Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK4] Kupiłem .... no i właśnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42540)

cossi 21-04-2008 19:20

[MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Witam Szanownych Kolegów,
trafiłem na to forum 4 miesiącach użytkowania nowego modelu Mondeo MK4
Skuszony reklamą i testami w prasie fachowej (gdzie mondeo biło na głowę nowego c-klasse)
po odczekaniu 6 tygodni odebrałem w styczniu ten wynalazek
Tani nie był, ale 102 tys za wersję Gold X i 2 litrowym dieslem to raczej standarcik u dilerów i innych marek

no właśnie, przejechałem już 17 tys km i raczej mam negatywne odczucia.
Wg mnie to mondeo jest gorzej wykonane od np Scorpio jeśli chodzi o spasowanie
części wnętrza i karoserii.
Roleta chyba ta sama co w MK3 , dalej buja się w prowadnicach.
Prowadzenie raczej amerykańskie,auto pływa i nie daje 100% odczucia panowania nad trakcją.
Silnik diesla, dobry,ale od 1,800 obrótów, do 1800 wskakuje w jakieś turbo dziury i potrafi zgasnąć.
Skrzynia 6 biegów raczej chodzi cieżko.
Wyciągnięcie walizki z kufra tak by nie zarysować góry zderzaka grniczy o cud

Plastik,który wygląda jak aluminium przypomina mi chińskie zabawki ( i pewnie tam jest produkowany)
To samo tyczy rączki hamulca ręcznego (jak kalosz) i jego mieszka (bezczelny skai)

Po 17 tys km odkleiłA mi się wykładzina komory silnika i leży teraz w części na silniku

Generalnie,czytam prasę fachową, gdzie chyba testowane są najdroższe wersje w alcantarze i skórze,a wersje tańsze niestety są przeciętne

Ogólnie żałuję zakupu i czuje się nabitym w butelkę przez reklamę.

Chyba jednak dobra E-klasa z 2004 (podobna cena) sprawiła by wiele więcej radości iniej problemów.

Mimo wszystko pozdrawiam i czekam na opinię posiadaczy "tańszych" wersji nowegoMKIV

chociaż, dzieląc sobie teraz 100.000zł / 3,36 Euro - cena wychodzi jak na początku lat 90tych za Mercedes S-klase ( 66 tys DM)

cóż

drożyzna

TiM 21-04-2008 19:24

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
:fcp15 :fcp15 :fcp15

kubusiiwa 21-04-2008 19:29

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
jestem w szoku, myślałem że jest lepszy...

TiM 21-04-2008 19:30

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Bo jest!!!! :fcp6

Ravic 21-04-2008 19:32

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
to ja powiem tak mam silverX 140KM, 12.000 KM za 99700 PLN i:

- prowadzenie najlepsze w klasie - testowałem Avensis, Passata, Vectrę, 407, C4 i Accorda (pomijam najnowsze A4 ale tu cena jest nieco inna)
- pokaż mi silnik diesla który kręci niższych obrotów ??? 1700-1800 to moment w którym włącza się turbina... jak nie pasuje to proponuję zaczipować będzie ciągnął z 1500 obrotów (u mnie po czipie tak jest)
- skrzynia wchodzi intuicyjnie i lekko (łokieć na podłokietniku i zmieniam biegi ruchem nadgarstka)
- w bagażniku wożę psa który wskakuje sam i jeszcze nie zarysował zderzaka a często po nim jeździ pazurami
- plastik na konsoli faktycznie nie jest najlepszej jakości
- to samo się tyczy gumy na ręcznym (mi się rysuje)
- mieszek mam ze skóry

Poza tym nic mi się nie odkleiło.

Jedyne co mnie w ucho uwiera to skrzypiące drzwi ale mam nie po drodze do ASO by nakleili na progi folię która całkowicie eliminuje ten problem.

Zakupu żałuję ale tylko dlatego że kiedy kupowałem nie było na placu czarnego TitXa z ksenoenami bo tak to bardzo lubię tę furkę.

torque 21-04-2008 19:34

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Wysyp pechowców :569:

kubusiiwa 21-04-2008 19:39

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
może to jakiś pechowy model i pechowy właściciel... ogólnie mi się bardzo podoba nowe mondeo zwłaszcza w wersji kombi z relingami na dachu :fcp1

azet 21-04-2008 19:39

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Cytat:

Napisał cossi
.....

