Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] co to za kontrolka? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67944)

dedal666 22-04-2009 11:24

co to za kontrolka?
 
Witam! kupiłem swojego mondka dwa lata temu, niestety nie bylo w nim instrukcji i nie mam pojęcia za co odpowiedzialna jest kontrolka, która znajduje się obok/ w zegarku. może kóryś z was może mi pomóc...dołączam link do zdjęcia:
http://img17.imageshack.us/img17/893/zdjcie000trf.jpg

mirosch 22-04-2009 11:29

Odp: co to za kontrolka?
 
Witaj. To jest kontrolka od immobilajzera

dedal666 22-04-2009 12:29

Odp: co to za kontrolka?
 
oo...nie wiedziałem nawet ze cos takiego mam :D dzieki za pomoc

adiksik 22-04-2009 13:36

Odp: co to za kontrolka?
 
Wlasnie ale jak to jest? Tesc ma mk1 i ma taka lampke a nie ma immo. Nie widac tego przy kluczyku, nie jest tez nic napisane w specyfikacjach auta w "Microcat"

ChrisB 22-04-2009 16:55

Odp: co to za kontrolka?
 
1 załącznik(i)
Nie tylko od immo. Instrukcja mowi ze kontrolka miga przez 5 sekund po wlaczeniu zaplonu zeby "poinformowac" ze wszystko jest ok (i tak wlasnie jest u mnie - nie mam immo).

mirobo 22-04-2009 17:06

Odp: co to za kontrolka?
 
Witam.
Są rózne opinie na ten temat..
U mnie jest ta kontrolka, ale ponoć jest od alarmu fabrycznego, którego nie posiadam:)--> więc nie zwracam na nią uwagi;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

uro2 22-04-2009 18:36

Odp: co to za kontrolka?
 
To jest kontrolka stanu.Komp sprawdza czy wszystko ok.Jak nie to zgasi auto lub przełączy na tryb awaryjny.Immo ma kontrolkę tylko w modelach z dodatkowym pilotem i najczęściej jest zamontowana po prawej stronie kierownicy na wysokości pokręteł regulacji ogrzewania.

mirobo 22-04-2009 18:49

Odp: co to za kontrolka?
 
Cytat:

Napisał uro2 (Post 1145530)
To jest kontrolka stanu.Komp sprawdza czy wszystko ok.Jak nie to zgasi auto lub przełączy na tryb awaryjny.Immo ma kontrolkę tylko w modelach z dodatkowym pilotem i najczęściej jest zamontowana po prawej stronie kierownicy na wysokości pokręteł regulacji ogrzewania.

uro2--> tak do końca, to nie jest prawdą--> zależy od modelu....
konkretny post:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ponieważ nie mam fabrycznego alarmu--> dioda gaśnie po 5 sek i nic więcej się nie dzieje...--> po prostu niewykorzystana funkcja komputera...
Ale zaznaczam--> zależy od modelu..

Ps.: Ostatnio miałem kłopoty z mondkiem(dość spore) i stan informacji diodą obok zegarka nic się nie zmienił.....

uro2 22-04-2009 18:55

Odp: co to za kontrolka?
 
Mirobo
to co jest opisane w poście który podajesz to jest tylko opis działania instalacji alarmowej,a co z autami które takowej nie mają.Po co im ta dioda się świeci?

mirobo 22-04-2009 19:04

Odp: co to za kontrolka?
 
Cytat:

Napisał mirobo (Post 1145543)
Ponieważ nie mam fabrycznego alarmu--> dioda gaśnie po 5 sek i nic więcej się nie dzieje...--> po prostu niewykorzystana funkcja komputera...
Ale zaznaczam--> zależy od modelu

Właśnie o to mi chodziło --> niewykorzystana do końca funkcja komputera

Często się to zdarza..wystarczy rozebrać pilot od sprzętu RTV--> są pola stykowe, które nie są wykorzystywane:wink:....
I przypuszczam, że akurat w mojej wersji mondeo (i nie tylko) też tak jest.....
Coś przygotowane "na zapas" a nie wykorzystane w konkretnym modelu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.