Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180630)

enjoypoznan 20-04-2013 16:56

Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
Witam

Zastanawiam się czy powinienem wymienić płyn wspomagania kierownicy. Jest koloru ciemnego. Domyślam się że od fabryki nie wymieniany.

Czy olej układu wspomagania powinno się wymieniać? Jeżeli tak to jakim radzicie zalać? Ile wchodzi do układu płynu i jak powinna wyglądać prawidłowo wymiana,odpowietrzenie itd?

Edit: doczytałem że wymienić by wypadało. Tak też zrobię.

Pozostają kwestie jakim radzicie zalać? Ile wchodzi do układu płynu i jak powinna wyglądać prawidłowo wymiana,odpowietrzenie itd?

krzysiuus 20-04-2013 17:13

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
Podpinam się do pytania... u mnie jest już przy min i chyba jest ciemny/zielony...

Dodam że trochę ciężko w porównaniu do opla vectry b chodzi mi kiera... (kręci się ciężej niż w vectrze).

enjoypoznan 20-04-2013 17:17

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
W Mondeo wspomaganie jest troche słabsze niż w innych autach. Coś na styl sport. Więc to nie wina oleju. Natomiast hałas przy zimnym silniku i kręceniu kierownicą może być przez stary olej.

Czekamy tylko na wskazówki jak wykonać to prawidłowo.

jareczek1980 20-04-2013 18:12

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
panowie, wymienia się bez dwóch zdań. Sposób wymiany opisywany był już na forum.
Generalnie zabieg nie jest trudny, jednak czasem trzeba cały obieg czyścić. Ja się w to ne bawiłem sam tylko dałem do wymiany płyn wspomagania, bo wiele to nie kosztuje i nie trzeba samemu kręcić kierą na zgaszonym silniku, aby odpowietrzyć

Keram-1 20-04-2013 20:14

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
2 załącznik(i)
W instrukcji pisze o odpowietrzaniu układu wspomagania kierownicy lecz nic o samej procedurze wymiany

Dado69 21-04-2013 10:23

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
Ale po co się bawic jakimiś pompami wystarczy otwożyc zbiornik i pokręcic kierownicą i po chwili samo się odpowietrzy

jareczek1980 21-04-2013 11:35

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
kolega dał instrukcję z serwisu, a wiesz ze oni tam maja swoje procedury

Dado69 21-04-2013 11:42

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
I sporo za to sobie każą niestety płacic.Lepiej spędzic chwilę na takim forum i już wszystko wiadomo

Snajper_881 21-04-2013 12:19

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
Jak pojechałem do ASO to błazny się kłócili ze mną z 20minut, że tego płynu się nie wymienia. Płyn ma być koloru czerwonego jak jest nowy, wiadomo, że jak się zużywa to robi się pewnie czarny. Ale ja miałem w środku coś na wzór jakiejś mazi, wręcz błota...Grzecznie się spytałem czy Panowie mi wymienią ten olej bo łaski mi nie robią i w końcu wymienili z wielkim fochem. Zapłaciłem tylko za olej. Niestety jestem pewien, że nie zrobili płukania...więc muszę teraz wymienić jeszcze raz po 2 latach.

radekrogo 23-04-2013 18:54

Odp: Czy wymienia się olej wspomagania kierownicy?
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 2000086)
Jak pojechałem do ASO to błazny się kłócili ze mną z 20minut, że tego płynu się nie wymienia.

Według ASO sie nie wymienia, bo w założeniach auto jest przewidziane na 8 lat życia.
po tym wieku jest już nic nie warte na rynku, wiec kto się pofatyguje do ASO z trupem przyjechać. To się ma tak samo jak olej ASB, płyn w chłodnicy. Wszystko po to żeby na max obniżyć koszty serwisowania żeby ewentualnego klienta nie odstraszyć. Kiedyś auta były projektowane przez inżynierów, teraz przez księgowych.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.