Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana alternatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66911)

gosc001 10-04-2009 17:43

Wymiana alternatora
 
Witam
Właśnie padł mi alternator no i szykuje się wymianka, może ktoś wymieniał i powie mi czy da się to zrobić w warunkach ``domowych`` czy szykuje się wizyta w warsztacie? NIestety dostęp do altka nie jest zbyt łatwy chyba trzeba odkręcić łapę silnika

przemo_1981 10-04-2009 20:14

Odp: Wymiana alternatora
 
Witam

Ja w środę odebrałem od mechanika swojego mondziaka po wymianie alternatora. ja się nie brałem za wymianę bo za bardzo nie miałem gdzie.... a po drugie u mnie nie alternator bez żadnych ostrzeżeń sfajczył się (czytaj miałem ogień z niego) więc wolałem odstawić do mechanika by mi sprawdził co było powodem tak nagłej awarii

Gordi63 10-04-2009 22:15

Odp: Wymiana alternatora
 
wg mnie w domowych warunkach odpada.. No chyba, że masz podnośnik :P .. Mi przy wymianie w fordzie zdejmowali koło i chyba zawieszenie też...

Luk@s 12-04-2009 14:35

Odp: Wymiana alternatora
 
Bez kanału ani rusz:-)

MasterBurn 12-04-2009 14:50

Odp: Wymiana alternatora
 
Hi... koło do odkręcenia prawe i lewarek i kanał - i pójdzie - a jak nie wiesz jak ściagnij sobie - Sam naprawiam Mondeo MkIII

pozdro

Pepik1 12-04-2009 18:46

Odp: Wymiana alternatora
 
Tak jak piszą koledzy, nie jest to takie proste. Trzeba zdjąć koło i rozłaczyć prawy drążek kierowniczy od zwrotnicy - inaczej alternator nie wyjdzie. Wydaje się że teoretycznie jest to do zrobienia w warunkach domowych ale jak nie masz ściągacza do przegubów to nie wyjmiesz przegubu drążka ze zwrotnicy - na bank jest zapieczony. Ostatnio wymieniałem u siebie sprężynę to później żałowałem że się za to wiąłem. Z drugą pojechałem do mechanika. Żeby zacząć cokolwiek robić przy zawieszeniu trzeba mieć warunki garażowe i dobre narzędzia.

daryl67 13-04-2009 01:38

Odp: Wymiana alternatora
 
Witam. Pytanko do przemo_1981. Jaka była przyczyna spalenia alternatora, czy elektryk ją jednoznacznie ustalił? miałem ostatnio identyczny przypadek i fachowcy nie bardzo wiedzą dlaczego spalił się altek... Dzięki za odp. Pozdrawiam

gosc001 13-04-2009 21:51

Odp: Wymiana alternatora
 
witam
z narzędziami i miejscem to nie ma problemu, fakt podnośnika żeby podnieść cały samochód nie mam, ale zastanawiałem się nad opcją wymiany od góry podłożyć pod silnik koziołki i odkręcić łapę silnika wtedy będzie łatwiejszy dostęp.
Ale chyba zostawię to mechanikowi bo ostatnio trochę z czasem kiepsko, w sumie to nie chodzi mi o koszty tylko o doświadczenie bo lubie pogrzebać przy swoim mondku
pozdrawiam

przemo_1981 13-04-2009 23:12

Odp: Wymiana alternatora
 
Cytat:

Napisał daryl67 (Post 1137391)
Witam. Pytanko do przemo_1981. Jaka była przyczyna spalenia alternatora, czy elektryk ją jednoznacznie ustalił? miałem ostatnio identyczny przypadek i fachowcy nie bardzo wiedzą dlaczego spalił się altek... Dzięki za odp. Pozdrawiam

Witam

Początkowo elektryk wspomniał, że powodem mógł być akumulator (zwarcie w środku) bo szedł duży prąd ładowania, jednakże na naładowanym akumulatorze (i oczywiście na nowym alternatorze) było wszystko ok. Nie dostałem sensownego wyjaśnienia, co mogło być powodem, jutro bądź pojutrze jeszcze podjadę do elektryka sprawdzić prąd ładowania (niestety nie mam amperomierza cęgowego by samemu sprawdzić).

A tak swoja drogą stary alternator uzwojenie miał nieźle spalone i diody były popalone w nim - co tak naprawdę było powodem - nie mam pojęcia.... powodów w samym alternatorze można wymienić kilka

daryl67 14-04-2009 10:02

Odp: Wymiana alternatora
 
Witam. W moim przypadku diagnoza padła na podgrzewacz płynu chłodzącego-zwarcie na jednej ze świec żarowych podgrzewacza. Puki co odłączył mi elektryk to ustrojstwo i jest ok. Na wszelki wypadek zamontowałem termometr mierzący temperaturę alternatora, żeby mieć kontrolę w czasie jazdy, czy się nie grzeje, ale oczywiście nikt nie wie jaka powinna być ta temperatura przy obciążonym altku.... U mnie osiągnął max 83,5 stopnia podczas stania w korku (klima + Swiatła) w czasie jazdy po trasie ok.55 stopni. Na razie obserwuję. Gdyby pojawiły się jakieś nowe ustalenia proszę o info, ja również dam znać. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.