Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191099)

aklukuk 06-10-2013 09:15

Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
1 załącznik(i)
Witam!

Niedawno zakupiłem Forda Mondeo sprowadzanego z Niemiec. Auto z połowy roku 2010, z przebiegiem 95.000 km. Przed zakupem byłem nim w ASO i powiedzieli, że samochód jest w bardzo dobrej formie. Bezwypadkowy, dobrze utrzymany itd.
Jednak wczoraj natrafiłem na temat podrabianych książek serwisowych i informację, że warto odezwać się do dealera w Niemczech (gdzie było auto serwisowane) o bliższe informacje na temat pojazdu, który nas interesuje. Trochę mnie zmroziło, gdy zajrzałem do książki serwisowej, a na pieczątkach nie było żadnych(!) danych kontaktowych do dealera.
Czy takie pieczątki są normalne? Jak mogę znaleźć ten serwis? Wpisanie numeru serwisu: DEU2S8WE w Google skierowuje mnie na stronę ford.de i... nic.

W razie potrzeby podaję numer VIN: WF0GXXGBBGAU33189

mondeo70235 06-10-2013 09:21

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
jeśli samochód był serwisowany po za polską to jeśli w Polsce wpiszą vin w serwisie to niema śladu jego historii serwisowej,poszukaj w internecie po nazwie niemiecki serwis powinien być adres

aklukuk 06-10-2013 09:25

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
To już wiem, że w Polsce nie można sprawdzić historii samochodu z Niemiec.
Jednak jak mam szukać salonu Forda z pieczątki jeśli napisane jest na niej tylko:
Fachhandler und Service
Ford Deutschland
Neuewagen und Service
Nr DEU2S8WE


Czy salony Forda mają przypisane jakieś numery identyfikacyjne (tutaj: DEU2S8WE)?

kasztan 06-10-2013 10:03

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
Nie chcę krakać i Cię martwić, ale na mojego nosa książka jest podrabiana. Naprawdę nie jest problemem coś takiego zrobić. Na znanym portalu aukcyjnym możesz nowe książki z danego rocznika kupić za ok. 60 zł (potem wystarczy wstawić "jakieś" pieczątki). Przy wartości auta nie jest to duży koszt dla handlarza, który chciał oszukać.

TomekM_1983 06-10-2013 10:13

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
Cytat:

Napisał kasztan (Post 2086077)
na mojego nosa książka jest podrabiana

Oczywiście, że jest to nic nie warta podróba.
Każda pieczątka w książce serwisowej powinna posiadać nazwę dealera, adres, numer telefonu. Niektóre mają nawet numer NIP i REGON.
Dodatkowo zwróć uwagę, że jest kilka linijek z odpowiedzią do zaznaczenia JA lub NEIN. W tej książce nie jest nic zaznaczone, a powinno.
Linijki te mówią o tym, czy jest to przegląd zwykły czy rozszerzony, czy wymieniono filtr kabinowy oraz czy użyto oryginalnych części Forda.
Auta na żywo nie widziałem, ale jak znam życie to pewnie musisz 1 z przodu dodać do przebiegu...

piotrali 06-10-2013 10:40

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
Też tak sądze jak kolega TomekM_1983. Niemiec na pewno by się nie pomylił i napisał w rubryce - Nachste Wartung service falig (następny przegląd przy przebiegu) specyfikacju zalanego oleju 5W30 - wygląda na to że osoba która to wypisywała to nie zna niemieckiego.
Podaj nr VIN - może coś się da wyszperać o tym aucie

kasztan 06-10-2013 11:15

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
Cytat:

Napisał piotrali (Post 2086102)
Podaj nr VIN - może coś się da wyszperać o tym aucie

Piotr - VIN jest w pierwszym poście...

dario07 06-10-2013 12:01

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
Znajdź niemiecką stronę Forda , tak jak u nas jest Ford Polska , napisz tekst o co ci chodzi przetłumacz tłumaczem google załącz fotki z książeczką i wyślij meilem

aklukuk 06-10-2013 12:51

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
Cytat:

Napisał dario07 (Post 2086160)
Znajdź niemiecką stronę Forda , tak jak u nas jest Ford Polska , napisz tekst o co ci chodzi przetłumacz tłumaczem google załącz fotki z książeczką i wyślij meilem

Masz rację. Tak zrobię.

Jeszcze pytanie odnośnie wyglądu książki serwisowej. Pierwsze podbicie mam przy 20.000km. Czy nie powinien być wbity przegląd "zerowy"?
Czy książka serwisowa powinna zawierać pieczęć, dane, podpis etc. salonu, który jako pierwszy sprzedał nowy samochód klientowi? Jeśli tak to gdzie taka pieczątka, naklejka powinna się znajdować?

enjoypoznan 06-10-2013 13:06

Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?
 
Gdzie książka została wydrukowana(kraj)? Znajdziesz chyba na ostatniej stronie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.