Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] zakup rejestratora jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177544)

Speedo 08-12-2015 17:33

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
pamiętaj że jak chcesz mieć log gps to musi być na tym czarnym polu na szybie podstawka naklejona i rejon ten musi omiatać wycieraczka ;)

Rob^ 09-12-2015 08:57

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
Cytat:

Napisał kosteg (Post 2496396)
Tyle, że to nie rejestrator. Jest spora, bardzo po oczach daje potencjalnemu amatorowi cudzej własności...

Ale GoPro to jest GoPro klasa sama dla siebie ;) ... dałem info bo promocja jest i można mieć GoPro w cenie ryżowego SJ ... na wakacyjne nurkowanie jak znalazł będzie ;)

Cytat:

Napisał Speedo (Post 2496618)
pamiętaj że jak chcesz mieć log gps to musi być na tym czarnym polu na szybie podstawka naklejona i rejon ten musi omiatać wycieraczka ;)

Moja antena nie jest wybredna ... dość dobrze obie radzi ;)
Choć i tak odpięta bo ten bajer działa w obie strony ... a ja lubię zap.... :619:

Antej 09-12-2015 09:06

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
To z innej strony:
telefon z minimum 1GB RAM i aplikacja Camonroad.
Zapisuje z prędkością z GPS ( w osobnej ścieżce).
Zaczynałem z Note 1, teraz N2 z dodatkowym yanosikiem w tle i masą innych pierdół.
Filmy max 1080p (i tak optyka aparatu ważniejsza).
Na samsung s3 idzie, myślę że taki samsung s3mini za 120zł też pociągnie (sprawdzę w domu).

kosteg 09-12-2015 10:24

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
Cytat:

Napisał Speedo (Post 2496618)
pamiętaj że jak chcesz mieć log gps to musi być na tym czarnym polu na szybie podstawka naklejona i rejon ten musi omiatać wycieraczka ;)

Szyba w mondeo mk3 (przynajmniej w moim) nie jest metalizowana. Ma tylko ogrzewanie. Nie przeszkadza zatem w sygnale GPS.

Cytat:

Napisał Rob^ (Post 2496981)
Ale GoPro to jest GoPro klasa sama dla siebie ;) ... dałem info bo promocja jest i można mieć GoPro w cenie ryżowego SJ ... na wakacyjne nurkowanie jak znalazł będzie ;)

Tyle, że to jest najniższy model GoPro. Moim zdaniem sporo się tu za markę dopłaca (co wiele testów potwierdziło) i niewiele w zamian dostaje. Za te pieniądze można kupić xiaomi yi ze sporym zestawem akcesoriów bijący na głowę to "bieda GoPro" i dobrze konkurujące z wyższymi modelami.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Temat jednak nie o tym i nie róbmy więcej OT.

Cytat:

Napisał Antej (Post 2496986)
To z innej strony:
telefon z minimum 1GB RAM i aplikacja Camonroad.
Zapisuje z prędkością z GPS ( w osobnej ścieżce).
Zaczynałem z Note 1, teraz N2 z dodatkowym yanosikiem w tle i masą innych pierdół.
Filmy max 1080p (i tak optyka aparatu ważniejsza).
Na samsung s3 idzie, myślę że taki samsung s3mini za 120zł też pociągnie (sprawdzę w domu).

Tyle, że obiektyw telefonów nie jest szerokokątny. Rejestrowany obraz będzie sporo węższy. Dodatkowo wiele uchwytów nie pozwala zamontować aparatu bez umieszczania kawałka ramienia w kadrze (zakładając umieszczenie telefonu z obiektywem równoległym do osi jezdni).

MaXyM 09-12-2015 11:07

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
Obraz na filmach z telefonow jest tez bardziej rozmazany (problem z odczytem tablic pewnie). I gorzej sie przystosowuja do zmiennych warunkow oswietlenia. Pomijam ze nawet w tanich kamerach optyka jest lepsza niz w telefonach.

Antej 09-12-2015 11:36

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2497060)
Obraz na filmach z telefonow jest tez bardziej rozmazany (problem z odczytem tablic pewnie). I gorzej sie przystosowuja do zmiennych warunkow oswietlenia. Pomijam ze nawet w tanich kamerach optyka jest lepsza niz w telefonach.

Sugeruję spróbować czegoś co ma 8MPx w górę zanim zaczniesz pisać takie spostrzeżenia.
Stabilizacji brak, ale też nie sądzę żeby była w kamerkach w klasie do 400zł z GPS.

Cytat:

Tyle, że obiektyw telefonów nie jest szerokokątny. Rejestrowany obraz będzie sporo węższy. Dodatkowo wiele uchwytów nie pozwala zamontować aparatu bez umieszczania kawałka ramienia w kadrze (zakładając umieszczenie telefonu z obiektywem równoległym do osi jezdni).
Porównywałem zakres pola widzianego, nie ma tragedii. Widzę całą maskę i prawą stronę do słupka A.
Co do uchwytów to mam typowy uniwersalny samsunga (identyczne podróbki są po 20zł), fakt telefon nie jest mały, ale żaden z elementów uchwytu nie wchodzi w kadr.

Rob^ 09-12-2015 12:20

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
Cytat:

Napisał kosteg (Post 2497030)
Za te pieniądze można kupić xiaomi yi ze sporym zestawem akcesoriów bijący na głowę to "bieda GoPro" i dobrze konkurujące z wyższymi modelami.

Mam SJ4000 i kupiłem szwagrowi takie "Bieda Gopro" ...
GoPro HERO daje lepszą jakość nagrania zwłaszcza w nocy, kręci timelapsy i nagrywa 2x dłużej na wbudowanym akumulatorze niż SJ4000
;)

MaXyM 09-12-2015 13:16

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2497075)
Sugeruję spróbować czegoś co ma 8MPx w górę zanim zaczniesz pisać takie spostrzeżenia.
Stabilizacji brak, ale też nie sądzę żeby była w kamerkach w klasie do 400zł z GPS.

Zanim zaczniesz pisac takie spostrzezenia powinienes wiedziec ze ilosc pixeli niewiele tu ma do rzeczy. Po prostu telefony maja inna optyke, wolniejsze matryce i co gorsza wieksza kompresje. Ma to duze znaczenie wlasnie przy szybko zmieniajacym sie ujeciu. A w nocy to juz w ogole... kolorowe plamy

bartoszek 09-12-2015 13:51

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
Panowie. Bitrate i ilość klatek. Nawet przy 30fps i 200MPx można sobie dobry obraz między książki wsadzić.

Antej 09-12-2015 14:01

Odp: zakup rejestratora jazdy
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2497128)
Zanim zaczniesz pisac takie spostrzezenia powinienes wiedziec ze ilosc pixeli niewiele tu ma do rzeczy. Po prostu telefony maja inna optyke, wolniejsze matryce i co gorsza wieksza kompresje. Ma to duze znaczenie wlasnie przy szybko zmieniajacym sie ujeciu. A w nocy to juz w ogole... kolorowe plamy

Nie chcesz, nie sprawdzisz, nie skorzystasz.
Ktoś inny może skorzysta, proste.

Dla mnie obraz z kamerek za 300zł wypada porównywalnie do filmów z mojej dachówki, plus mam taki że mam dodatkowe dane GPS na filmie i 300zł w kieszeni.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.