Chyba jednak dobra E-klasa z 2004 (podobna cena) sprawiła by wiele więcej radości iniej problemów.

Mimo wszystko pozdrawiam i czekam na opinię posiadaczy "tańszych" wersji nowegoMKIV

chociaż, dzieląc sobie teraz 100.000zł / 3,36 Euro - cena wychodzi jak na początku lat 90tych za Mercedes S-klase ( 66 tys DM)

cóż

drożyzna....

:704: eeetam, zaraz jakiegoś złoma z 2004, a nie lepiej tak ze 3 dacie logan (z całym szacunkiem dla daci i ich uzytkowników)
:bluzgi:

TiM 21-04-2008 19:41

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Kolego, a jeszcze, jeśli można wiedzieć, jakim cudem ten GoldX kosztował Cię aż 102000,00zł???
Albo dobrałeś do niego tyle dodatków że opłacałoby Ci się wziąć TitX'a, albo ktoś Cię zrobił w ...!

A stwierdzenie że się źle prowadzi... wybacz, to Cię dyskwalifikuje od razu jako poważnego rozmówcę, bo każdy wie że prowadzi się najlepiej w klasie!
Nawet Gercons o tym wiedział! :fcp2

cossi 21-04-2008 19:45

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
haha

albo 7 Polonezów ( u nas w mieście proboszcz kupował co roku nowego polka w tym samym kolorze,byl ludzie myśleli,że taki oszczędny i tyle lat jeżdzi jednym)

Nie o to tu chodzi. Tak naprawdę mając teraz 100.000 wolnej gotówki
raczej trudno coś kupić by można temu czemuś ufać w 100%

Ale porównując materiały tapicerskie z lat 90tych a obecnie, to te dzisiejsze są 2 krotnie cieńsze
ale...teraz wszędzie ta "nanotechnologia", może dlatego


Piszcie dalej, co Was wkurza i co uważacie za tandetę w aucie za 100 tys zł.

Mój kolejny typ - plastiki deski rozdzielczej, cały czas mam jakiś biały nalot, nawet po wypucowaniu "cocpit sprajem"

TiM 21-04-2008 19:49

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Poddaję się! Teraz to już zupełnie przestałem rozumieć o co tu chodzi. :fcp15
Kolego, a przeczytałeś co Ci odpisaliśmy?

michu 21-04-2008 19:51

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
sorki , ale mesia nie ma co do forda porównywać, jeździłem ciutkę e240 (2.6L - 177KM) automat z 2003r. i ostatnio 320cdi 2004r. (211KM) oba fajne - ja wolę benę, ale do rzeczy, to jest poezja z jazdy poza tym jakbym miał dawać ponad 100tyś za fordzika - to ........... kupił bym używkę e-klasę lub bmw 5, ale to moje zdanie i tyle

kumplowi w mondku IV po 7 tyś km dosłownie rozpadł się podłokietnik

pzdr

azet 21-04-2008 19:55

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
[quote="cossi"]haha
.....Piszcie dalej, co Was wkurza .....
quote]
wkurzał mie pis i kaczyńscy ,ale już ich nie ma ,więc narazie jestem zadowolony, aaaaaa i brak spojlera do sedana, mnię wkurza. :fcp23

Ravic 21-04-2008 19:56

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Cytat:

Napisał michu
sorki , ale mesia nie ma co do forda porównywać, jeździłem ciutkę e240 (2.6L - 177KM) automat z 2003r. i ostatnio 320cdi 2004r. (211KM) oba fajne - ja wolę benę, ale do rzeczy, to jest poezja z jazdy poza tym jakbym miał dawać ponad 100tyś za fordzika - to ........... kupił bym używkę e-klasę lub bmw 5, ale to moje zdanie i tyle

kumplowi w mondku IV po 7 tyś km dosłownie rozpadł się podłokietnik

pzdr

a mojemu znajomemu w E-klasie zdechł immobilaizer tak że samochód wzięli na dwa tygodnie do Germanii na lawecie bo Mercedes w Polsce nie umiał sobie z problemem poradzić... - i czego to dowodzi ???

w każdej marce zdarzają się fuck-upy i już...

na forum VW kolesiowi w Passacie po wyjeździe z salonu poszły hamulce i mało się nie zabił i co ?

cossi 21-04-2008 19:58

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
przeczytałem

wydaje mi się,że nie ma innej rady jak spotkać się na jakimś zlocie i pokazać
wszystko organoleptycznie.

