Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Centralny zamek na pilota-montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60198)

darabont 23-01-2009 18:08

Centralny zamek na pilota-montaż
 
Witam.Po ostatnich mrozach załatwiłem (czyt.zepsułem) wkładkę zamka.Przy okazji nie używajcie do zamka wd-40 bo to będzie jego koniec.Pomyślałem że może warto w końcu wstawić sterowanie pilotem.W warsztacie zaśpiewali 150 zł z montażem za chińszczyznę (na allegro około 50 zł), w tym samo zamykanie i otwieranie potwierdzone kierunkami.Na allegro oferują sterowniki dedykowane do naszego modelu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy zakładał to ktoś.Czy warto dać troszkę więcej, czy kupić za około 80 zł (z domykaniem szyb).Może macie jakieś konkretne propozycje.Pozdrawiam

subratri 23-01-2009 18:38

Re: Centralny zamek na pilota-montaż
 
darabont,
odezwij sie do PIOTR 147... jego posty sa na pie rwszej stronie,

darabont 23-01-2009 18:58

Re: Centralny zamek na pilota-montaż
 
Możesz napisać coś więcej bo jakoś kolegi nie mogę znaleźć

piotr14758 23-01-2009 19:11

Re: Centralny zamek na pilota-montaż
 
Ja złożyłem alarm Ampio mini w wersji z kluczykami (scyzoryk). Info na [link=http://www.ampio.pl:hizhsodu]stronie producenta.[/link:hizhsodu]
W Galaxym super montaż bo wszystko jest już poprowadzone do schowka pod siedzeniem kierowcy więc jest niewiele "kablomani".

darabont 23-01-2009 19:54

Re: Centralny zamek na pilota-montaż
 
rozumiem że pisząc do firmy napiszę do Ciebie

rozwiązanie z dodatkowym kanałem załącz/wyłącz-super.Można podłączyć jednocześnie sterowanie dogrzewaczem.Z tym się jeszcze nie spotkałem w innych sterownikach.

piotr14758 23-01-2009 19:55

Re: Centralny zamek na pilota-montaż
 
Alarm sprzedał mi mój kolega który handluje alarmami i swojej ofercie ma między innymi Ampio.

darabont 23-01-2009 19:59

Re: Centralny zamek na pilota-montaż
 
Czyli będziesz wiedział "po kablach" jak to podłączyć bo chyba dokładnej instrukcji nie dają

piotr14758 23-01-2009 20:21

Re: Centralny zamek na pilota-montaż
 
Cytat:

Napisał darabont
Czyli będziesz wiedział "po kablach" jak to podłączyć bo chyba dokładnej instrukcji nie dają

Niestety instrukcja jest uniwersalna. Moja propozycja: próbówka 12V i wszystko można znaleźć. Nie ma z tym dużo problemów. Jak chcesz to mogę wrzucić schemat podłączenia oryginalnego sterownika centralnego.

Trochę więcej roboty jest gdy autko ma tylko centralny (bez alarmu) bo kilka kabelków trzeba poprowadzić dalej.

darabont 23-01-2009 20:32

Re: Centralny zamek na pilota-montaż
 
Jak możesz to wrzuć schemacik.Mam moduł bez alarmu a żeby to wszystko znaleźć potrzeba troszkę czasu (którego zawsze brakuje)a z tym troszkę jest zabawy.Dzięki za pomoc

piotr14758 23-01-2009 20:43

1 załącznik(i)
Ja też będę potrzebował trochę czasu to przygotuję opis jak podłączyć to do wersji bez modułu alarmu. Jak zrobię to wrzucę to tego tematu.

A więc tak.
Wszystkie centralki mają podobną konfigurację więc można to zrobić uniwersalnie.
Będę się odwoływał to złącza sterownika centralnego pod siedzeniem kierowcy chyba że podam inne miejsce.

1. Zasilanie.
Stały plus jest na C8 (czerwono-żółty), plus po stacyjce jest na złączu A12 (czarno-żółty), masa - wiadomo do masy.

2. Wyłączniki drzwiowe.
Wyłączniki drzwiowe są podłączone do A22 (brązowo-żółty), A11 (brązowo-szary) i klamka tylna do B5 (brązowo-czerwony).
Podłączenia należy bezwzględnie podłączyć poprzez diody prostownicze!

3. Kierunkowskazy.
Tutaj trzeba trochę więcej pracy. W module z alarmem kierunki są już podciągnięte (o ile pamiętam do B4 i B6). W przypadku gdy tego nie ma trzeba się podłączyć do przewodów przy kolumnie kierowniczej. Przełącznik zespolony, lewy kierunkowskaz A2 (czarno-biały), prawy kierunkowskaz A7 (zielony).

4. Immo dodatkowe.
Tutaj można wykorzystać rozebraną obudowę kolumny i przeciąć przewód do stacyjki i zablokować zasilanie. Tutaj jest dowolność, można odciąć co się chce, byleby auto nie zapaliło jak blokuje go alarm.

5. Centralny zamek.
Tutaj jest najgorzej. Zdecydowana większość central alarmowych posiada sterownie impulsem zamykania wystawiając masę na wyjście. To niestety nie pasuje do tego układu ponieważ w Galaxym sterowanie jest po plusie. Trzeba zastosować dwa przekaźniki które odwrócą sterowanie. Ja zastosowałem gotowy zestaw przekaźników świateł do malucha. Impuls zamknięcia trzeba podłączyć do styku A8 (szary) a otwarcia do A9 (zielony). Wystawienie dłuższego impulsu spowoduje zamknięcie okien.

Opis robiłem na podstawie schematu który załączę do tego postu.
Jeżeli się w czymś pomyliłem to proszę o uwagi celem poprawy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.