Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|małopolska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=125)
-   -   Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257260)

fordmondeo2000 20-01-2017 17:15

Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
Witam, czy kots moze mial problemy z pompom paliwa w fordzie mondeo mk4 2007 r 2.0 benzyna tzn wymiana pinow ?

Rafał A.(antek) 22-01-2017 23:18

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
typowy problem mondeo mk3, wypalona kostka i piny? jak bardzo to tylko wymiana kosza pompy pewnie.

c-matix 26-01-2017 07:34

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
A czym sie sprawa objawiała, bo kolega w ciągu roku wymienił 2 pompy paliwa z Focusie mk2 2008r.

fordmondeo2000 12-03-2017 15:53

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
1 załącznik(i)
Witam, problem z odpalanie rozwiazany, przyczyną byly wypalone piny przy kostce, problem rozwiazalem sam, poprostu zrobilem polaczenie kabli na stale, serwis proponowal mi nowa pompe za 700 zl + nowa kostka 200 zl + robocizna 200 zl , a serwis czesto przyjmuje z ta usterka fordy i odrazu by wymieniali wszystko na nowe a tu mozna w godzinke usunac usterke samemu

Bump:
Cytat:

Napisał c-matix (Post 2735912)
A czym sie sprawa objawiała, bo kolega w ciągu roku wymienił 2 pompy paliwa z Focusie mk2 2008r.



Prawdopodobnie wypalaja mu sie piny przy pompie tak jak mi

keyworks 25-10-2017 09:05

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
1 załącznik(i)
Witam,

a czy jeśli piny są dość mocno uszkodzone jak na poniższym zdjęciu to opłaca się lutować na stałe? Czy to nie jest tak, że skoro piny są w takim stanie lutowanie nic by nie pomogło? Zdjęcie przesyłam w załączniku do posta. De facto już zamówiłem jakiś zamiennik, konkretnie ten:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pytanie czy można byłoby kupić tylko kosz (obudowę pompy paliwa)? Jeśli tak to gdzie coś takiego można dostać. Na allegro samych koszy nie widziałem, jakiś szrot wówczas wchodzi w grę czy znacie jeszcze jakieś miejsca?

Obawiam się jednak, że podobna sytuacja może mnie czekać za kilka miesięcy, może lat, że znowu będą piny wypalone? Czy można się jakoś przed tym ustrzec, zapobiec? Czytałem, że warto utrzymywać minimum pół zbiornika paliwa, a czy coś jeszcze można zrobić?

Rafał A.(antek) 31-10-2017 08:55

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
U ciebie tragedii nie ma. Czyszczenie styków i powinno działać.

porez 28-01-2019 12:03

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
Panowie, podpowiedzcie gdzie tej kostki szukać. U mnie dzisiaj pojawił się problem. Auto odpaliło normalnie i po 2-3 sekundach zgasło. I amen w pacierzu! Już nie pali. Chyba nie podaje paliwa, bo nie słychać tego bzyczenia po przekręceniu kluczyka. Bezpiecznik pompy sprawdziłem, jest dobry.
Mondeo mk4 1,6 Vti 2010 rok

porez 26-02-2019 07:37

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
Nikt naprawdę nie potrafi odpowiedzieć?
Czy ta kostka jest dopiero pod tą plastikową dużą nakrętką na zbiorniku paliwa, czy może gdzieś na zewnątrz tego ustrojstwa?
Chodzi mi o to, czy aby się do niej dostać trzeba bezwzględnie wyjąć zbiornik?

Rafał A.(antek) 01-03-2019 12:56

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
powinno być dojście pod kanapą przez okrągłą rewizje w blasze podwozia, po podniesieniu kanapy i dywanika pod nią.

LeonnMondeo 03-01-2021 12:10

Odp: Wymiana pinow - pompa paliwa MK4 mondeo 2.0 benzyna
 
odświeżam temat u mnie również padła pompa paliwa Położyłem się pod autem zdemontowałem zbiornik i wyjąłem pompę paliwa która skończyła żywot. Mam pytanie czy cały zespół zasilający jest rozbieralny żeby wymienić pompę czy trzeba zakupić cały kosz. Bo mam dostęp do oryginalnej nowej pompy z tym że nie wiem jak wyjąć starą...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.