Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Dołożenie świateł do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119136)

ReS182 06-01-2011 20:00

Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Witam!!

Otóż posiadam Maksia z 2008 roku.Chciał bym do niego dołożyć jakieś fajne światła do jazdy dziennej (najlepiej LED).Nie mam pojęcia jak się za to zabrać :(.
Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam Maciek. :)

NIUTEK74 06-01-2011 20:17

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Ja tez mam zamiar założyć ledy, ale czekam do wiosny auto stoi pod chmurką, mam komplet zdemontowany z poprzedniego auta.

estor12 18-01-2011 17:30

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Ciekawi mnie czy ktoś z was to zrobił z jakim skutkiem. Może zdjęcia i koszt ?

eclipse 19-01-2011 22:38

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał ReS182 (Post 1571780)
Witam!!

Otóż posiadam Maksia z 2008 roku.Chciał bym do niego dołożyć jakieś fajne światła do jazdy dziennej (najlepiej LED).Nie mam pojęcia jak się za to zabrać :(.
Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam Maciek. :)

Jest trochę tego na allegro ale najlepsze były by takie same jak są w zderzaku w nowym modelu , ( trochę wycinki i gotowe ) ciekawe ile stoją i czy oprucz serwisu są gdzieś dostępne i w jakiej cenie ? czy ktoś słyszał?...

roger 20-01-2011 14:44

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
w zeszłym tygodniu widziałem na All... oryginalny komplet - 450 zł sztuka z 14-to dniową gwarancją.

Dinar 20-01-2011 15:48

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Tu są takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pxl 21-01-2011 22:43

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1581473)
Tu są takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przymierzałem się do takich (lub bardzo podobnych z homologacją).
Chcąc się zastosowac do zaleceń dot. miejsca zamontowania:
* symetrycznie rozmieszczone
* nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi i nie wyżej niż 150 cm
* nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi auta
* minimalny odstęp między światłami to 60 cm
Nasuneły mi się nast. spostrzeżenia:
- owe zalecane miejsca w S/Max'ie przed FL wypadają na znacznym skosie zderzaka -co wymusza specyficzną budowę takich LED'ów - strumień światła powinien byc skierowany pod kątem (ok. 35-40 st. odchylenia od linii prostopadłej do tylnej ścianki LED'a).
Przyglądałem się również oryginalnym LED'om (na szrocie) do modelu 2010/FL - mają właśnie taką budowę że świecą pod kątem. (a ceny powalają na kolana...)
Jeśli ktoś z Was -forumowiczów natrafił w swoich poszukiwaniach na nieoryginalne LED'y o takiej właśnie budowie - proszę o info:)
Pozdrawiam
XPrzemo

Rafek_ 22-01-2011 08:56

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
No i pxl temat pozamiatal :)

Jaka jest cena oryginalnych?

eclipse 22-01-2011 09:58

Cytat:

Napisał pxl (Post 1582357)
Przymierzałem się do takich (lub bardzo podobnych z homologacją).
Chcąc się zastosowac do zaleceń dot. miejsca zamontowania:
* symetrycznie rozmieszczone
* nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi i nie wyżej niż 150 cm
* nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi auta
* minimalny odstęp między światłami to 60 cm
Nasuneły mi się nast. spostrzeżenia:
- owe zalecane miejsca w S/Max'ie przed FL wypadają na znacznym skosie zderzaka -co wymusza specyficzną budowę takich LED'ów - strumień światła powinien byc skierowany pod kątem (ok. 35-40 st. odchylenia od linii prostopadłej do tylnej ścianki LED'a).
Przyglądałem się również oryginalnym LED'om (na szrocie) do modelu 2010/FL - mają właśnie taką budowę że świecą pod kątem. (a ceny powalają na kolana...)
Jeśli ktoś z Was -forumowiczów natrafił w swoich poszukiwaniach na nieoryginalne LED'y o takiej właśnie budowie - proszę o info:)
Pozdrawiam
XPrzemo

O to....to właśnie znalazłem coś takiego i niedrogiego sprzedawca zapewnia że ( można regulować kąt świecenia ) czy ktoś ma takie załozone? .......[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chyba że ktoś chce używane orginały .

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tylko czy nie za drogo ?.

kalachan 22-01-2011 19:30

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
4 załącznik(i)
Witam
Alternator w s-maxie ma sporo pracy, więc tej jesieni zakupiłem ledy do jazdy dziennej. Najpierw miały one profil prosty, lecz po przymiarkach okazało się że ich montaż w kratce wlotu powietrza chłodnicy (dolne skrajne pola kratki) to po pierwsze będzie za mały rozstęp od wew. krawędzi LED-ów, po drugie wygląda trochę tandetnie i już z daleka wiadomo że to samoróbka.
W miejscu, które wybrałem gdyż na mój gust wydawało się najlepsze, lampy o prostym profilu nie pasowały. Były za długie w stosunku do wytłoczenia, a co ważniejsze montaż w miejscu krzywizny i zgodnie z nią powoduje że świecą poza osią samochodu. :shock: :027: UF, ale mi się napisało dobra teraz prościej: ledy mają mocno skupione światło, a to powoduje że lampy LED o prostym profilu musimy montować w miejscach prostopadłych do osi samochodu bo inaczej kierowca jadący z przeciwka nie zobaczy naszych świateł. :wink: Wybaczcie , ale miałem cholernie ciężki tydzień i dlatego wena do pisania jest tragiczna.
Mi udało się wymienić na takie z profilem zaokrąglonym i mogłem zamontować tam gdzie wydawało się to najlepsze

Kolejna sprawa to podłączenie takich LED-ów. Ten typ, który posiadam przynajmniej nie sieje zakłóceniami w pasmach radiowych, i można dalej używać radia w naszym samochodzie. Przestrzegam przed kupnem jakiejś tanizny z allegro.
Lampy, które kupiłem mają własny przekaźnik dzięki czemu " rach ciach" powinniśmy je podłączyć i sie cieszyć ......................
G...... prawda
Może i tak jest w Małym Fiacie :619: ale nie w fordzie z szyna CAN podłączenie żółtego przewodu do świateł pozycyjnych powoduje:

- wyłączone światła pozycyjne i mijania (krótkie ) Nie pełne świecenie Lamp LED + komunikat o błędach podawany przez komp.
- Włączenie pozycyjnych lub mijania ( dzienne LED-y winny zgasnąć, po to jest żółty przewód) ledy migają niczym radiowóz policji.

Oczywiście sposobem na to wszystko okazała się metoda znana z czasów 126P czyli:osobny przekaźnik za około 6zł ( numeru nie pamiętam)
Maska i zderzak w moim s-maxie są mocno poobijane od kamieni taki już kupiłem. Lakiernik na wiosnę umówiony,dlatego wycinałem otwory w zderzaku pod ledy i ryzykowałem bo w razie jakby efekt był "Fo-pa" to można to naprawić
O założeniu lamp LED decydowały względy wyłącznie praktyczne.

Jesli uda sie włożyć zdjęcia to efekt jest taki:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.