:31

Problem z odpalaniem
 
Witam pacjent Ford mondeo mk3 2004r Diesel 2.0 tdci turbo

stał dwa tygodnie nie odpalany gdy chciałem go odpalić nie kręcił a jedynie strzelało coś nie znalazłem źródła tego może ktoś miał podobny problem lub ktoś wie oco chodzi? z góry dziękuje za pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.