Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   jak zaslepis EGR w MK III (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28755)

momo 12-08-2007 21:38

jak zaslepis EGR w MK III
 
moze mi ktos opisac dokladnie zeby nie strzelic byka jak zaslepic EGR w Mk III 115 km koniec 2003 r zeby czegos nie zapomniec jakies dodatkowe przewody itd dzieki za pomoc

setaszi 12-08-2007 22:37

co chcesz uzyskać tą zaślepką ?

momo 12-08-2007 23:02

brak kopcenia auta bo kopci i dostarczenie mu zamiast paskudnej smoly czystego tlenu

trafal 13-08-2007 08:17

Cytat:

Napisał momo
brak kopcenia auta bo kopci i dostarczenie mu zamiast paskudnej smoly czystego tlenu

Witam, też noszę się z zamiarem zaślepienia ERG jak kolega @momo ma ktoś jakieś sugestie, zapewne jest sporo osób które to robiło. Mile widzane może fotki i konkretny opis. Pozdrawiam

duch07 13-08-2007 08:20

Panowie :571: wystarczy wejść na wyszukiwarke forum i tam znajdziecie wszystko.Wiem że to wymaga minimum cierpliwości ale odpowiedz znajdziecie sami o wiele szybciej niz otrzymacie odpowiedz na wasze pytanie z forum :fcp26

momo 13-08-2007 11:15

jak cos wpisze np egr w wyszukiwarcej tej na forum to bardzo trudno cos znalesc wywala jakies dziwactwa nic konkretnego a najmniej na temat wyszukiwany

lapers 13-08-2007 12:07

ogolnie zasada zaslepiania EGR jest taka sama i w benzyniakach i w dieslach..... chodzi o to co napisales

Cytat:

Napisał momo
brak kopcenia auta bo kopci i dostarczenie mu zamiast paskudnej smoly czystego tlenu

problem tyczy sie tylko lokalizacji samego zaworu EGR

w Twoim przypadku bedzie to tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a ogolnie jak to zrobic znajdziesz tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Pozdrawiam


Ps. Poza tym widze, ze i tak czytales ten wątek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
wiec nie bardzo wiem jak jeszcze lepiej mozna Tobie pomoc.

momo 13-08-2007 13:07

dzieki za informacje biore sie do roboty

[ Dodano: 2007-08-13, 22:33 ]
wlasnie zaslepilem EGR 10 min pracy co prawda zrobilem 200 km ale jak dla mnie jest super nie kopci no i jak by dostal troche anabolika choc to moze zludne ale lepiej ciongnie jak by jeszcze udalo sie cos zrobic z turbina aby brala tak od 1500 obra to by bylo zajefajnie

trafal 16-08-2007 10:02

Witam, mam pytanko jakš blaszke zastosowaliœcie - z czego wycinaliœcie - doszukałem się informacji że po puszcze z coca-coli jest za cienka. Właœnie wybieram się gdzieœ do sklepu - proszę o info. Pozdrawiam

aksel 16-08-2007 10:43

Rozumiem że EGR w mondeo 2002 jest schowany, nie tak na wierzchu jak w 2003 ?!

ROMMOR 16-08-2007 12:01

Cytat:

Napisał momo
dzieki za informacje biore sie do roboty

[ Dodano: 2007-08-13, 22:33 ]
wlasnie zaslepilem EGR 10 min pracy co prawda zrobilem 200 km ale jak dla mnie jest super nie kopci no i jak by dostal troche anabolika choc to moze zludne ale lepiej ciongnie jak by jeszcze udalo sie cos zrobic z turbina aby brala tak od 1500 obra to by bylo zajefajnie

Witam

Właśnie się przymierzam do zaślepienia tego EGR w 2,0 TDDI 90 KM 2001 , miałem problemy z mocą był pęknięty wąż gumowy takie kolanko między interculerem ,a kolektorem ssącym , jak zdjąłem ten wąż to się przeraziłem ile tam jest zabrudzeń (syfu , mazi , smoły itp ) dlatego myślę ,że warto zaślepić ten zawór i dodać troche czystego tlenu do silnika . Czytałem wcześniej ,że to może spowodować podniesienie temp. pracy silnika i może być niebezpieczne dla jego normalnej pracy itp. napiszcze swoje doświadczenia z zaślepianiem EGR , co się dzieje później np. po roku dwóch itp.
Pozdrawiam
Roman.

Pepik1 19-08-2007 18:48

trafal ja zastosowałem blaszkę ocynkowaną o grubości ok. 0,3mm.
RAMMOR właśnie wróciłem z wakacji. Po przejechaniu ok. 900km nie stwierdziłem żadnych niepokojących objawów. Wskazówka temperatury jak stała tak stoi na swoim miejscu niewzruszenie (ok jedną swoją grubość przed środkową kreska).Dodam że było stanie w korkach jak i jazda z V dochodzącą do 180

ROMMOR 21-08-2007 05:37

Cytat:

Napisał Pepik1
trafal ja zastosowałem blaszkę ocynkowaną o grubości ok. 0,3mm.
RAMMOR właśnie wróciłem z wakacji. Po przejechaniu ok. 900km nie stwierdziłem żadnych niepokojących objawów. Wskazówka temperatury jak stała tak stoi na swoim miejscu niewzruszenie (ok jedną swoją grubość przed środkową kreska).Dodam że było stanie w korkach jak i jazda z V dochodzącą do 180


Witam

Właśnie mam już od kilku dni zaślepiony EGR , sprawa jest bardzo prosta , przejechałem jakieś 200 km i na razie jest rewelacja , dymienie ustało prawie do zera , na drugim biegu 90 km i nic dymku ,zwiększenie się mocy nie odczułem.
Porobiłem zdjęcia z kolektora ssącego , ale nie wiem jak je dołączyć ??? Kolektor ssący był zabity czarną mazią , przepalonym olejen itp. wyczyściłem go trochę na ile mogłem bez odkręcania , myślę , że się wyczyści sam podczs jazdy z zaślepionym EGR.
To na razie tyle.
Pozdrawiam
Roman

Rom 21-08-2007 19:05

:fcp2 no i fajnie mi zostało tylko znaleźć tę nieszczęsną nieszczelnośc i też będzie spokój z dymem

matti 21-08-2007 19:37

Cytat:

Napisał ROMMOR
Porobiłem zdjęcia z kolektora ssącego , ale nie wiem jak je dołączyć ???
Roman

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
+ mnóstwo innych serwisów oferujących miejsce na fotki

delaro 26-08-2007 12:18

Sledzę ten temat i nie wiem z której strony można go zaślepić. Napiszcie czy ten zawór EGR można zaślepić z dowolnej strony.

sylwek1980 28-09-2007 22:36

No własnie jak to jest z tym EGR-em w tddi. Jak Go Zaślepić? A chyba jest on gdzie indziej niż w tdci....

berater 30-09-2007 09:35

Cytat:

Napisał aksel
Rozumiem że EGR w mondeo 2002 jest schowany, nie tak na wierzchu jak w 2003 ?!

U mnie z listopada 2002 jest tak jak na pierwszym zdjeciu Lapersa.

kor1011 30-09-2007 22:06

Moim zdaniem wystarczy odłączyć i zaślepić podciśnienie.Zawór się nie otworzy więc poco go zaślepiać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.