Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37626)

corrado1980 07-02-2008 20:19

[MK3] na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
śmieszna nazwa tematu , ale na zakręcie czuje się , jak przez auto przechodzi zimne powietrze....- tak jakby ,,du :546: ch'' przebiegał przez auto....brrr
klima się nie załącza , przynajmniej nie pokazuje , że sie włącza...
co to może być ?

to auto to mondeo 01 , 2.0tddi 115km

ocznik 07-02-2008 20:43

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
no wlasnie dzis wracalem z pracy i stwierdzilem ze tez o tym napisze bo juz mi spokoju nie daje, do konca nie wierze w to jak to powstaje...
na poczatku robilo mi sie tak na jednym "slimaku" w ktory od zawsze wchodze ostro i czesto wyprzedzam, myslalem ze to mi sie ze strachu tak robil chlodek ale juz od jakiegos czasu zauwazylem ze na zakretach poprostu wieje chlodem :)

Wujo 07-02-2008 21:16

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
tez tak mam na zakretach czasami:fcp1 ostatnio zauwazylem ze dzieje sie tak szczegolnie przy redukcji kiedy mieszam drążkiem zmiany biegow i to jakby z tamtąd wieje chociaz nie wiem czy u was o to samo chodzi.

corrado1980 07-02-2008 21:19

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
ale tam wszystko jest zabudowane....a uczucie jest nagłe i chwilowe..., czyli musi szybko się rozejść w aucie....sądzę , że to z wywietrzników powietrza....ale takie nagłe zimne powietrze, to może coś z klimy idzie....., bo tylko tam może być takie zimne....

diseasekowalski 08-02-2008 01:02

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
sprawdzcie Koledzy filtr przeciwpylkowy. pewnie macie cos nie tak wlasnie z nim.

adokasprzak 08-02-2008 08:44

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
ja tez ostatnio poczulem, ze wieje mi z glosnika w moich drzwiach (jazda w trasie po prostej w szczerym polu).

pewnie to boczny wiatr wlecial pod klamka i jedyne ujscie jakie mial, to wlasnie glosnik.
z prawej strony nie wialo.

heko 08-02-2008 09:51

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
Panowie jest coś takiego jak bezwładność, a powietrze też coś waży, więc przy nagłych zmianach kierunku jazdy powietrze się przesuwa i przy okazji z jednej strony auta jest wypychane a z drugiej zasysane do wewnątrz, a ponieważ teraz jest zimno to może być odczuwalne :fcp8

A jak nie to zaproście egzorcystę :549:

flex_luger 08-02-2008 11:38

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
Ja mam cos podobnego jak przekraczam 200km/y to mnie zimny pot zalewa :546:

iirreekk 08-02-2008 16:25

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
Cytat:

Napisał heko
Panowie jest coś takiego jak bezwładność, a powietrze też coś waży, więc przy nagłych zmianach kierunku jazdy powietrze się przesuwa i przy okazji z jednej strony auta jest wypychane a z drugiej zasysane do wewnątrz, a ponieważ teraz jest zimno to może być odczuwalne :fcp8

A jak nie to zaproście egzorcystę :549:

też tak mam w swoim kombi i też uważam, że to przyczyna bezwładności i przesuwających się mas powietrza a nie duchów.

corrado1980 08-02-2008 17:58

Re: na zakręcie - ,,duch'' w samochodzie....!?
 
tyle tylko , że te masy powietrza ...czyli otoczenie auta jest wszędzie takie same...!

musi to być jakiś element auta , co powoduje zassanie powietrza do wewnątrz - na zakręcie... :568:
a skoro przy jeździe na wprost nie ma tego uczucia , to elementy układu kierowniczego - przy skręcie kierownicą - muszą jakąś gumę odsłaniać, co powoduje zassanie.... :555: ...albo siłą odśrodkową coś się przesuwa i daje przestrzeń - powietrzu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.