Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109253)

piokraz 07-09-2010 19:16

Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Witam
Przymierzam się do kupna Forda Galaxy. I zastanawia mnie sprawa czy można w Polsce bez jakiś specjalnych problemów i kosztów przerejestrować auto 5 osobowe na 7 osobowe. :diabelek:
I czy to jest gra warta świeczki.

W czasie przeglądu ogłoszeń zauważyłem że jest sporo aut 5 osobowych, które odpowiada moim kryteriom wyboru :P.
A mnie chodzi o to aby miało pełną funkcjonalność i możliwość przewiezienia 7 osób.

Czy są jakieś problemy z zamontowaniem 2 dodatkowych foteli. Na zdjęciach widać otwory tak jakby na pozostałe fotele ? :568:

bropio 07-09-2010 19:29

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Jedziesz na przegląd z siedmioma fotelami i mówisz diagnoście że chcesz miec siedmio osobowy . Każdy dodatkowy fotel jest płatny ok. 90 zł. Diagnosta sprawdza fotele i pasy pobiera opłate daje kwit i zostaje wydział komunikacji który na podstawie tego kwitu wbija w dowód ilość miesc.

bart07 08-09-2010 07:43

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Cytat:

Napisał piokraz (Post 1503841)
Witam

1. I czy to jest gra warta świeczki.

2. W czasie przeglądu ogłoszeń zauważyłem że jest sporo aut 5 osobowych, które odpowiada moim kryteriom wyboru :P.
A mnie chodzi o to aby miało pełną funkcjonalność i możliwość przewiezienia 7 osób.

3. Czy są jakieś problemy z zamontowaniem 2 dodatkowych foteli. Na zdjęciach widać otwory tak jakby na pozostałe fotele ? :568:

Ad1 - Jasne. To auto ma 7 NORMALNYCH miejsc, a nie jakieś dostawiane ławeczki.
Ad2 - W ogłoszeniach podają ilość foteli. W dowodzie jest w większości przypadków 7 osób.
Ad3 - Jeżeli są mocowania to nie ma żadnych. Jeżeli nie ma to trzeba je kupić i przykręcić. Są wersje 2 osobowe z Holandii. Opisywane na forum.

Bart

nasu 08-09-2010 07:45

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Jeśli samochód ma nie polski dowód rejestracyjny, zakładasz 7 foteli, jeśli są pasy jedziesz na normalny przegląd, który kosztuje 90zł i wszystko. Fotele można pożyczyć.

klimartin 08-09-2010 11:43

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Nie takie to proste. Musisz znalezc zaklad ktory Ci wystawi kwit ze zamontowal fotele i dopiero potem mozesz jechac na przeglad. Chociaz sa stacje i stacje. Wiec w innym miescie moze byc bez takich zabiegow.

deku 08-09-2010 14:15

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Możesz rozwinąć temat z tym zakładem co to zakłada fotele, bo pierwsze słyszę?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michwal 08-09-2010 19:04

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
witam kolegów. Właśnie 2 dni temu przechodziłem ten temat. W dowodzie austriackim jest wbite , że samochód jest 5 osobowy. Pani w rejestracji powiedziała, że trzeba jechać do stacji okręgowej, która oprócz standardowego pierwszego przeglądu w polsce musi wystawić dodatkową kartkę z zmianami dokonanymi w samochodzie, w której diagnosta wpisuje : samochód posiada 7 foteli oraz wyposażony w oryginalne pasy bezpieczeństwa z atestem. To wystarczyło w rejestracji, taka przyjemność równe 180 zł. Pani w rejestracji wpisała 7 osób i to cała filozofia. A 2 fotele tylne montuje się bez problemów bo do tego ten samochód jest przystosowany.

Karol9 09-09-2010 08:37

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Jeżeli to samochód jeszcze nie zarejestrowany to należałoby sprawdzić na ile miejsc był zarejestrowany za granicą - jeżeli na 7 ale właściciel z jakichś względów wymontował fotele to nie ma problemu z rejestracją u nas na 7 miejsc. Jeżeli jednak za granicą był zarejestrowany na 5 osób to należy zamontować fotele - oczywiście udokumentować montaż - to też zależy od stacji diagnostycznej ;-) i zrobić dodatkowy przegląd techniczny i też nie ma problemu gdyż w homologacji Galaxy jest przewidziany jako auto 7 osobowe.
Pozdrawiam

nasu 09-09-2010 20:27

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Robisz normalne badanie techniczne za 98zł w uwagach wpisuje: Dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym uzupełniono i poprawiono na podstawie fabrycznej tabliczki znamionowej oraz katalogu SKP, ewentualnie jeszcze hak. I wszystko

norek114 11-09-2010 12:43

Odp: Jak zarejestrować 5 osobowe na 7 osobowe
 
Witam też miałem Galaxego zarejestrowane na 5 osób ,pożyczyłem dwa fotele do tyłu ,reszta już była czyli pasy i mocowanie foteli ,pojechałem do okręgowej stacji wystawiono zaświadczenie ,nie pamietam jak ono brzmiało ale chodziło że pojazd jest przystosowany do przewozu 7 osób zapłaciłem coś nie mało bo około 180 złotych ,potem do wydziału ,i tam wpisano do karty poj.i dowodu rejestr. 7 miejsc i po krzyku.Jak ktoś ma już nowy dowód to nie wiem czy musi wyrabiać nowy czy wystarczy jak wpiszą ręcznie i podbiją pieczątką.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.