Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80595)

speedle 12-10-2009 11:11

Wymiana rozrządu 1,6 TDCi 2004
 
Witam

Przymierzam się do wymiany rozrządu, w związku z tym poszukuję dobrych części w dobrej cenie ;). Dostałem taką ofertę - proszę o opinię, ewentualnie co kupić a czego nie kupować:

Pasek rozrządu CONTITECH 89.00 zł
Rolka zwrotna SKF - łożyska samochodowe 99.00 zł
Rolka napinająca SKF - łożyska samochodowe 129.00 zł
Pompa wodna HEPU - pompy wodne 298.00 zł

Pytanie drugie - czy powinno/trzeba wymieniać pompę wody jednocześnie z wymianą rozrządu.

Pytanie trzecie - nie znalazłem na forum C-Max ani Focusa MK II opini na temat tych podzespołów ale firmy Ruville, ma ktoś jakieś doświadczenia?

Z góry dzięki za pomoc.

Gabrycha 12-10-2009 13:00

Odp: Wymiana rozrządu
 
no niby tak ale pompa nie bryka na rozrzadowym pasku tylko na wielorowkowym.
zmien oferenta bo ten cie wkreca.
a moze jeszcze napiszesz jaki to motorek i roczek.

speedle 12-10-2009 13:08

Odp: Wymiana rozrządu
 
sorry, umknęło mi to ;)

1,6 TDCi z 2004 roku.

Co do pompy to niewiele informacji na ten temat na forum C-Maxa, stąd moje pytania. Jeżeli jest to odrębny system, to co jaki czas/przebieg warto wymienić. Według licznika samochód ma 100k, ale nigdy nie wiadomo jak jest w rzeczywistości. Wymienia się tylko pompę czy również pasek?

kim 12-10-2009 14:29

Odp: Wymiana rozrządu
 
Czy wymieniać, czy nie, ja uważam, że to kwestia portfela.
Jak kupiłem swojego – na liczniku było 97kkm, wymieniłem rozrząd (czytaj pasek + rolka, ale nie wiem czy 1 czy 2), pasek wieloklinowy ten do alternatora i Klimy, o oleju i filtrach nie wspominam.
Co do przebiegu to podobno jest taka reguła, że samochód przy sprzedaży ma taki przebieg (tak cofnięty) na ile wygląda.

Wracając do pompy wody – mechanik powiedział mi „Po co? Przecież nie chodzi z rozrządem!” – ja tam ekspertem nie jestem, ale się z nim zgodziłem.
I tu zapewne wracamy do pierwszego zdania…

speedle 12-10-2009 14:50

Odp: Wymiana rozrządu
 
kim dzięki za odpowiedź, chyba rzeczywiście ograniczę się do wymiany rozrządu, pozostałe rzeczy, które wymieniłeś i ja wymieniłem - właśnie dla zasady.

Pytanko o pasek wieloklinowy, wiadomo czym grozi zerwanie paska rozrządu, a co oprócz lawety grozi w przypadku zerwania paska wieloklinowego?

C-sław 12-10-2009 15:04

Odp: Wymiana rozrządu
 
Cytat:

Napisał speedle (Post 1263240)
kim dzięki za odpowiedź, chyba rzeczywiście ograniczę się do wymiany rozrządu, pozostałe rzeczy, które wymieniłeś i ja wymieniłem - właśnie dla zasady.

Pytanko o pasek wieloklinowy, wiadomo czym grozi zerwanie paska rozrządu, a co oprócz lawety grozi w przypadku zerwania paska wieloklinowego?

Nic, od razu zaświeci Ci się lampka ładowania, straci się obieg płynu chłodzącego i nie będzie klimy. Oczywiście "Nic" wtedy gdy nie będziesz kontynuował jazdy.

c-matix 12-10-2009 16:34

Odp: Wymiana rozrządu 1,6 TDCi 2004
 
a jaki mas z przebieg , bo jak dobrze wyczytałem to wymienia sie co 200tys/km przy tych silnikach lub co 5 lat, wiec chyba wiek cie do tego zmusza tak ?????

bednarpb 12-10-2009 16:38

Odp: Wymiana rozrządu
 
Panowie...
pompa wody w 1.6 TDCI na 100% chodzi na pasku rozrzadu!!!

w pompach wodnych padaja zwykle lozyska i robi sie luzny pasek a jak zabek przeskoczy to wiadomo czym grozi...

na wileoklinie chodzi sprezarka-klima i alternator!!!

szintaro 12-10-2009 17:42

Odp: Wymiana rozrządu
 
Witam wszystkich.Jestem nowy.Moje auto to 1,6 tdci z 2004 167 tys.Mieszkam w Lublinie dlatego w nawiązaniu do tematu rozrzadu,który też mnie czeka może Bednarpb lub ktoś inny mógłby polecić dobry warsztat do tej roboty.Polecano mi braci Stuhlików z ulicy Czeskiej.Z góry dzieki.

speedle 13-10-2009 08:00

Odp: Wymiana rozrządu
 
Dzięki za odpowiedzi.

Cytat:

Napisał C-sław (Post 1263247)
Nic, od razu zaświeci Ci się lampka ładowania, straci się obieg płynu chłodzącego i nie będzie klimy. Oczywiście "Nic" wtedy gdy nie będziesz kontynuował jazdy.

Czyli skutkiem będzie laweta i unieruchomienie auta, ale bez poważnych usterek. Podsumowując warto się i temu przyjrzeć ;)

Cytat:

Napisał c-matix (Post 1263307)
a jaki mas z przebieg , bo jak dobrze wyczytałem to wymienia sie co 200tys/km przy tych silnikach lub co 5 lat, wiec chyba wiek cie do tego zmusza tak ?????

Z tego co i ja czytałem, rzeczywiście wymiana jest co 200k, mój zgodnie ze wskazaniem ma 94k, ale samochód był importowany. Więc ani ja, ani żaden mechanik, mimo że wygląda na tyle ile napisałem, nie położy głowy za to, że nie jest inaczej. A w związku z tym że koszt w moim przypadku powinien zamknąć się w 600PLN (o ile nie dojdzie pompa wody), wolę zainwestować niż później bawić się w remont silnika.

Cytat:

Napisał bednarpb (Post 1263310)
Panowie...
pompa wody w 1.6 TDCI na 100% chodzi na pasku rozrzadu!!!

tutaj mamy już niezłe zamieszanie, cześć forumowicz mówi, że nie jest, a część że jest. bednarpb - rozumiem, że jesteś pewny tego? robiłeś coś z tym, wymieniałeś może pompę wody. Jeżeli tak, to poradź co zamontować. Tak jak napisałem mam oferty na HEPU za 290, ale też na SKF za 159 i KWP za 154 (nie wiem co to jest).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.