Dalej twierdze,że Mondeo MKIV nie zasługuję na miano "pretendenta do klasy premium" jak napisał ostatnio "AMiSport"
a sprytny zabieg "rozdmuchania" plastików karoserii do tej klasy to trochę zbyt mało

Na koniec zacytuje Pana z Serwisu ASO

"Proszę Pana, to tylko samochód "

:)))

PS
ciekawe , czy kiedyś zobaczymy powiedzmy za 20 lat jakiegoś jeżdzącgo Mondeo MKIV, jak obecnie widuje się Sierry '83 jeszcze

TiM 21-04-2008 20:00

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Podłokietnik to szajs i wiemy o tym. :fcp4
Ja też bym kupił coś innego może, tylko że jest kłopot finansowania auta i odliczania podatku - właśnie dlatego większość nowych aut w tej klasie jest zarejestrowanych na firmę... Jakby nie było różnicy to pewnie bym teraz miał dwuletnie BMW lub AUDI. :fcp4
Poza tym, fajnie jest mieć nowe autko od początku... :fcp2

cossi trzeba było wziąć LAGUNĘ!

cossi 21-04-2008 20:03

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Trzeba było sprzedać jeszcze laptopa i dorzucić do c-klasy
(przynajmniej nie traciłbym na rok 50 tys zł)

A TiM masz rację - kredytowanie i jego warunki mają tu kluczowe znaczenie.
No i to,że to nowy model i może mniej tracić na wartości niż np VW Passat
ale to chyba ryzykowne stwerdzenie

TiM 21-04-2008 20:05

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
eee Idź na forum mercedesa, co? :620:

cossi 21-04-2008 20:06

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
nie przyjmną mnie z mondkiem
to snobistyczny klub

azet 21-04-2008 20:09

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Cytat:

Napisał cossi
nie przyjmną mnie z mondkiem
to snobistyczny klub

jakbyś się dobrze podlizał ....to kto wie....spróbuj...... :fcp26

cossi 21-04-2008 20:11

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
ale,jest coś co mnie rajcuje

mondka mam czarnego, z dwoma antenkami na dachu
jak leciałem dziś autobahną do Łodzi , ubrany w niebieską koszulę z krawatem,
to auta przede mną zwalniały do 130

;-)))

władza upaja

iraas 21-04-2008 20:18

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Cytat:

Napisał TiM
:fcp15 :fcp15 :fcp15

O kurde "GERCONS REAKTYWACJA?!??!??" :566:

TiM 21-04-2008 20:19

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Chyba nie. Gercons podejmował dyskusję a to [...] idzie jak mu kierunek wskazali i pod nogi nie patrzy.
Zaraz dostanę ostrzeżenie albo bana ale już nie mogę!!! :fcp6

wesmond 21-04-2008 20:26

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Ja od czerwca przejecałem 27000 km i auto porafi załamać czasem.
Od kilku tygodni czekam na wiązkę do drzwi bo nie działa mi ryglowanie i zamykanie szyby w drzwiach po stronie kierowcy co w aucie za 106000 zł jest trudne do zrozumienia.
Trzeszczące drzwi po zjechaniu z chidnika to standard od 10000km i nie mają oficjalnie pojęcia o tym co zrobić aby było lepiej.
Prowadzenie, silnik,skrzynia jest dobra / nawet badzo dobra.
Jestem po zlocie i kilku szaleństwach na torze i powiem że auto dobrze trzyma się toru.
Po wyżej 160 km/h wyraźnie słychać szumy opływająceo powietrza ( to się niezdarza w klasie premium) za to silnika nie słychać to prawda.
Ogólnie reasumując auto jest dobre i irytują drobiazgi (typu woda z klapy do bagażnika).
Plastiki w sumie ok.
Tapicerka i obicia - w moim MKI w wersji GLX jest ooo niebo lepsza (welur to jest to), +trzeszcący fotel kierowcy.

