Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187172)

tomsky1709 03-08-2013 09:21

gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
Witam Kolegow
mam dziwny objaw w Mundku o tuż mam goracy kolektor ssacy po odpieciu rury dolotwoej idzie mi cisnienie z turbiny ale cieple i to bardzo jakiesz 50 stopni i mnóstwo spalin .Sprawdzilem na 2200 obrotow i nadal tak jest czy to zaciety egr nie zamyka i ida spaliny pytam bo czeje troche mechaniki ale nie wiem czy moje podejrzenie jest wlasciwe , z tego co wiem to raczej chodzi zeby dolot sprezonego powietrza byl zimny

steell 03-08-2013 20:28

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
Możliwe ze to EGR, zaślep i zobacz

jendrekmak 03-08-2013 23:46

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
Cytat:

Napisał tomsky1709 (Post 2054456)
czeje troche mechaniki ale nie wiem czy moje podejrzenie jest wlasciwe , z tego co wiem to raczej chodzi zeby dolot sprezonego powietrza byl zimny

no nie czaisz do końca mechaniki bo turbina przekazuje temperaturę ze strony gorącej na stronę zimną i w dolocie w upały spokojnie może być nawet powyżej 70 stopni i dlatego wiele osób zmienia chłodnicę powietrza doładowanego na większą co powoduje znaczne obniżenie tej temperatury.

a co do "dymu" to musisz sprawdzić odmę bo z reguły jak się zdejmie rurę dolotową od turbiny to egr chyba zostaje po stronie silnika (na pewno w silnikach od połowy 2003 roku) więc nie mogą spaliny lecieć z tej rury

tomsky1709 06-08-2013 14:17

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
nomoze nie czaje ale ilosc powietrza przetloczonego po stronie zimnej jest dosc duza zeby przez taka chwile nagrzac az tyle na takiej malej powierzchni turbiny super wydajny kaloryfer by byl nie mam troche racji a co by nam dalo tak nagrzane powietrze czasteczki sa tak rozrzerone ze malo by ich bylo nawet po doladowaniu ale moe sie myle ze czym chlodniejsze powietrze tym wiecej czasteczek tlenu n metrze szesciennym

tomsky1709 06-08-2013 15:34

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
wiec troche posprawdzalem na okolo 2000 obr powietrze wychodzace z turbiny jest dosc cieple fakt wiec intercooler chyba ma to wychlodzic jak rozumiem wiec tematu nie ma ale mam pytanie mam totalny syf w rurach dolotu powietrza i kolektorze ssacym przy silniku czy moglo mi to wplyna na oslabienie sie mocy bo zauwazam ze coraz mniejszego kopa ma muj mondi co do egr to jet tak ze rurka wychodzaca do kolektora ssacego jest zimna jak zdiolem wezyk sterujacy nie mam w nim podcisnienia a nie za bardzo wiem gdzie jest podlaczony moze jakas podpowiedz Sorki za multum pytan ale od 2 miesiecy mam mondeo wiec jeszcze nie ogarniam pojazdu

tomsky1709 06-08-2013 18:59

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
koledzy mam jeszcze jedno pytanie dotyczace wezykow podcisnienia a mianowicie gruby waz gumowy moze jakies 10mm srednicy wewnetrznej lezy sobie na srzyni biegow zaczyna sie przy jakims elektrozaworze z przodu idzie pod egr i tam sobie spokojnie spoczywa zakonczony jest kolankiem za chiny nie wiem gdzie ma byc podlaczony bo jesli jest to chyba powinno byc gdzies w poblizu jakies podlaczenie ale nic nie moge zobaczyc ani namacalnie odszuykac moze kots wie gdzie on ma byc przylacony

jendrekmak 06-08-2013 19:31

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
Cytat:

Napisał tomsky1709 (Post 2055947)
mam totalny syf w rurach dolotu powietrza i kolektorze ssacym przy silniku czy moglo mi to wplyna na oslabienie sie mocy

jak najbardziej tak. całość do wyczyszczenia czyli głównie kolektor i egr i to co jest pomiędzy nimi
Cytat:

Napisał tomsky1709 (Post 2056032)
gdzie on ma byc przylacony

jest kilka miejsc - gruszka na turbinie i egr ale tam są cienkie a grubszy zdaje się, że idzie do filtra powietrza

tomsky1709 06-08-2013 20:29

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
tak doszedlem do tego zanim odczytalem od kolegi wiadomosc lecz niestety moj gruby wezyk zakonczony kolankiem gumowym jest o dobre 10 cm za krotki i nie siegnie do krocca w filtrze powietrza, nie ma problemu przedluzyc go ale czy orginalny jest laczony czy porostu ktos wstawil jakis inny mam to mondeo 2 miesiace wiec duzo jeszcze pytan zadam::shock:

Bump: co do syfu w ukladzie rozumiem podpowiedz kolegi jedrka ale mam zaraz kolejne pytanie jesli syfek bierze mi sie z odmy bo troche dymi sie z niej jak zdejme wezyk i zbiera sie kropelka oleju co jakis czas to jak to wleci na turbo i zostaje tloczone do intercoolera to tam nie bedzie syfku to tylko moje zapytanie hm

jendrekmak 06-08-2013 23:04

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
Cytat:

Napisał tomsky1709 (Post 2056093)
wleci na turbo i zostaje tloczone do intercoolera to tam nie bedzie syfku

nie będzie syfu ale będą ślady po oleju, syf zrobi się dopiero od połączenia tego oleju z sadzą z egr-a. olej z sadzą zlepiają się w czarną tłustą masę i osadzają na ściankach elementów prowadzących do dolotu zawężając powoli dolot

MaXyM 07-08-2013 00:34

Odp: gorace spaliny w kolektorze ssacym tddi 2000
 
@tomsky, serio to taki wyczyn uzywac przynajmniej kropek i przecinkow? tego sie czytac nie da.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.