Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] wymiana uszczelki pod głowicą (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159500)

revla 10-06-2012 01:51

wymiana uszczelki pod głowicą
 
poleciala uszczelka, i mam pytanie odnosnie kosztu wymiany ( sredni koszt ani u pana kazia ani w serwisie,:) powiedzmy u dobrego cenionego mechanika, zakladajac ze to tylko uszczelka a nie peknieta glowica. dodam ze to auy, a slyszalem ze z wymiana uszczelki (pomijajac walnieta glowice) wiaze sie sporo innych problemow. mieszkam na stale w angli i zastanawiam sie czy sie brac za to czy lepiej pozbyc auta.

amocox 10-06-2012 08:19

Re: wymiana uszczeli pod glowica
 
Ok.2500pln z częściami.

bartixr 10-06-2012 11:43

Odp: wymiana uszczeli pod glowica
 
a czemu tak drogo mu wyceniasz?
z góry zakładasz, że będziesz planował głowice ?

KrisW 10-06-2012 14:05

Odp: wymiana uszczeli pod glowica
 
Ja za wymianę głowicy na używaną, planowanie, nowe szklanki, prowadnice itp zapłaciłem 1800 zł. Sama wymiana uszczelki powinna się zamknąć w 500 zł z uszczelką bez planowania. Na planowanie trzeba 100 zł dorzucić.

bartixr 10-06-2012 14:15

Odp: wymiana uszczeli pod glowica
 
Cytat:

Napisał krzysiekwitula (Post 1838615)
Ja za wymianę głowicy na używaną, planowanie, nowe szklanki, prowadnice itp zapłaciłem 1800 zł. Sama wymiana uszczelki powinna się zamknąć w 500 zł z uszczelką bez planowania. Na planowanie trzeba 100 zł dorzucić.

otóż to! no niech i 700 zł w silnikach PD.
przyłożyć liniał krawędziowy do głowicy i jak jest równa nie psujcie sobie głowicy - nie planować!
Niech tylko wprawne oko obada ją pod kątem pęknięć, jak są poważne wątpliwości to tylko rentgen prawdę powie.
Często mechanicy rozpędzają się niepotrzebnie i zaczyna się, planowanie a potem trzeba i zawory dotrzeć, no to przy okazji prowadnice i gumki.

Tak na marginesie znam mechaników, którzy za wymianę pierścieni i panewek w silniku 1.9 tdi za robociznę biorą 500-600 złotych, oczywiście plus części. (Białopole woj. lubelskie) :D

revla 10-06-2012 17:13

Odp: wymiana uszczeli pod glowica
 
troche optymizmu sie pojawilo:)

kacyk87 10-06-2012 19:22

Odp: wymiana uszczeli pod glowica
 
koszt naprawy glowicy
robota mechanika 400 a 500 zl
uszczelka głowicy 100zl
uszczelka kolektora ssacy wydech 40
olej + filtr 170 zł
płyn do chłodnic 45 zl
koszt regeneracji głowicy 350 zl pasuje zrobić auto nie nowe
simering wałka rozrządu 15zl
koszt 1120zl
i pasowało by rozrząd zmienić 700zl

bartixr 10-06-2012 22:08

Odp: wymiana uszczeli pod glowica
 
Cytat:

Napisał kacyk87 (Post 1838734)
koszt regeneracji głowicy 350 zl pasuje zrobić auto nie nowe

i pasowało by rozrząd zmienić 700zl


a wg mnie :)
robić głowice jeśli tam nic się nie dzieje nie ma potrzeby, chyba że klient sobie życzy.
po co rozrząd zmienić?
Można jeśłi do planowanej wymiany zostało kilkanaście tys., to zależy ile km rocznie robi auto, ponieważ jeśli te 10 tys będzie robiło 2 lata to po co zmieniać.

Twoim rozumowaniem (bez urazy Kolego) to przy okazji i pompę wody zmienić i olej bo mógł się płyn chłodniczy dostać, i wszystkie filtry..
a jak pompki na wierzchu to profilaktycznie je uszczelnię..
Olej zmieniam to i wymienię imbusik napędy pompy.

Ale chwila czemu mam mieć tylko górę dobrą -kurka przebieg duży, jak już miskę zdjąłem do wymiany imbusika pompy to zajrzę do panewek i wymienię oraz przy okazji pierścienie wymienię. :lol::lol::D

revla 12-06-2012 03:09

Odp: wymiana uszczeli pod glowica
 
nie no panowie, kolega Kacyk bardzo sesownie sie wypowiedzial, dzieki i pozdro:)

amocox 12-06-2012 16:24

Re: Odp: wymiana uszczeli pod glowica
 
Cytat:

Napisał krzysiekwitula (Post 1838615)
Ja za wymianę głowicy na używaną, planowanie, nowe szklanki, prowadnice itp zapłaciłem 1800 zł. Sama wymiana uszczelki powinna się zamknąć w 500 zł z uszczelką bez planowania. Na planowanie trzeba 100 zł dorzucić.

Nie wiem gdzie robicie samochody. Ja przed wymianą szukałem w wielu miejscach na terenie stolicy i za 1800 pln to nierealne. Mam zrobione u gościa który na codzień pracuje w VW i wiem ,że zrobił to bardzo dobrze.
W Diagtroniku cena to ok. 4000pln. Wchodzi w to wymiana hydrauliki, planowanie, nowy olej, plyn chlodniczy, nowe sruby, uszczelka itd.. Jak dlamnie cena masakra ale oni wszystko na oryginalnych czesciach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.