Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] silnik po odpaleniu nie pracuje równomiernie, gaśnie na wolnych obrotach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306353)

lpafcio 17-02-2020 15:36

silnik po odpaleniu nie pracuje równomiernie, gaśnie na wolnych obrotach
 
Cześć

Opisuję problem, który występuje w moim Fordzie Kuga rok produkcji 2019 1,5 benzyna 150 km.
Po 48 postoju jest problem z uruchomieniem silnika, rozrusznik kręci normalnie, a silnik po odpaleniu nie pracuje równomiernie, gaśnie na wolnych obrotach, ma problem wejść na obroty, ogólnie brak mocy.
Komputer pokładowy nie informuje o błędach,..

Co ciekawe, podejdę za godzinę i samochód mi się już normalnie uruchamia...

Gdzie tkwi problem, mało prądu?

elfi 17-02-2020 15:44

Odp: problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju
 
Samochód nowy, proponuję serwis gwarancyjny

Draculescu 17-02-2020 15:50

Odp: problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju
 
Jedź do ASO, w końcu nie po to kupiłeś nowe auto żeby naprawiać je w domu

lpafcio 17-02-2020 16:32

Odp: problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju
 
Cytat:

Napisał elfi (Post 3225067)
Samochód nowy, proponuję serwis gwarancyjny

Cytat:

Napisał Draculescu (Post 3225069)
Jedź do ASO, w końcu nie po to kupiłeś nowe auto żeby naprawiać je w domu

Byłem po pierwszym takim zdarzeniu w ASO, niestety fachowcy (nie będę reklamował serwisu) nie potrafili mi udzielić informacji co było przyczyną takiego zachowania silnika.

Może polecicie mi sprawdzony serwis Forda w Warszawie.

elfi 17-02-2020 16:44

Odp: problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju
 
Hmmm. To Ci dopiero fachowcy. Złóż skargę do Ford Polska. Jeśli auto jest na gwarancji to łaski nie robią. Najlepiej, żeby objawy widoczne były w czasie wizyty w serwisie, bo tak mogą się wypiąć. Jak umyją ręce, poinformuj TVN TURBO. Boją się telewizji jak ognia, szczególnie wtedy gdy auto jest na gwarancji.
Co do serwisu, to muszą odezwać się warszawiacy.

SRS 17-02-2020 17:07

Odp: problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju
 
Cytat:

Napisał elfi (Post 3225067)
Samochód nowy, proponuję serwis gwarancyjny

Jak czytam takie porady to tylko pozostaje mi się :) , udzielcie konkretnej odpowiedzi koledze jeżeli znacie powód takich objawów .
Cytat:

Napisał elfi (Post 3225093)
To Ci dopiero fachowcy. Złóż skargę do Ford Polska.

każdy potrafi krytykować , ale żadnej konkretnej informacji , tak wiem auto na Gwarancji tylko nie mając informacji czego się czepić nawet największy spec nie rozwikła tego w 5 minut

elfi 17-02-2020 17:18

Odp: silnik po odpaleniu nie pracuje równomiernie, gaśnie na wolnych obrotach
 
Jak nie chcesz słuchać dobrych rad to tutaj nie pisz i nie proś. Masz prawo nie znać się na autach i po to jest gwarancja producenta żeby wszystkie awarie i Twoje wątpliwości, rozwiał serwis. To oni muszą znaleźć przyczynę. Widocznie nikt nie miał takich objawów w nowym aucie i dlatego brak jest odpowiedzi.

lpafcio 17-02-2020 17:22

Odp: problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 3225112)
tylko nie mając informacji czego się czepić nawet największy spec nie rozwikła tego w 5 minut

Na wszystkie zadane mi pytania w serwisie udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi. Samochodem bawili się 3h i nic nie znaleźli, a mam obawy co do serwisu w którym byłem, bo nawet opony zimowe kierunkowe na przodzie odwrotnie założyli,.. o dziwo z tyłu, było ok.

Draculescu 17-02-2020 17:23

Odp: silnik po odpaleniu nie pracuje równomiernie, gaśnie na wolnych obrotach
 
Oczywiście bier klucze i cheja naprawiać auto na gw.
Jak kogoś stać to przecież nikt jemu nie zabroni. Tyle w temacie.

Faktycznie pokiełbasić kierunkowość opony to trzeba być zdolnym.
Zmień serwis. W Warszawie masz ich sporo. Który lepszy? Chyba warto poczytać opinie na Google. Zawsze to jakaś wiedza nt obsługi niż wizyta w ciemno.

hyrus1 17-02-2020 19:50

Odp: problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju
 
Cytat:

Napisał lpafcio (Post 3225121)
Na wszystkie zadane mi pytania w serwisie udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi. Samochodem bawili się 3h i nic nie znaleźli, a mam obawy co do serwisu w którym byłem, bo nawet opony zimowe kierunkowe na przodzie odwrotnie założyli,.. o dziwo z tyłu, było ok.

wcale mnie nie dziwi to co piszesz z tymi oponami, we Francjii tez nie maja pojecia nawet jak sie olej wymienia, zapomnieli filtry wymienic, dlatego jak auto po gwarancji serwis trzeba omijac, ale skoro masz gwarancje to ich naciskaj-maja to naprawic


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.