Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Postukiwanie w prawym tylnym słupku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264813)

langolier 05-06-2017 00:07

Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
Focus II Kombii 2009 FL: coś uporczywie postukuje podczas jazdy z prawego tyłu. Po ewakuacji zawartości bagażnika łącznie z kołem zapasowym, podnośnikiem oraz roletą itd. , stwierdzeniu braku zmian i przewertowaniu internetu prawie upewniłem się, że musi to być łącznik stabilizatora. Jednak przy okazji, po wypakowaniu bagażnika ponaciskałem trochę tył i dźwięk postukiwania wydobywa się z... wywietrznika w prawym tylnym słupku.
Co tam może stukać oprócz przewodów do lampy ?
A może źródło dźwięku jest gdzie indziej (np. ów łącznik), tylko niesie w przestrzeni między blachą i plastikami i tam się dźwięk wydostaje ?
I jeszcze jedno - mam wrażenie, że okresowo dźwięk prawie niknie (tzn. przestaje stukać) mimo jazdy tymi samymi trasami, czy zużyty łącznik stabilizatora może dawać taki efekt ? wolałbym wiedzieć zanim zrobię z siebie głupka w warsztacie.... ;)

Hooch180 05-06-2017 06:32

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
Mam dość podobnie. Dzisiaj po pracy ja będę robił ewakuację bagażnika. Oby to nie było zawieszenie bo ostatnio mechanika widzę częściej jak własnych rodziców.

langolier 13-06-2017 13:59

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
I jak, odkryłeś coś ?
Ja byłem u mechanika, powiedział, że zawieszenie ok, coś tam dokręcił ale stuka jak stukało...
Teraz już naciskaniem nie daję rady osiągnąć tego postukiwania, próbowałem w zasięgu ręki coś poruszyć od spodu auta ale wszystko co dałem radę złapać siedzi bez zauważalnych luzów...
Krwica mnie chwyta a jadę to zamiast skupiać się na jeździe to nasłuc***ę stukania bo próbuję stwierdzić choćby z jakiego kierunku nadchodzi.... :oops:

Hooch180 13-06-2017 14:07

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
Cytat:

Napisał langolier (Post 2816082)
róbowałem w zasięgu ręki coś poruszyć od spodu auta ale wszystko co dałem radę złapać siedzi bez zauważalnych luzów...

Robiłem podobnie. Nic nie znalazłem. Nauczyłem się z tym żyć. Przy następnej wizycie u mechanika poproszę go o to aby to sprawdził.

langolier 16-06-2017 15:27

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
UPDATE:
Wybebeszyłem cały bagażnik auta łącznie ze odsłonięciem wykładziny na bokach i wyjęciem tej w bagażniku włącznie z kołem i podnośnikami i pojeździłem w bagażniku z kumplem za kierownicą.
Przewody do lampy, sama lampa i gniazdka 12V wykluczone

Żadne bujanie poprzeczne auta (na stojącym aucie) nie powoduje pojawienia się tych stuków. Podobnie machanie tylną klapą nie dało rezultatów.
Zbadałem też nadkole ale efektu stukania nie uzyskałem.
Raczej stuka coś twardego w coś twardego ale dźwięk nie jest metaliczny. Jakby nie sprawdzenie przez mechanika to bym przysiągł, że musi to był łącznik stabilizatora.

Jedyne co się upewniłem to fakt, że na pewno dźwięk jest gdzieś z prawego tyłu i raczej z zewnętrza auta. Może coś z okolic wlewu paliwa ? Ma co tam tak postukiwać ?

Hooch180 16-06-2017 15:44

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
Spróbuj dojść do tego w której płaszczyźnie to stuka. Spróbujcie pobujać samochodem przód tył. Jak uda Ci się zreprodukować stukanie na postoju to jest to jakiś krok do przodu I pozwoli na łatwiejszą diagnozę.

langolier 16-06-2017 15:49

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 2817327)
Spróbuj dojść do tego w której płaszczyźnie to stuka. Spróbujcie pobujać samochodem przód tył. Jak uda Ci się zreprodukować stukanie na postoju to jest to jakiś krok do przodu I pozwoli na łatwiejszą diagnozę.

Jasne, tylko jak rozbujać auto w osi przód-tył ? [emoji15]

hindus 16-06-2017 19:50

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
Skakać w bagażniku? ;)

langolier 16-06-2017 19:51

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 2817405)
Skakać w bagażniku? ;)

Zapraszam do Łodzi !

hindus 16-06-2017 20:36

Odp: Postukiwanie w prawym tylnym słupku
 
Trochę daleko mam ;) Ale na pewno znajdziesz kogoś bliżej, kto będzie mógł poskakać ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.