Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Dodatek do oleju STP - jakie opinie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89849)

Adasko_Transit 25-01-2010 22:58

Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Koledzy, widziałem dziś na stacji preparat STP jako dodatek do oleju, podobno likwiduje niewielkie wycieki. To tyle jeśli chodzi o etykiete. Nie kupiłem oczywiście, wolę się wpierw poradzić.

Teraz pytanie:

1. Czy warto w to wierzyć? Czy ma on w sobie jakiś środek podobny w działaniu do uszczelniaczy układu chłodzenia?

2. Czy jest to płyn jakiegoś szamana typu.. jeśli dałem 35zł za 500ml płynu to musi on zadziałać i.. samosugestia?

bksfuo 25-01-2010 23:17

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
kolego powiem Ci tak, że ja raz mój szef czegoś takiego użył nazywa do doctor.. i roz****lo mu silnik konkretnie nie znam tego przypadku podpytam się i napisze

Adasko_Transit 25-01-2010 23:56

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
bksfuo bo właśnie Wojtek pisał kiedyś o takich bonusach do oleju niezbyt dobrze i dlatego zanim kupiłem wolałem założyć temat. Nie wiem jak to działa, układ chłodzenia jest tolerancyjny jeśli chodzi o rodzaj cieczy, dlatego można tam dowolnie sobie mieszać. Ale z olejem sprawa krucha trochę. Ktoś gdzieś kiedyś zmieszał olej x z olejem y i porobiły się jakieś skrzepy. Ogólnie ufam w STP, w Transicie co 8 kkm dolewałem do baku preparatu do czyszczenia wtrysków i żył, tutaj robiłem to samo. Chciałem dziś kupić znów, ale zauważyłem, że ów STP do wtrysków jest do silników benzynowych, to mnie trochę zbiło z tropu, dlatego sobie odpuściłem. Kolejny wynalazek STP, o którym mowa w tytule wątku zainteresował mnie trochę..

wojtekjanus 26-01-2010 09:29

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Hm... Zawsze uważałem STP za dobrą firmę, więc jeżeli coś takiego wymyślili - to może przypadkiem działa? Ale jeśli nawet, to chyba służy to do pojeżdżenia awaryjnego, potem przy najbliższej okazji trzeba zlikwidować przyczynę wycieku i wymienić olej na taki bez cudownego patentu. Tak to kumam...
Adasko, STP ma też preparat do wtrysków diesla, to jest inny produkt.

Ale, skoro już o dodatkach do oleju, to opowiem o... cudzie.
Mamy starego Golfa III w automacie, od wielu lat skrzynia niedomagała - na zimnym nie włączała 4-ki, ale 3-kę wyłączała. W efekcie silnik wchodził na obroty jak wściekły, przy najwyższych ta czwórka - pierdut! - załączała się, uderzenie jak młotem aż strach - porażka. Więc jeździło się na zimnym w pozycji nie "D", ale "3", aż osiągnął temperaturę, wtedy na "D", ładnie się przełaczał - i było ok aż do następnego wystygnięcia (czyli nocy). Było coraz gorzej, coraz trudniej załączał tą 4-kę.
W akcie rozpaczy kupiłem ceramizer za 70 zł "Motor Life" i przez bagnet skrzyni biegów wlałem do skrzyni. Potem wsiadłem do auta, przekotłowałem z 50 km - d-pa blada: zero efektu.
Auto stało na parkingu z tydzień, potem wsiadła żona, za chwilę telefon: "kochanie, Golfik się zreperował!"
Kochani, nie do wiary - skrzynia pracuje teraz (to już z pół roku) jak nowa. Biegi przełącza mięciutko, płynnie, bez szarpania, zimna czy ciepła - nie ma znaczenia, zawsze IDEALNIE.

Teraz dumam, czy nie wlać ceramizera do skrzyni Tranzolka 2,0, bo jej sposób załączanie biegów to trochę Lotto...

eMWuGSM 28-01-2010 19:49

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Co do ceramizerów, ja kupiłem taki z myślą o mojej Sierrze 1.6 OHC, ale niestety zdążyłem zmienić silnik na 2.0. Została mi puszeczka, to wlałem do Fiesty 1.1 która jest ze tak powiem autem typu przywieź, zawieź, potnij. Żarła olej (1L/3000km) i tak średnio jechała. Po wlaniu tego czegoś i uzupełnieniu stanu olejem od lipca nie wzięła nic oleju a zrobiłem ok 7000km. Silnik wydaje się być silniejszy (tzn. nie musze redukować biegu pod góre, pod którą wcześniej musiałem), spalanie nie wiem, nie zauważyłem różnicy. Musze kupić następny, bo zaraz trza bedzie filtr zmienić.

Więc moje zdanie:
Byłem i jestem bardzo ostrożny co do hura-optymizmu i rewelacji, ale u mnie nie zaszkodził zdecydowanie, a moze i pomógł. Jeśli stać Cie na wydanie 70zł "w celach doświadczalnych" to jak najbardziej polecam spróbować.

Adi_ 29-01-2010 10:42

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Jezeli chodzi o silniki benzynowe to takie ceramizery pomogą dlatego ze jest o wiele niższa kompresja niż w dieslu.

A jezeli chodzi o skrzynie to tez sie zastanawiam czy tego by nie wlac czasem.

unusmp 01-02-2010 00:51

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Wszystko fajnie tylko jakie są efekty uboczne? Czy wymieniacie normalnie olej? Wystarczy wlac i jeżdzić do zajechania?

Adasko_Transit 01-02-2010 09:47

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Unusmp, ja wymieniam co 20kkm na Mobila 10W40 systematycznie. Mam niewielki wyciek, nawet nie można tego tak nazwać, to krople spływające po silniku, z tego co sie orientowałem z simeringu między skrzynią a silnikiem, ale pewności niemam. Dolewam, żeby uzupełnić ubytek około 150ml na 3-4tys km.

STP ma ogólnie dobrą opinię, sam stosuję dodatek do paliwa czyszczący wtryski, ale tutaj spotkałem się właśnie z dodatkiem do oleju likwidującym niewielkie nieszczelności (pisało: Jeżeli po 1 tygodniu od zastosowania wyciek nie zostanie usunięty należy zgłosić się do warsztatu) czy jakoś tak. I nie wiem czy w to inwestować, bo ze zrzucaniem skrzyni trochę roboty jednak jest.

ziemek56 04-02-2010 01:46

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
Cytat:

Napisał Adasko_Transit (Post 1349925)
(pisało: Jeżeli po 1 tygodniu od zastosowania wyciek nie zostanie usunięty należy zgłosić się do warsztatu)

Po prostu należy jednak wygrzebać i uszczelnić skrzynkę.

BORO 001 01-03-2010 20:12

Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?
 
kolego eMWuGSM jakiego ceramizera nalałeś do tej fiesty i czy działa on również na diesle?Zamierzam wypróbować go w ducato,które jest na wykończeniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.