Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] akumulator bardzo dziwna sprawa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64834)

Koyot. 18-03-2009 09:18

akumulator bardzo dziwna sprawa
 
Witam
własnie padł mi aku i przymierzam sie do wymiany ale o dziwo jak zadzwoniłem do forda to dostałem odpowiedz ze w fordach nie ma regulatora napiecia (moze tylko w c-maxie) i ze aku musi byc "wapniowo posrebrzany" bo inny moze sie zagotowac ze wzgledu na zmienne napięcie w trakcie ladowania.
prosze o info czy ktos zakładał inne nie motorcraftu a jeśli tak to jakie?

sterowiec68 18-03-2009 10:19

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
Jak nie ma regulatora napięcia? Dziwne,bo mnie swojego czasu w ASO przed zdiagnozowaniem dlaczego nie mam ładowania,jako jedną z potencjalnych przyczyn podano padnięcie owego regulatora.

Koyot. 18-03-2009 10:49

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
no wlasnie mnie to tez baaaaardzo zdziwilo poza tym w alt. jest cala elektronika.
ale coz taka wlasnie jest fachowosc polskich mechanikow.
podzwonilem w jeszcze inne miejsca i okazuje sie ze w fordzie tak mowia bo tak trzeba ale kazdy aku oczywiscie o takich samych parametrach sie nadaje. wiec nie ma bolu hehe
ehhhh jak sie czlowiek sam nie dowie to w serwisie nic mu nie poradzą :(

BaRiBaL 18-03-2009 11:02

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
Cytat:

Napisał Koyot. (Post 1116162)
ehhhh jak sie czlowiek sam nie dowie to w serwisie nic mu nie poradzą :(

A mnie wlasnie w ASO Forda poradzili kupno niefordowego aku (na moje zdziwienie gdy sie dowiedzialem ile u nich kosztuje) i od stycznia mam Varte.

Koyot. 18-03-2009 11:38

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
a mozesz mi podać nr tej varty?
porównam sobie z tym ktory ja chce kupic
dzieki

BaRiBaL 18-03-2009 12:32

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
Oj nie pomne numeru ale to byl standardzik Varta Blue Dynamic 12V 72Ah 680A.

Oskar_FKP 18-03-2009 12:32

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
No bo kto to się pyta o cokolwiek fachowców w aso ??? :))))

P.S. trzeba było zapytac tego szpenia jak w takim razie działa ten cały układ elektryczny w fordzie i czemu w focusach często padają regulatory napiecia mieszczące sie w alternatorze :))

Koyot. 18-03-2009 13:09

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
a juz nie chcialem dyskutowac i sie wymadrzac bo okazaloby sie ze wiecej wiem niz oni.
zreszta juz tak mialem jak mi sprawdzali poziom plynu do wspomagania. hehe gosc sprawdzil i mowi ze jest ok a ja na to zeby mi pokazal a on szuka szuka i szuka i nie moze znalezc gdzie to hehe wiec dalem spokoj i pojechalem bo dzien wczesniej sam sprawdzilem

MMarcin76 18-03-2009 21:13

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
CO DO WAPNOWO-SREBRZANEGO TO CENTA FUTURE TO MA.

Ostatnio taki kupiłem

Koyot. 19-03-2009 09:11

Odp: akumulator bardzo dziwna sprawa
 
Panowie i Panie jeśli nas czytają
rozmawialem z innymi serwisami forda i pytalem wprost czy tylko taki czy tak musza mowic i odpowiedz jest jedna. tak musza mowic a ford tak jak i inny samochod bedzie palil na kazdym o ile parametry są zblizone.
poza tym zadzwonilem do Boscha bo wlasnie nad takim sie zastanawiam i powiedzieli ze na pewno nic sie nie stanie i nie slyszeli zeby ich aku zrobilo kuku jakiemus samochodzikowi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.