Mam wersję titanium z dodatkami za ponad 13 000 zł i po męczeniu dilera zapłaciłem 106000zł i na pewno auto w wersji golas nie powinno być tyle warte.
Zaś za tę cenę i z tym wyposażeniem ciężko znaleźć premium klasę.
Mondeo MKIV jest godnym autem w klasie średniej bo do premium trochę brakuje.
Audi A4,BMW3, MB C klasa, to jest premium ....ale w cenie od 130 000 zł w górę....niestety.

Sądzę że niedługo będzie jakiś lift ale wiek dziecięcy czuć tu wyraźnie.
Mi to auto wystarcza ale za gotówkę bym go chyba nie kupił ...

Pinki 21-04-2008 20:35

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Cytat:

to auta przede mną zwalniały do 130
przede mną też zwalniają ale to raczej - niż + raz nawet prawie jeden motocyklista wpadł mi na maskę jak zobaczył m nie w lusterku po prostu wystraszył się bardzo i prawie się wywrócił .
nawet sobie na klapie przyczepiłem napis "PINKI", żeby mnie za radiowóz nie brali a i tak słyszę ostrzeżenia przed sobą

michu 21-04-2008 20:40

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
pewnie , że i mesie się psują, ale ja nie patrzę na awaryjność (szczerze to mnie to nie obchodzi, bo każda maszynka się może popsuć ot co), fakt, że na mesia takiego jak mam mondka to nie mam kasy i tyle, a nie kupiłby auta z przebiegiem ponad 200tyś. km za który musiałbym zapłacić ponad 100tyś zł (paranoja)

ja tylko twierdzę, że te auta co podałem wyżej są dużo lepiej zrobione (materiały, wykończenie itd.), a jazda nimi to niezła frajda (e klasą 1tyś km i wysisadasz na luzie, tam się jedzie z wielką przyjemnością) nie twierdzę, że ford jest ble, bo autko jest bardzo fajne i tyle

Za mesia w stanie jakim kupiłem mondka i podobnym wyposażeniem to musiałbym dać ok. 80 tyś zł i tyle w temacie

TiM 21-04-2008 20:41

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Cytat:

Napisał wesmond
Trzeszczące drzwi po zjechaniu z chidnika to standard od 10000km i nie mają oficjalnie pojęcia o tym co zrobić aby było lepiej.

A to oklejanie Ci nie pomogło?
Mieliście zlot na torze??? Ale faaaajnie! :fcp1

Ale to nie jest klasa premium i nikt nie twierdzi że jest! :fcp1

Rufio 25-04-2008 17:00

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Za 99 tys są roczne 318d,a za parę tysięcy więcej 320d - BMW było nie było klasa premium

Tatanowy 25-04-2008 18:28

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Cytat:

Napisał Rufio
Za 99 tys są roczne 318d,a za parę tysięcy więcej 320d - BMW było nie było klasa premium

Ale po pierwsze używane,po drugie małe ,po trzecie nieco "buraczane"

puniu 25-04-2008 19:42

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
znowu trafil sie maruda
nie wiem jak wy to robicie ze porownujecie c klase z mondeo mk4 i wychodzi wam na plus gwiazda - dla mnie tam jest znacznie mniej miejsca niz w mondeo
pozatym ford nigdy nie aspirowal by byc liderem wsrod mercedesow bmw czy innych - to takie lepsze auto dla ludu (lepsze bo lepsze od vw)
w firmie tluczemy gold x 2l w dieslu od listopada zeszlego roku i jakos dzielnie sobie radzi (nie jedna impreze przezyl i nikt nie urwal podlokietnika ani nie pomarszczyl dywanikow czy nie urwal drzwi)

cossi 26-04-2008 10:00

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Dlaczego,każdgo rzetelnie krytykującego nazywacie "marudą" ?????

Jesli wygraliście nowego mondka w konkursie zupy knora, lub macie bogatą kochankę
to rozumiem, darowanemu koniowi itd...

ale, jesli ktoś wydaje 100.00 ZŁ na które musi pracoewać 30 miesięcy
a odklejają się i trzeszczą pierdoły to chyb można się załamać

.

