Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50809)

Kerajka 07-09-2008 12:21

Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
Niedawno nabyłem Fordzika, nawet go jeszcze nie widziałem na oczy, więc pytanie do szanownych forumowiczów: na czym skupić się na początku, podczas procesu rejestracji. Jestem zielony w tej branży a nie chciałbym popełnić zbyt wielu kosztownych :573: błędów.
Silnik 1,8 TDCi, rocznik 2004, przebieg 140 tys.

Madaw 07-09-2008 12:49

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
Nie rozumiem, kupiłeś samochód i go nawet nie oglądałeś ?? :551:

Kerajka 07-09-2008 12:54

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
Więc może zmienię prośbę: byłbym wdzięczny za jakiekolwiek opinie, wiem, że to dobry samochód, wchodziłem na różne strony i fora, no ale tutaj większość to użytkownicy fordów, więc liczę na podstawowe informacje odnośnie spalania, żywotności podzespołów, kosztów napraw itd.

harv 07-09-2008 22:03

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
Z umowa kupna-sprzedarzy i starymi tablicami udaj sie do wydzialu komunikacji aby otrzymac tymczasowy dowod rejestracyjny. Na to przygotuj sobie jakies 190 zl. Potem udaj sie do ubezpieczalni (zlodzieji!) aby kupic OC (i AC jesli chcesz). Jezeli kupiles samochod od osoby prywatnej musisz zaplacic podatek od czynnosci cywilno prawnych (2% wartosci samochodu) w urzedzie skarbowym. Musisz jeszcze sprawdzic do kiedy masz przeglad i jesli sie konczy musisz pojechac do stacji kontroli pojazdow (przeglad kosztuje 100 zl, dla zagazowanych 160).
Tak z grubsza przedstawia sie cala procedura dla samochodow juz zarejestrowanych w Polsce. Dla sprowadzonych procedury nie znam.

Pozdrawiam

Kerajka 07-09-2008 22:11

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
Dzięki harv, problem w tym, że to właśnie sprowadzony jest, niestety dotąd takie sprawy mnie nie interesowały i teraz żałuję :fcp19 ...pozdrawiam również.

cezy5 08-09-2008 08:24

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
1,urząd celny 3,8% wartości sam + jakieś tam opłaty
2,tłumaczenia na język polski jakieś 120zł
3, przegląd samochodu 180zł
4,urząd skarbowy 160zł
5. ubezpieczenie sam.
6,wydział komunikacji 220 rejestracja + 500 recykling
Powodzenia, to chyba wszystko niedawno sam to przechodziłem

Kerajka 08-09-2008 10:32

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
Dzięki cezy5, wreszcie jakiś konkret. Trzeba zacząć działać :fcp26

Jarek_Onet 08-09-2008 11:09

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
Cytat:

Napisał cezy5
1,urząd celny 3,8% wartości sam + jakieś tam opłaty
2,tłumaczenia na język polski jakieś 120zł
3, przegląd samochodu 180zł
4,urząd skarbowy 160zł
5. ubezpieczenie sam.
6,wydział komunikacji 220 rejestracja + 500 recykling
Powodzenia, to chyba wszystko niedawno sam to przechodziłem


Doprecyzuję
1. Urząd celny nie później niż pięć dni od wprowadzenia auta na obszar RP. Liczy sie data wpisana na oświadczeniu. Po przekroczeniu tego terminu naliczane są opłaty dodatkowe w postaci kar od kilkudziesięciu złotych nawet do kilku tysięcy. Potrzebne ksero dokumentów rejestracyjnych (dowodu i książki pojazdu), dokumentu zakupu, trzeba wypełnić oświadczenie i druk AKC-U. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy minimum 3 dni.
2. Jeżeli w dokumencie zakupu jest uwaga że samochód jest powypadkowy lub nosi jakieś usterki, zrób przeglad rozszerzony (na dokumencie z przeglądu jest wtedy wpis że wszelkie usterki zostały usunięte) koszt ok 250zł całości
3.Tłumaczenia można zrobić w dowolym momencie ani do urzędu celnego i do przegladu nie są potrzebne
4. Do urzędu skarbowego zgłaszamy się z kompletem ksero tak jak do urzędu celnego plus ksero dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy, tłumaczenia i dokumenty z przeglądu. Wypełniamy druk VAT-24. Czas oczekiwania na dokument VAT-25 około 7 dni
5. Wydział komunikacji. Wypełniamy wniosek, załaczamy wszystkie oryginały i otrzymujemy dowód tymczasowy i tablice.
6. W tym samym dniu co dokonaliśmy rejestracji samochodu ubezpieczamy go.

Jak się sprężysz to zajmie Ci to wszystko ok 1,5 tygodnia przy przychylności urzędasów.

Kerajka 08-09-2008 11:32

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
Oooo, super, mam nadzieję, że te kary mnie ominą :fcp5

Jarek_Onet 08-09-2008 11:44

Re: Kupiłem Forda Focusa [MK1] 1,8 TDCi
 
W oświadczeniu które wypełniasz w urzędzie celnym uważaj co piszesz, najczęściej jest że z tego oświadczenia nie można już się wycofać. Chodzi mi tutaj o sposób przekroczenia granicy i daty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.