Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Jaki olej ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77384)

kicek 27-08-2009 19:38

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
czy rodzaj oleju ma wplyw na zapychanie DPF ? wyczytalem ze do dpf powinno stosowac sie oleje C1, C2 , C3. Ten motul ma chyba A1/B1

TOMAS 27-08-2009 19:47

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
Ja kupowałem teraz ford formula s/sd 5w40 i się dowiedziałem ze to jest dobry olej do auta z DPFem

PAFFCIO 27-08-2009 21:56

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
mam 77kkm i bez pierwszych 2000 km jeżdżę na Mobil 1 full syntetyk 0W40 dla turbo diesli.
Wszystko gra. Osobiście polecam.

kicek 01-09-2009 17:32

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
zamówiłem wstępnie ten specyfik motul-a ale jest myk, że jedne sa 100% syntetyk a drugi ( niby ten sam ) z oznaczeniem "technosynthese" ( podobno półsyntetyk ). Problem w tym, ze po zamowieniu doczytalem, że to co teraz leje ford to juz spełnia ich specyfikacje formula F WSS-M2C913-C a ten motul ma jeszcze WSS-M2C913-B. Jedynie castrol magnatec a1 ma ta nowa specyfikacje forda ( ta specyfikacja z literka B podobno ma wieksze zuzycie paliwa a dodatkowo ten z C mniej brudzi dpf ). Na dodatek te motul specyfik jest niby polecany do kazdego rodzaju silnika forda ale na opakowaniu ma specyfikacje API SJ czyli , że niby do diesli nie. I teraz mam dylemat. Czy jednak lac tego motula, czy isc i w serwisie łudzić się że wlali tego nowego castrola czy tez zakupic tego nowego castrola samemu czy moze jednak zakupic tego motula 300 v power racing ( z tym ze nie moge nigdzie doszukac sie jego specyfikacji )
Poratujcie radą ludzie :)

SrebnaStrzała 01-09-2009 17:42

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
300v ;P
Tu masz właściwości:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Odnośnie standardów... to nie znajdziesz bo je przewyższa.
W tych olejach, nie o to chodzi:) Nawet sprawdzałem na opakowaniu przed chwilą i też nie ma:)
Tak, technosynthese to półsyntetyk.

kicek 01-09-2009 17:48

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
już mam mętlik w głowie z tymi olejami.
ale te power racing nie mażadnych specyfikacji , itd ? rozumie , ze mogą nie być opisane bo skoro z klucza jest dużo lepszy to nie ma potrzeby o nich pisać. Ale jakieś info chociaż czy lepszy jest dla diesla czy dla benzyny itd itp . Samochody sprotowe to bvenzyniaki wiec zastanawia mnie to czy bedzie on dobry dla diesla i tego cholernego dpf

SrebnaStrzała 01-09-2009 17:49

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
Ciekawy filmik! Motul 300v w porównaniu do Mobil 1 dał prawie 20koni mocy i tyle samo niutonometrów !![Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kicek 01-09-2009 19:03

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ma niby ta nowa specyfikacje MSS-MC2913-C , że do silników z dpf. Jaka cena taka jakość w tym przypadku ?

kicek 03-09-2009 11:12

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
info z firmy castrol dotyczacy specyfiakcji fordowskich na oleje :

"Dla modeli od stycznia 2009 Ford przygotował nową obowiązujaca specyfikację M2C 913-C , jest ona w pełni kompatybilna z poprzednią 913-B . Nowa specyfikacja dostarcza dodatkowego benefitu oszczędnosci paliwa na poziomie 0,5 % w stosunku do 913-B, polepszonej czystości silnika, mniejszej ilości osadów i szlamów oraz polepszonej ochrony przeciwzużyciowej . Dla modeli do 2009 obowiązująca była 913-B . Ford w silnikach diesla z DPF ( filrty cząstek stałych) przewiduje zastosowanie olejów o specyfikacji 913-C dla nowych od 2009 oraz 913-B dla modeli do 2009.
Magnatec Professional A1 5W-30 zmienił swoje specyfikacje z datą wprowadzenia przez Forda nowego obowiązującego standardu.
Dlatego mogł Pan zauważyć jeszcze ten olej ze starą specyfikacja 913-B .
Oleje 913-C sa dostępne w sieci autoryzowanych dealerów Forda i są to :
Ford Formula F 5W-30
Magnatec Professional A1 5W-30
SLX Professional Longtec A5 5W-30. "

gloomy 05-04-2010 18:40

Odp: Jaki olej do Mondeo MK4 2.0 TDci ?
 
po 7 tys. przejechanych zdecydowałem, że jednak nie będę czekał z wymianą oleju do przeglądu tylko zrobię to w niedalekim czasie (w czerwcu mam wypad do Chorwacji i jakoś mi go szkoda, żeby jechał w tak daleką drogę na starym oleju :P ). Moje pytanie tyczy się oleju czy są jakieś zdrowe sugestie na wybór innego olej niż formuła F 5w30 ? oraz czy ktoś wymieniał sam olej w aso, jaki koszt ? patrząc rozsądnie powinno być w okolicach 200-250 zł (filtr+olej+wymiana) ale jak wiemy standardy cenowe w aso mogą zmrozić niejednego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.