Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Brak ciśnienia oleju w 2.3 16V (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27308)

MarcusGawin 10-07-2007 12:14

Brak ciśnienia oleju w 2.3 16V
 
Witam,mam duży problem!!Wczoraj zauważyłem ze podczas rozruchu silnika kontrolka ciśnienia oleju zaświeciła się.Zgasiłem silnik i zapaliłem znowu ,wszystko było ok.Później podobna historia,ale dzisiaj kontrolka nie zgasła i jadąc do domu (4km)usłyszałem że zawory zaczynają klepać.Wcześniej było wszystko ok,poziom oleju w normie,10w-40,zrobiłem już na nim 3500km.Myślałem że to może czujnik ale teraz wiem (przez to klepanie)ze to coś chyba z pompą będzie.Dzisiaj spuściłem olej,dekiel miski i poza paroma wiórkami nic nie widać.Proszę Kolegów o pomoc co to może być.Moze nie musze tej całej miski odręcać,a jeżeli już to proszę o linki jak to rozebrać i złożyć :fcp11

KUSY 14-07-2007 09:17

masz chłopie szczęście ze to wygląda u ciebie w taki sposób - ja rozwaliłem silnik bo mi lampka sie nie zaświeciła \ wykręcił ci sie zawor olejowy i motorek traci ciśnienie jak to znaleśc poszukaj troche na forum roboty z tym duzo nie ma a efekt jest zaskakujący
cze

Stefano 14-07-2007 09:20

Cytat:

Napisał KUSY
masz chłopie szczęście ze to wygląda u ciebie w taki sposób - ja rozwaliłem silnik bo mi lampka sie nie zaświeciła \ wykręcił ci sie zawor olejowy i motorek traci ciśnienie jak to znaleśc poszukaj troche na forum roboty z tym duzo nie ma a efekt jest zaskakujący
cze

Napisz coś więcej o tym zaworku bo to bardzo ciekawe, czy masz na mysli zaworek w pompie olejowej???????
Pozdr.

MarcusGawin 14-07-2007 11:50

Witam,powiem szczerze że jestem zawiedziony Taką pomocą od Kolegów(z wyjątkiem tych co odpisali).Teraz juz jest po fakcie,silnik uratowany :fcp2 i ja jestem bogatszy o nowe doświadczenia i powiem więcej-silnik lepiej chodz ,kontrolka gaśnie już w momencie kręcenia rozrusznikiem.Tym co mają lub co będą mieć (a będą na 99%)ten problem życzę powodzenia i końskich nerwów :fcp29

stomat 14-07-2007 11:56

I oczywiscie teraz zawiedziony nie napiszesz innym co to było. A niech inni też się nie dowiedzą !
Miłego dnia.

MarcusGawin 14-07-2007 11:58

Gratuluję refleksu,i też milego dnia

misiek 14-07-2007 12:26

a moze nikt nie potrafil Ci pomoc w tym temacie. NIe pomyslales o tym... I rzeczywiscie nie napiszesz co sie u Ciebie dzialo ?

Stefano 14-07-2007 21:42

Cytat:

Napisał MarcusGawin
Witam,powiem szczerze że jestem zawiedziony Taką pomocą od Kolegów(z wyjątkiem tych co odpisali).Teraz juz jest po fakcie,silnik uratowany :fcp2 i ja jestem bogatszy o nowe doświadczenia i powiem więcej-silnik lepiej chodz ,kontrolka gaśnie już w momencie kręcenia rozrusznikiem.Tym co mają lub co będą mieć (a będą na 99%)ten problem życzę powodzenia i końskich nerwów :fcp29

Nie masz co się obrażać........ tylko podziel się z nami swoim szczęściem i napisz co było przyczyną,......ale to może dla ciebie za trudne.
Tak czy owak to cieszymy się twoim sukcesem.
Pozdr.

KUSY 16-07-2007 15:49

Witam ponownie zdaje sie ze to był zawór olejowy w misce jak wspomniałem na wstepie -jest to dziadostwo w silnikach 2.0 v 8 \model jet tak zrobiony ze w trakcie kiedy w\w zawór sie wykręci i silnik straci cisnienie z ok 3,9 -4,0 na 2,0-1,8 to kontrolka sie nie swieci a małe cisnienie powoduje iz łancuszek rozrzady nie jest odpowiednio napiety i po koleji dostaja ślizgi wykonane z plastiku nie wiadomo czemu,zawory ,szklanki ,popychacze ogólnie mówiąc cały bałagan - w przypadku kolegi mał pewnie dosć stary olej bo zaswiciła sie kontrolka oleju i to uratowało silnik ,u mnie było tak ze zawór oparł sie o blok nie wykrecił sie do końca i silnik mając pewien procent obiegu wymuszonego ciśnienie powiedzmy grawitacyjne oleju jako tako smarował ale w środku sie wszytko mieliło jedyna rzecz która nam zasygnalizuje początek awarji to hałas z silnika - jak wspomaniałem na wstępie w drugim poscie to na forum jest dokładny opis jak sprawdzić zawór mozna sie do niego dostać od strony kół pasowych po prawej \ ja ta robote zleciłem mechaniorowi - na wykręconym zaworze zrobiłem jakies 1500 km i rozwaliłem motor \

Stefano 16-07-2007 21:42

DZięki KUsy za szczegółowy opis, czekamy jeszcze na MarcusGawin
Pozdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.