Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie pracuje na 1 cylinder 1.8HE (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127416)

PAQ 02-04-2011 13:24

Nie pracuje na 1 cylinder 1.8HE
 
Witam klubowiczy,

Sytuacja doslownie sprzed chwili. Wszystko w czasie jazdy bylo OK - do momentu, az nagle przestal dzialac jeden z cylindrow. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Wyraznie odczuwalny spadek mocy, bardziej trzesie buda (mialem kiedys podobna sytuacje w BMW 520 i objawy niechodzenia na 1 cylinder podobne). Samochod jedzie ale zapalil sie CHECK Engine (od czasu do czasu pomryguje i znow sie pali na stale).

Samochod jest na LPG (ale w styczniu mial przeglad i sie nic nie dzialo). STAG4.

Objawy na LPG i na benzynie identyczne. Teraz dodatkowo czasem wystepuje falowanie obrotow na biegu jalowym.

Podjechalem do 2 ASO:
Multeximu i AT Szumilas w Sosnowcu - niemniej ku mojemu zdziwieniu stwierdzili ze nie sa w stanie dzisiaj podpiac samochodu pod Komputer - najwczesniej we Wtorek/Srode. WTF ?? To tak dzialaja dzisiaj serwisy ?? (w Oplu jakos w przerwie miedzyswiatecznej bez problemu diagnozowali a tu problem). No ale do rzeczy. Doradca serwisowy w Multeximie po uslyszeniu - ze w LPG - stwierdzil:

"Panie, tam moze sie dziac wszystko - ksiazke moznaby napisac"

Zasugerowal ze moze to byc wina swiec, przewodow wysokiego napiecia jak i nawet uszkodzenia silnika (cylindra lub bloku)..... Szczerze mowiac - nie wydaje mi sie aby to byla awaria silnika. Ale moge sie mylic.

Niemniej juz nie wchodzilem w polemike. Postaram sie zdiagnozowac samochod w Poniedzialek na Bosch Service, niemniej jesli macie pomysly co moglo strzelic - bede wdzieczny. Ponizej wypisze rowniez objawy + rzeczy ktore wiem ze sa do zrobienia.

Objawy:
- nie pracuje na 1 cylinder, strata mocy
- troche trzesie buda na wolnych obrotach
- falujace wolne obroty ale tylko czasem
- od krotkiego czasu ma problemy z odpalaniem (czesciej nawet jak jest cieply niz zimny)

Do zrobienia:
- Sprzeglo wkrotce - gdyz juz sa problemy

A tak to jest swiezo po przegladzie i wymianach.

jareczek1980 02-04-2011 13:57

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
cewka
PS uzupełnij profil

PAQ 02-04-2011 14:06

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Uzupelnilem :)

marcinmg2 02-04-2011 15:30

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Cytat:

Napisał jareczek1980 (Post 1630456)
cewka
PS uzupełnij profil

Albo świeca, mi w seacie dostała przebicie na porcelanie nowa świeca i objawy bardzo podobne. Była taka dziurka i okopcone dookoła.

bolek-tarnow 02-04-2011 15:48

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
na 99% cewka padła. Przy okazji sprawdź kable wn i świece -

PAQ 02-04-2011 17:35

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Dzieki Panowie za rady - w poniedzialek podjade na serwis i sprawdzimy o co tutaj chodzi :)

rustin 07-04-2011 14:04

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
u mnie identycznie było jak cewka padła.
A może zawory? ale tak tylko strzelam.Sprawdzane były? ile na lpg zrobiłeś km?

micsmi 07-04-2011 20:07

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Według mnie cewka zapłonowa (99.99%). miałem podobnie, podczas jazdy nagle szarpnęło i po chwili zapalił się check engine. Po wymianie ok.

DAABUU 07-04-2011 20:52

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Miałem podobny problem , a mianowicie Kable WN , pękł mi jeden :) po wymianie wszystko wróciło do normy. :)

Rafał A.(antek) 08-04-2011 01:08

Odp: Nie pracuje na 1 cylinder
 
Podparty zawor na któryms cylindrze. Zmierz kompresje, podłacz komputer najlepiej WDS i odczytaj jaki bład.
Kiedy regulowałes ostatnio zawory?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.