Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Radio 6000cd nie chce znajdywać stacji automatycznie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55385)

philip8 18-11-2008 18:22

Radio 6000cd nie chce znajdywać stacji automatycznie
 
Witam serdecznie,

mam mały problem ze wspomnianym w temacie radiem. A mianowicie, radio nie chce znajdywać stacji automatycznie. Wszystko muszę ustawiać ręcznie. Jeżdżąc dość sporo wiąże się to z ciągłym ustawianiem stacji w zależności od miejsca pobytu, co jest dość denerwujące. Na manualu wszystko OK, oczywiście do czasu aż wyjedzie się poza "obszar" i trzeba zmienić częstotliwość. W radiu poza tym wszystko jest OK i zgodnie z instrukcją każda funkcja działa.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, proszę się ze mną nimi podzielić:)).

Pozdrawiam serdecznie!

dartro 18-11-2008 18:49

Re: [Mk3] Radio 6000cd problem
 
Witam.Włącz w radiu funkcję TP+TA wtedy będzie śledziło automatycznie stacje z RDS.

philip8 20-11-2008 21:04

Re: [Mk3] Radio 6000cd problem
 
Dzięki śliczne za info, jednak to chyba nie do końca tak. TP TA umożliwia otrzymywanie informacji o ruchu drogowym. Mi chodzi o zwyczajne ustawienie stacji w owym radiu. Po prostu stosując się do instrukcji, najpierw wciskając AM/FM przez dłuższą chwilkę, radio skanuje częstotliwości (AST) i nie ustawia stacji automatycznie po najsilniejszych sygnałach. Wybierając znowu z MENU opcję SCAN, radio szuka stacji, szuka, szuka..., i tak w kółko, nic nie znajdując. Jak wybiorę ręczne ustawianie stacji (MAN), idąc po kolejnych częstotliwość, znajduje mi stacje, zapisuję je i jest OK, dopóki nie pojadę gdzieś dalej, gdzie na danej częstotliwości wchodzi już zupełnie inna stacja. Zależy mi na tym, żeby jadąc np. z Wrocławia do Suwałk, mieć przez całą drogę Radio Zet bez ręcznego jego szukania. Dzisiaj sprowadza się to do tego, że co jakiś czas jadąc gdzieś dalej, bawię się w manualne wyszukiwanie interesującej mnie stacji, gdy ta na poprzednich częstotliwościach przestaje odbierać.

Pozdrowionka!

dartro 21-11-2008 07:57

Re: [Mk3] Radio 6000cd problem
 
Masz rację ,pomyliłem funkcje.chodziło mi o:AF - Alternative Frequencies

O funkcji
Jest to lista alternatywnych częstotliwości na których nadaje stacja. Dzięki niej w czasie podróży odbiornik jest w stanie przełączać się - bez udziału użytkownika - pomiędzy kolejnymi nadajnikami (częstotliwościami) wybranej stacji, zapewniając jak najlepszy odbiór. Przełączanie się pomiędzy nadajnikami jest powiązane z funkcją PI (czterocyfrowy kod stacji) - jest to gwarancją tego, że odbiornik nie przełączy się na inną stację nadającą w okolicy na jednej z wpisanych na liście częstotliwości. W niektórych odbiornikach funkcja ta działa również w przypadku, gdy nie jest zachowana ciągłość sygnału - wtedy (np. po znalezieniu się w nowym mieście) odbiornik może sam odnaleźć "aktualne" częstotliwości zaprogramowanych stacji. Istnieją dwa standardy nadawania listy AF - jeden, gdy stacja ma do 25 zamiennych częstotliwości, drugi obsługujący również większą liczbę nadajników. Są one do siebie dość podobne i odbiornik automatycznie rozpoznaje w którym z nich działa słuchana stacja.

slawek1975 22-11-2008 16:07

Re: [Mk3] Radio 6000cd problem
 
może wiecie jak przestawic zegar???????

szczerba 22-11-2008 17:08

Re: [Mk3] Radio 6000cd problem
 
Cytat:

Napisał philip8

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, proszę się ze mną nimi podzielić:)).

Pozdrawiam serdecznie!


Włącz funkcję "AF-AUTO" wtedy będzie automatycznie śledziło stację której słuchasz (np. RMF FM) w całym kraju!

rectosei 22-11-2008 17:39

Re: [Mk3] Radio 6000cd problem
 
Cytat:

Napisał szczerba
Cytat:

Napisał philip8

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, proszę się ze mną nimi podzielić:)).

Pozdrawiam serdecznie!


Włącz funkcję "AF-AUTO" wtedy będzie automatycznie śledziło stację której słuchasz (np. RMF FM) w całym kraju!

Zgadza się. To powinno rozwiązać problem. W niektórych radiach Forda, oprócz opcji AF Auto, jest też możliwa AF Manual, czyli radyjko wyszuka alternatywną czestotliwość kiedy naciśniemy ponownie przycisk zaprogramowanej stacji. :fcp1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.