Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana alternatora (regulatora napięcia) w silniku CD-V6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49612)

krzychul 16-08-2008 22:23

Wymiana alternatora (regulatora napięcia) w silniku CD-V6
 
No i mam problem... mój regulator napięcia prawdopodobnie dogorywa i podaje napęcie max 14 V (bez obciążeń) gdy załączy się światła, szyby, siedzenia i włączy się jeszcze wicher od chłodnicy to potrafi spaść poniżej 13 V. Chciałbym wymienić na początek sam regulator ale zanim dobędę gumówkę chciałbym zapytać czy ktomuś udało się już dobrać do alternatora bez krojenia karoserii lub rozkręcania silnika? Alternator jest co prawda u góry ale dostęp do niego jest delikatnie mówiąc ci$%wy. Z góry dzięki za rady.

poll 16-08-2008 22:30

Re: Wymiana alternatora (regulatora napięcia) w silniku CD-V6
 
Sory ale jak dla mnie jest ok nie spada ci przy pełnym obciążeniu poniżej 12 a bez jest 14 to jest ok po co od razu rozbierać :fcp9

cowboy 17-08-2008 01:48

Re: Wymiana alternatora (regulatora napięcia) w silniku CD-V6
 
Krzychul:
Bardzo dobre napięcia. Żaden alternator w osobówce nie wytrzyma ci tak wysokiego obciążenia, bez spadku napięcia-to jest normalne. Nie rób nic z tym, bo wydasz tylko $$$, a nic to nie zmieni. Napięcie jak było 13V przy pełnym obciążeniu, tak i będzie po wymianie. Gwarantuję ci to na 100%.
Nadwyżkę finansową przeznacz lepiej na :fcp29
pozdro

marwyk 17-08-2008 19:45

Re: Wymiana alternatora (regulatora napięcia) w silniku CD-V6
 
kolego akumulator ma być ładowany napięciem nie większym jak 14 z groszami, a ładowany już jest od 12 V w góre. Więc jak masz 13V to nadal jest ładowanie dobre i nic nie ruszaj bo polepszyć sie nie da i nie ma potrzeby

krzychul 18-08-2008 23:02

Re: Wymiana alternatora (regulatora napięcia) w silniku CD-V6
 
Więc zajrzałem i zrezygnowałem... dojścia do alternatora po prostu nie ma. Odnośnie napięć ładowania - 13,5V jes ok - to wiem ale mam inny problem (nie duży ale zawsze) otóż przy załączeniu wentylatora napięcie spada na chwilę (2 sek) poniżej 13V i wtedy instalacja LPG przełącza się na benzynę. Potem wraca na gaz ale jest to trochę upierdliwe. Zastanawiam się czy w innych egzemplarzach też napięcie tak przysiada i w ogóle jak się dobrać do alternatora narażając się na jak najmniejszy ból - nigdzie nie znalazłem żadnego opisu a może (nie tylko mi) ta wiedza się przyda.

marwyk 19-08-2008 06:05

Re: Wymiana alternatora (regulatora napięcia) w silniku CD-V6
 
Ale to można w inny sposób rozwiązać nie wymieniając alternatora - jedź do tego co Ci zakładał gaz i każ mu założyć filtr na cześć el. inst. elektrycznej, a jak nie masz już na gwarancji to załóż go sam - zwykły filtr LC może być z Diodą który będzie powodował to że tam napięcie nie bedzie skakac - koszt jak zrobisz sam to pae złotych, jak kupisz gotowy 10-20 zł montaż prosty byle wiedzieć gdzie jest zasilanie do inst. gazowej


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.