Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74597)

irek_s 18-07-2009 02:28

Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
Witam wszystkich
Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych. Po diagnostyce w ASO stwierdzono następujące błędy: P0251 oraz P0325. Wykonano próby przelewowe wtrysków jak następuje:

1-19, 2-28, 3-7, 4-19

zatem 2 do wymiany, 1, 4 na granicy - też do wymiany

Ponadto stwierdzono obecność opiłków metalu w paliwie - czyli pompa wtryskowa do wymiany (filtr paliwa nowy, oryginalny). Ponieważ koszt nowych części zwala z nóg, ma pytania:
- czy taka pompa nadaje się do regeneracji, czy też kupić używkę z przebiegiem 60 tys., czy można zamontować pompę z 2006 roku z TDCI 130KM
- czy regenerować wtryskiwacze
- gdzie najlepiej zrobić to we Wrocławiu lub okolicach

Co oznacza usterka obwodu czujnika spalania stukowego ze wskazaniem na przewody, korozję złącz, nieprawidłowe połączenie, przerwę lub zwarcie w obwodzie czujnika. Czy oznacza to, że czujnik ten nie pracuje.

P.S. Moje auto: Ford Mondeo TDCI 130KM, 2003. Objawy: zapalająca się losowo (przy niskich i wysokich obrotach) kontrolka świecy żarowej - przejście w tryb pracy awaryjnej/spadek mocy, silnik pracuje równo nie słychać stukotu.

Z góry dziękuję za pomoc

SrebnaStrzała 18-07-2009 10:17

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
Cytat:

Napisał irek_s (Post 1208107)
Witam wszystkich
Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych. Po diagnostyce w ASO stwierdzono następujące błędy: P0251 oraz P0325. Wykonano próby przelewowe wtrysków jak następuje:

1-19, 2-28, 3-7, 4-19

zatem 2 do wymiany, 1, 4 na granicy - też do wymiany

Ponadto stwierdzono obecność opiłków metalu w paliwie - czyli pompa wtryskowa do wymiany (filtr paliwa nowy, oryginalny). Ponieważ koszt nowych części zwala z nóg, ma pytania:
- czy taka pompa nadaje się do regeneracji, czy też kupić używkę z przebiegiem 60 tys., czy można zamontować pompę z 2006 roku z TDCI 130KM
- czy regenerować wtryskiwacze
- gdzie najlepiej zrobić to we Wrocławiu lub okolicach

Co oznacza usterka obwodu czujnika spalania stukowego ze wskazaniem na przewody, korozję złącz, nieprawidłowe połączenie, przerwę lub zwarcie w obwodzie czujnika. Czy oznacza to, że czujnik ten nie pracuje.

P.S. Moje auto: Ford Mondeo TDCI 130KM, 2003. Objawy: zapalająca się losowo (przy niskich i wysokich obrotach) kontrolka świecy żarowej - przejście w tryb pracy awaryjnej/spadek mocy, silnik pracuje równo nie słychać stukotu.

Z góry dziękuję za pomoc

Uważam że pompe lepiej zregenerować gdyż używka nie wiadomo w jakim będzie stanie:)
Jak masz kase kup nowe wtryskiwacze, ja zregenerowałem swoje i już 50.000km zrobiłem i nic złego się nie dzieje:)
Z lokalizacją Ci nie pomogę bo to nie moje rejony.
Odnośnie czujnika hmm...pewnie chodzi o elektronike ale tutaj Ci nie pomogę.

Jeśli są opiłki to zatyka wtryskiwacze na 99% tak wiec wykluczam możliwość błędnych wskazań czujnika.

Roberto77 05-11-2009 19:53

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
To filtr paliwa przepuszcza te opiłki zanieczyszczenia z łuszczącej się pompy ???? Powinien to wszystko chyba zatrzymać żeby się dalej nie dostawało...:!!::632:

GrzegorzD 05-11-2009 21:15

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
tak bo jest przed pompą

Roberto77 05-11-2009 21:37

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
Aha to teraz rozumiem :):( czyli filtr paliwa filtruje tylko brudy z paliwa i zbiornika...To dlaczego gdzieś spotkałem się z opinią że lepiej przeczyścić cały układ paliwowy ze zbiornikiem paliwa...czy te opiłki mogą się roznieść po całym układzie paliwowym???

dartro 05-11-2009 21:44

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
Mogą , przez powroty z wtrysków .

Roberto77 05-11-2009 21:50

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
No to Masakra...zaczynam się bać...a jak sprawdzić czy układ jest zabrudzony, czy już pompa jest już do wymiany...Mam teoretycznie 170tyś przejechane i zastanawiam się w jakim stanie jest pompa....Dzięki za szybkie wyjaśnienie sprawy....

GrzegorzD 05-11-2009 21:51

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
jakby nie patrzec jestes w "grupie podwyzszonego ryzyka"

Kapsel_lg 06-11-2009 14:16

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
Irek nie panikuj kolego. Pojedź gdzie indziej na sprawdzenie układu. W ASO zawsze i na wszystko zwalają winę że to wtryski i pompa. Nie daj się.
Pojedź np. do Auto Techu na Reymonta (mają WDS) i niech Ci sprawdzą wtryski na stole probierczym albo do CTronic w Kątach Wrocławskich. A co do pompy to jak z ciśnieniam paliwa? WDS /IDS pokazał problemy? Jeśli nie to też spokojnie.

Złota zasada: Nie wierz w to co gadają w ASO!!!

mihowe 06-11-2009 15:58

Odp: Opiłki metalu w paliwie, pompa, wtryski
 
Dokładnie jest tak jak napisał kapsel.
Moim zdaniem nie łączy kabelek od spalania stukowego i dlatego czasami wywala ci sprężynkę. I to pewnie cały problem.
Przelewy w okolicach 20-28 to faktycznie juz troszke ponad normę ale błędy będe dopiero przy 40ml.
A co do łuszczacej sie pompy to niech ci pokażą w jaki sposób wykryli te opiłki w paliwie. Może mają mikroskop i przeprowadzili badania laboratoryjne.
Zrób jak pisze kapsel i nie panikuj


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.