Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154663)

expres 28-03-2012 20:27

Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Jestem użytkownikiem Galaxy 2007 rok. Jako, że problem dotyczy również samochodów S-max
poniżej umieszczam część tekstu i link do jego reszty w dziale "Galaxy MK3".

"Witam serdecznie.
Otóż jeżdżę Galaxy z 2007 roku kupionym w salonie. Jakiś rok temu, zauważyłem od czasu do czasu taki stukot z lewej strony. Coś jakby kamień z pod koła uderzył w górę nadkola, blisko podszybia. Działo się tak sporadycznie, więc myślałem, że to rzeczywiście z kamień z bieżnika uderza w nadkole." ..............................

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RafałB 29-03-2012 08:23

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Miałem takie stuknięcie jakieś 2 razy,zastanawiam się czy zrobić wymiane tego łożyska i gumy,skoro w ASO i na przeg.tech. nic nie zobaczuli złego?

Mieliście takie coś u Was w Maxach,zrobiliście to???

Alx 01-04-2012 15:36

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Witam, mialem, zima cos takieo mi sie przytrafilo - sporadycznie wystepowalo, wydawalo mi sie, ze to przez zimno... na ostatnim przegladzie w lutym akurat rowniez wystapilo - wymiana lozysk, obu (jedno bylo uszkodzone), koszt... ok. 1200 zl (ASO) :-(


Pozdrawiam

RafałB 02-04-2012 08:45

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
1200 za te łożyska,które jak widać po necie kosztują jakieś 150zł za sztuke?:shock:

I napisz jakie miałeś objawy że była konieczna wymiana,jak to ASO tłumaczyło?

wojtekn 02-04-2012 09:56

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Alx to, co oni ci jeszcze wymienili przecież ten kpl. o którym mowa kosztuje w ASO ok. 170 zł na jedną stronę. To skąd 1200 zł :?: :shock:
W tym wątku masz rysunek poglądowy co i jak.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Torusek bez przesady ja ostatnio za letni koncentrat zapłaciłem coś koło 8 zł do rozrobienia na 4 litry wody ;)

mst 02-04-2012 21:27

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Po wymianie tych łożysk powinno się jeszcze zrobić geometrię. Co nie zmienia faktu, że taka cena to rozbój w biały dzień.

Nie w ASO zapłaciłem mniej za wymianę obu łożysk plus obu tulei wahaczy z przodu i ustawienie geometrii.

Alx 07-04-2012 13:06

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Hej, to było podczas przeglądu, więc robili też inne rzeczy - ale patrząc na FV wynika, że najwięcej kosztowała robocizna, bo aby się dostać do tych łożysk, to musieli sporo zdemontować (przypadłość SMAX-a z uwagi na krótki przód) - tak się tłumaczyli, poza tym: wykonanie regulacji geometrii kół, no i łożysko + osłona amortyzatora przedniego + kilka drobiazgów, wyszło jak nic brutto niecałe 1200 zł :-/

Najdroższa była robocizna, ok 563 zł... Sam bym tego nie zrobił :) Ale fakt, dużo to kosztowało, za dużo, czy faktycznie w innych ASO zrobiliby to taniej?

Co do objawów, to zdarzało się sporadycznie, niezbyt często, i to z różną intensywnością, akurat jak jechałem na przegląd, to występowało i to dosyć mocno - przy skręcaniu kierownicą odczuwało się stukanie gdzieś w układzie kierowniczym, efekt taki, jakby coś w sprężynę uderzało, oprócz efektów dźwiękowych, czuć to było na kierownicy.



Pozdrawiam

RafałB 08-04-2012 18:26

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Cytat:

Napisał Alx (Post 1811834)
oprócz efektów dźwiękowych, czuć to było na kierownicy.

Jak czuć,kiedy?

expres 09-04-2012 17:05

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Witam

Więc tak. Okazało się podczas naprawy, że po wyjęciu lewy amortyzator miał mega luzy w korpusie (prowadnica chodziła na lewo i prawo). Przy maksymalnym wysunięciu prowadnicy, było słychać uderzenie, coś jak metal o metal. Nie było żadnego oporu, tylko takie uderzenie o blachę przy krańcowym wysunięciu.

Wymieniłem oba amortyzatory + górne łożyska + górne uchwyty metalowo-gumowe.
Ustawiono na nowo zbieżność kół.

Jest cisza, nie słychać nic na dziurach.

Pojawił się jednak inny problem. Nie wiem, czy jestem przewrażliwiony, czy tak ma być.

Po naprawie pojeździłem jeden dzień i pojechałem wymienić koła na letnie.
Z resztą robię to co roku.

Zauważyłem dziwne zachowanie samochodu na maksymalnie skręconych kołach.
Nawet pojechałem na parking to sprawdzić.

Jadąc wolno i skręcając maksymalnie kierownicą samochód ma tendencję do szarpnięcia na bok, tak jakby jedno koło co jakiś czas miało uślizg.

Wydaj mi się, że tak nie było.

Na trasie kiedy jadę prosto wszystko jest OK.

Sam nie wiem, czy to przypadkiem nie jest wina przestawienia przez serwis zbieżności.

Ktoś też mi powiedział, że goście mogli włożyć źle górne łożyska.
Ale to raczej nie możliwe.

RafałB 10-04-2012 08:17

Odp: Przednie lewe koło - amortyzator, łożysko
 
Cytat:

Napisał expres (Post 1812519)
Witam

Więc tak. Okazało się podczas naprawy, że po wyjęciu lewy amortyzator miał mega luzy w korpusie (prowadnica chodziła na lewo i prawo). Przy maksymalnym wysunięciu prowadnicy, było słychać uderzenie, coś jak metal o metal..

No ok,ale w czasie jazdy nic a nic nie czułeś?Po co wyjmowali amorki w takim razie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.