Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146405)

homus 19-12-2011 17:12

Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ?
 
Cześć
Mam pytanko czy w Waszych galaxiakach miał ktoś taki przypadek ze auto przestało grzać? Nie mam na myśli webasto tylko zwykłego nawiewu. Temperatura oleju się podnosi ale temperatura nawiewu nie. Nie wiem na jakie się koszty przygotować. Czy mogę sam cos sprawdzić czy do serwisu grzać od razu.

jacak69 19-12-2011 20:34

Odp: Ogrzewanie auta
 
Cześć. No ja bym grzał do serwisu ale wiadomo że tanio nie będzie ( kompik serwisowy coś ponad 320zł ) ale u mnie robią diagnozę i podają ile będzie kosztowało. Zawsze możesz powiedzieć że za drogo i zapłacić jedynie za komputer a postawić auto do innego mecha , choć nie wiem czy to będzie opłacalne

Wojtek 19-12-2011 20:37

Odp: Ogrzewanie auta
 
Popraw tytuł tematu na bardziej konkretny.

bart07 20-12-2011 08:19

Odp: Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ?
 
Wyłącz klimę i sprawdź, czy temperaturę na wylotach. Jeżeli cokolwiek grzeje, to klapy, a jeżeli zimno jak na dworze, to zapowietrzona nagrzewnica (jeżeli coś przy układzie chłodzenia silnika robiłeś w ostatnim czasie)

homus 20-12-2011 08:28

Odp: Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ?
 
Własnie problem w tym że nic nie robiłem. I jak pojade do serwisu a chyba pojade to chcialbym wiedziec ile mogą mnie skasować :(

sp9wlc 20-12-2011 09:09

Odp: Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ?
 
homus, najpierw ustal gdzie chcesz jechać, potem ustal nr tel i zadzwnoń do tej firmy z opisem co chesz potem spytaj ile o bedzie kosztowało, (diagnoza), będziesz wiedział ile to bedzie kosztować.
Pytanie o takie rzeczy na forum jest niewłaściwe z uwagi na fakt, że w różnych serwisach podchodzą do tej sprawy róznie.
Demokracja w każdym calu.

homus 20-12-2011 09:15

Odp: Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ?
 
Chciaem wiedziec co moze byc uszkodzone i ew na jakie koszty sie szykowac. Dziwi mnie tylko ze komputer nic nie drze papy wydawalo mi sie skoro takie napchane elektronika auto to w sumie potrafi powiedziec co sie zepsulo.... Ale dzieki za pomoc tak czy inaczej jak bede wiedzial co sie zepsulo dam znac.

sp9wlc 20-12-2011 10:35

Odp: Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ?
 
z tym sygnalizowaniem byłbym ostrożny, róznie z tym bywa

dikileiden 20-12-2011 13:26

Odp: Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ?
 
Mój galaxy stoi dziś w ASO od 7 rano do teraz czyli 14.30. Przyczyna- niedziałające przyciski na kierownicy po prawej stronie , rozebrali pół auta i nie wiedzą o co chodzi , tak że ASO nie zawsze wie o co chodzi , uczą się na naszych autach?

Stefano 20-12-2011 17:58

Odp: Brak ogrzewania. Co sprawdzić najpierw ?
 
Cytat:

Napisał homus (Post 1754312)
Cześć
Mam pytanko czy w Waszych galaxiakach miał ktoś taki przypadek ze auto przestało grzać? Nie mam na myśli webasto tylko zwykłego nawiewu. Temperatura oleju się podnosi ale temperatura nawiewu nie. Nie wiem na jakie się koszty przygotować. Czy mogę sam cos sprawdzić czy do serwisu grzać od razu.

Czy nie grzeje przód czy tył, trzeba wejść w VAGa i sprawdzić elektrykę auta. Może klapa od regulacji grzania stoi, trzeba zrobić jej test jak się porusza, lub masz powietrze w układzie, co wskazywaloby na uszczelkę pod głowicą. Czy masz sprawną pompkę płynu na podszybiu?
Ostatecznie sprawdź manualnie ręką przez dotyk czy węże, rurki wchodzące na grodzi do kabiny do przedniej nagrzewnicy sa gorące. Będzie wiadomo czy nagrzewnica ma obieg gorącego płynu i tylko klapa nawiewu szwankuje i jest teraz otwarta na zasilanie w zimne powietrze.
Dogrzewacz masz sparwny?
Pozdrowienia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.