Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=40880)

gorbal 27-03-2008 21:49

[mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
od jakis dwoch tygodni moj mondek powoli zaczal umierac przy odpalaniu coraz wolniej krecil rozrusznikiem, myslalem ze to akumulator, ale nawet po dlugiej jezdzie zaraz po zgaszeniu silnika nie bylo zadnej poprawy az dzisiaj umarl na amen..... i nawet jak podstawilem drugi samochod i podlaczylem akumulator to tez nic to nie dalo. czy to rozrusznik??? ile moze kosztowac wymiana?? a moze to cos innego??

krzysztof1975 28-03-2008 10:36

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
hej
hmm prawdopodobnie rozrusznik?
musisz podjechać do elektryka
pozdro

krzysztof1975 28-03-2008 10:37

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
gdy by sie okazało ze to rozrusznik
to napisz do mnie na pw
chyba będę miał taki

gorbal 28-03-2008 22:32

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
problem tylko w tym ze ja za bardzo nie mam czasu na wymiane i chce pojechac do mechanika tylko najpierw musze wiedziec czy mam dobre podejrzenie i ile taka impreza moze kosztowac zeby mnie "fachowiec" nie oskubal ;-)

bodo10 28-03-2008 22:58

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
ja za używany dałem 160zł kilka miesięcy temu

gorbal 29-03-2008 22:05

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
jestem umowiony z mechanikiem na regeneracje rozrusznika najprawdopodobniej to tylko szczotki ale zobaczymy co to znaczy "tylko"
jak bedzie po bolu napisze ile mnie to wynioslo tak dla potomnosci.

gorbal 07-04-2008 20:31

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
no dobrze usiadzcie sobie zanim przeczytacie. pojechalem do mechanika a wlasciwie zaciagnalem samochod na co mechanik juz zaczal krecic nosem i drapac sie w glowe. nastepnego dnia zadzwonilem do goscia zeby sie zapytac co sie stalo i co trzeba zrobic i sie okazalo ze oczywiscie nie tylko szczotki sa do wymiany w telegraficznym skrocie z rozrusznika zostal tylko stojan ;-) ale to nie koniec po odkreceniu rozrusznika okazalo sie ze poduszka pod silnikiem ktora jest mocowana gdzies razem z rozrusznikiem tez sie rozsypala wiec tez trzxeba bylo wymienic..... cala impreza kosztowala mnie 1100 pln a to nie koniec jeszcze bo jestem w trakcie wymiany oleju bo sie okazalo ze u poprzedniego mechanika nie wyminili mi filtru oleju (mimo ze za to zaplacilem) i teraz koles wlal mi tylko cos na przeplukanie i po tysiacu kilometrow mam sie do niego zglosic na wysysanie i zmiane oleju...... niezle co???

pawel1981 07-06-2008 14:16

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
to kretyn a nie mechanik
regeneracja kompletna rozrusznika to ok 200 zl z robota a jak rozwalil od razu poduszke to znaczy ze nie umial wyjac tylko darl na sile
po drugie nie powinno sie wlewac nic na plukanie silnika chyba ze jest to olej o tych samych wlasciwosciach

elmo_mc 07-06-2008 18:10

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
To Cie Gorbal troszkę zmartwię, cena całego rozrusznika po regeneracji to koszt...... sam zobacz
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie wiem naprawdę za co tyle pieniędzy ten mechanik wzioł. Ja szczerze powiem zapłaciłem 1300 za wymianę pompy wtryskowej na pompę po regeneracji ( oczywiście ta kwota obejmuje cenę pompy plus robocizna, regulacje ). A ta poduszka to bardzo prawdopodobne, że to sprawka właśnie tego "fachowca" :fcp1

edikpl 08-06-2008 11:48

Re: [mk2] 1,8 td kombi - problem z odpaleniem chyba rozrusznik
 
Tak, to rozrusznik a konkretnie tulejki są wytarte. Koszt regeneracji to od 150zł do 200zł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.