Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czujnik zapięcia pasa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184999)

Sibilian 27-06-2013 11:45

Czujnik zapięcia pasa
 
Od jakiegoś czasu borykałem się z świecącą kontrolką od airbagu, po identyfikacji błędu wyszło, że to błąd napinacza pasa kierowcy. Zamówiłem używany napinacz i podczas przekładania okazało się, że mój był wystrzelony ale okazało się również, że od starego idą 2 kabelki a od tego sprawnego tylko jeden z pomarańczową kostką, czyli do samego napinacza. Wymontowałem ten czujnik z mojego napinacza, jest wsuwany do wtyczki od dołu i przełożyłem do napinacza, bo było tam na niego wyprofilowanie. Po przełożeniu napinacza kontrolka od airbagu automatycznie zgasła ale cały czas świeci się czujnik od zapięcia pasa. Czy ten czujnik można przekładać tak jak ja to zrobiłem? Czy pomimo tego że świeci się kontrolka od zapięcia pasa system airbag jest aktywny?

rednaxelA 27-06-2013 12:22

Odp: Czujnik zapięcia pasa
 
nie miales czujnika zapiecia bo napinacz pewnie z anglika pasazera

Przelozyles czujnik zapiecia pasa (rozbierałeś zapiecie) czy sam kabelek?

Airbag wystrzeli bez zapietych pasów.

Sibilian 27-06-2013 12:25

Odp: Czujnik zapięcia pasa
 
Wydaje mi się że to cały czujnik, kabelek z kostką zakończony taką plastikową czarną wsuwką. Pasowało idealnie w wyprofilowanie. Mogę zrobić zdjęcie.

Sibilian 27-06-2013 16:59

Odp: Czujnik zapięcia pasa
 
Ten napinacz to faktycznie anglik, rocznik 2006, otworzyłem go i różni się od mojego, dołożenie czujnika nic nie da ponieważ jest tam zamknięta blaszka a w moim otwarte wyżłobienie na sprężynkę do której dotyka czujnik. Chciałem wyłączyć powiadomienie ale się nie da na tym napinaczu. Czy napinacz od anglika ale z oryginalnie dwoma wtyczkami będzie pasować czy trzeba szukać wersji europejskiej?

rednaxelA 27-06-2013 17:30

Odp: Czujnik zapięcia pasa
 
Tu poczytaj
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sibilian 27-06-2013 18:02

Odp: Czujnik zapięcia pasa
 
Przeczytałem ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Ja mam wtyczkę na czujnik zapięcia pasa także nie muszę prowadzić żadnych kabli. Wiem już że czujnika nie da rady przełożyć ponieważ jest inny w polifcie. Pytanie czy z anglika przed liftem będzie działał czujnik zapięcia pasa - pytanie do osób, które przekładały.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.