PS

to mnie wkurza w netowych forach, by dojść do jakiś rzetelnych informacji wpiwrw trzeba się przekopać przez te wszystkie brednie i wnaturzenia nie na temat


eot

azet 26-04-2008 14:38

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Cytat:

Napisał cossi
Wg mnie to mondeo jest gorzej wykonane od np Scorpio jeśli chodzi o spasowanie
części wnętrza i karoserii.

Ogólnie żałuję zakupu i czuje się nabitym w butelkę przez reklamę.

Chyba jednak dobra E-klasa z 2004 (podobna cena) sprawiła by wiele więcej radości iniej problemów.

Mimo wszystko pozdrawiam i czekam na opinię posiadaczy "tańszych" wersji nowegoMKIV

chociaż, dzieląc sobie teraz 100.000zł / 3,36 Euro - cena wychodzi jak na początku lat 90tych za Mercedes S-klase ( 66 tys DM)

cóż

drożyzna

booo marudzisz, nie mondeo jest gorzej wykonane, tylko trafiłeś na model który jest gorzej wykonany ( i to jest ten pech) a to wieeeelka róznica, pisałem wcześniej o passacie 4x4 w którym skrzypiała przednia konsola po 8 wizytach w serwisie, i nigdy nie padło tam słowo passat jest gorzej wykonany od np. malucha, a dzisiaj oglądałem programik w którym facet postawił do garażu porsche cayenne turbo , chyba 520 KM, za 580 000 tys zł, bo nie nadawało się do jazdy i ani razu nie padło określenie że ten samochód jest gorzej wykonany niż np. mondeo, u Ciebie Mondeo jest gorzej wykonane mimo iż wielu jest zadowolonych,czyż to nie marudzenie :fcp9

kubuspuchaty 26-04-2008 16:16

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Rozumiem uwagi na temat egzemplarza danego auta, ale uogólnianie wad z Twojego auta do całego modelu to już nadużycie. Posłużę się porównaniem na poziomie nieobecnego już na Wiejskiej Andrzeja L. " jeśli jedna kobieta się puszcza to nie znaczy, że wszystkie są k....mi ". :fcp4

jak_tako 26-04-2008 16:36

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
112 tys nowe 320D kombi.

Cytat:

Napisał Rufio
Za 99 tys są roczne 318d,a za parę tysięcy więcej 320d - BMW było nie było klasa premium


TiM 26-04-2008 16:57

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
No! A mondi 2.0 TDCi od 80800,00zł - 30000,00 taniej.
Poza tym, BMW 3 mogą pojechać 4 osoby co najwyżej do marketu, a i to przy sporej determinacji!

torque 27-04-2008 20:17

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Każdemu trafiają sie gorsze egzemplarze :D dzisiaj na stacji benzynowej widziałem nową S-klasę i co, gdy kierowca zamykał drzwi wydały one z siebie paskudny pisk :fcp15 tak więc jak widać wpadki mogą się zdarzyć nawet w aucie 4x droższym od mondka.

krzysiekk24 27-04-2008 20:44

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Kurczę myślałem że problem turbodziury już został dawno wyeliminowany.. Widocznie nie w fordach

torque 27-04-2008 20:46

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
:fcp9 :fcp9 :fcp9

oldamo 27-04-2008 20:51

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Generalnie to dyskusja zeszła na kiepskie tory. Panowie troche spokoju a i ludziom dajcie się wypowiedzieć (nawet jak są to negatywne stwierdzenia) bez zgryźliwych komentarzy. Toć mamy demokrację. Pozdrowienia dla wszystkich :fcp29

TiM 27-04-2008 21:14

Re: [MK4] Kupiłem .... no i właśnie
 
Nie o to chodzi! Chodzi o to, żeby dopuścić do dyskusji a nie narzekać i stękać nieprzyjmując polemiki...
Mi, na ten przykład, dziś popsuł się podłokietnik i za chiny nie jestem w stanie otworzyć górnej części bez dolnej. :fcp5
Ale :fcp23 mam już na to sposób! Spiłuję zaczep (lub wyciągnę element zatrzaskowy) na górnej części i będę miał spokój na wieki! :fcp2 Jak będę chciał otworzyć górę to po prostu podniosę, a jak dół to nacisnę i podniosę. :fcp4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.