Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ka 1996-2008] Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120640)

piotrex123 22-01-2011 19:19

Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
Witam!
Jakie głośniki mogę wstawić do seryjnego radia w kaczce??
Tylko zeby byly nie za drogie do 60zł, i najlepiej zeby byly podlaczane zasada plug&play.
Z góry dzięki.

Iwo 22-01-2011 21:07

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

piotrex123 22-01-2011 23:47

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a takie dalo by rade wsadzic??

fred33 23-01-2011 08:17

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
Cytat:

Napisał piotrex123 (Post 1583044)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a takie dalo by rade wsadzic??

odpuść sobie to badziewie ..
za 90 zł masz Alpinki :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

piotrex123 23-01-2011 10:50

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
ale podejdą do seryjnego radia 1000??

Iwo 23-01-2011 10:51

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
Miało być plug&play a żadne z nich takie nie są. Do okrągłych 16cm trzeba dystanse i ucinać wtyczki, zmieniając wsuwki a do tych 5x7 trzeba wiercić dziury w drzwiach bo układ uchwytów jest inny niż w fabrycznych głośnikach - i też trzeba ciąć wtyczki.
Poza tym fabryczne radio w Ka zapewnia moc na jakimś kosmicznie niskim poziomie więc podpięcie czegokolwiek lepszego da efekt odwrotny do zamierzonego.
Jedynie możesz spróbować znaleźć głośniki z Mondeo MKI/MKII z wersji Ghia - one miały lepszą membranę - nie papierową (ciemno zielona o ile dobrze pamiętam).

piotrex123 23-01-2011 11:07

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
Wiecie, nie zalezy mi na jakiejs super jakosci, chodzi o to ze jeden mam spalony i chce kupić jak najtaniej jakies glosniki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a jesli chodzi o te to tez treba wiercic nowe otwory??

fred33 23-01-2011 12:33

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
Cytat:

Napisał Iwo (Post 1583186)
Miało być plug&play a żadne z nich takie nie są. Do okrągłych 16cm trzeba dystanse i ucinać wtyczki, zmieniając wsuwki a do tych 5x7 trzeba wiercić dziury w drzwiach bo układ uchwytów jest inny niż w fabrycznych głośnikach - i też trzeba ciąć wtyczki.
Poza tym fabryczne radio w Ka zapewnia moc na jakimś kosmicznie niskim poziomie więc podpięcie czegokolwiek lepszego da efekt odwrotny do zamierzonego.
Jedynie możesz spróbować znaleźć głośniki z Mondeo MKI/MKII z wersji Ghia - one miały lepszą membranę - nie papierową (ciemno zielona o ile dobrze pamiętam).

do 16 cm bez dystansów się nie obejdzie...
ale ta alpina co podałem do Mondeo pasuje bez zastrzeżeń...
po drugie ile to jest zrobić 8 otworów ...
Vicekraft, peying, boschmann, pyle i inne takie wynalazki omijaj szerokim łukiem ...
Jakość zaczyna sie od 200 zł przy zestawach odseparowanych ...
pod fabryczne radio powinieneś dobrać głośniki z jak najmniejszą mocą RMS (np 30W) ale o jak najwyższej skuteczności ( np min 90dB)

Iwo 23-01-2011 17:24

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
Cytat:

Napisał piotrex123 (Post 1583197)
Wiecie, nie zalezy mi na jakiejs super jakosci

Tego tłumaczyć nie musisz bo radio Ford 1000 w Ka posiada regulację głośności oraz umożliwia jego całkowite wyłączenie i to jest koniec jego możliwości więc o jakości można zapomnieć ;)
Dlatego wciąż uważam, że jeżeli masz tylko spalony jeden głośnik to nie ma najmniejszego sensu zmieniać obu na coś innego. Mam 2 głośniki ze swojego byłego Ka i mogę je oddać gratis (lub też za symboliczne piwo :D ) jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic i możesz sobie po nie podjechać.

piotrex123 23-01-2011 22:49

Odp: Jakie głośniki do seryjnego radia?? Ford Ka
 
Tak sie składa ze jestem z okolic krakowa...A gdzie dokladnie mieszkasz, napisz na pw.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.