Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [ MK1 ] tylne zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46340)

radekg32 22-06-2008 13:49

[ MK1 ] tylne zawieszenie
 
Podczas jazdy strasznie stuka cos z tylu [wrecz dudnienie],mam do wymiany gumy w stabilizatorze,czy moze przez to taki stukot ? i jeszcze jedno,mianowicie tylko podczas skretu w prawo jak ciezar auta przenoszony jest wlasnie w prawo wtedy jest jeszcze wiekszy stukot i cos jakby walenie [cos w stylu ocierania czegos o cos :fcp6
prosze o pomoc :fcp7

zdzicho 22-06-2008 15:00

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
A może łożysko w kole ?

radekg32 22-06-2008 15:09

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
chyba nie, bo przy łożyslu jest szum a i ceny kosmiczne :fcp6 no ale jesli to łożysko to wymienia sie jedno czy komplet czyli 2 strony?
A nie sztuka ,ze podjade do mechanika jakiegos powiem co mu dolega a on wymysli naprawe
za pareset zł bo cos tam jeszcze bylo :fcp4
moze podjechac i sprawdzic amortyzatory ? jak sadzicie?

radekg32 22-06-2008 20:24

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
no widze ze cos brak odzewu :fcp6
no panowie jesli to łożysko to jakiej ceny sie moge spodziewac ?

benqm 22-06-2008 20:35

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
kolego łożysko to był by szum a koszt łożyska to niecałe 100 zł bo tyle zapłaciłem za łozysko do przodu a tylne jest tańsze na allegro znajdziesz taniej jak bys poszukał a co do stukania to sprawdził bym stabilizator łaczniki i gumy moze to byc to a taki zestawik do stabilizatora to znajdziesz na allegro za nieale 50zl tzn dwa laczniki i dwie gumy

radekg32 22-06-2008 20:40

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
no jesli nie łożysko to co to moze byc w takim razie ? bo łacznik stuka ale nie tak jak to sie dzieje przy skrecie w prawo[calkiem inny odglos]

benqm 22-06-2008 20:45

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
kolego a sprawdz ztylu czy cos ci sie tam nie odkrecilo bo ja raz mialem tak ze odkrecila mi sie jedna sruba lub urwala od wachacza i tez mi walilo ze jak wiozlem tesciowa to musialem robic glosno radio zeby nie slyszala i nie gledzila do czasu az w koncu weszlem pod auto i znalazlem przyczyne wkrecilem jakas srube i problem z glowy

radekg32 22-06-2008 20:51

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
no wyglada na to u mnie ze cos jakby ocieralo przy skrecie

radekg32 23-06-2008 20:35

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
problem rozwiazany juz :fcp1 ewidentna wina środkowego tłumika,bo żle wyprofilowana rura [niestety w zamienniku oryginału] srodek tłumika walił o belke w podlodze-wiec trzeba było powyginac rury i nareszcie jest juz ok :fcp2 :fcp2 :fcp2 ,a przy okazji wymienilem srodkowe gumy w laczniku stabilizatora :fcp3

kameleon230 23-06-2008 21:10

Re: [ MK1 ] tylne zawieszenie
 
Cytat:

Napisał benqm
olego łożysko to był by szum a koszt łożyska to niecałe 100 zł bo tyle zapłaciłem za łozysko do przodu a tylne jest tańsze na allegro znajdziesz taniej jak bys poszukał

Dla sprostowania :fcp3
Taniej to idzie kupić tylko używkę :fcp2 z tyłu jest piasta koła z łożyskiem, oryginał waha sie ok 480zł a najtańszy zamiennik ok 220zł

Cytat:

Napisał radekg32
ożysko to wymienia sie jedno czy komplet czyli 2 strony?

wystarczy jedno :fcp2

Pozdrawiam :fcp2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.