Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach - jaka przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126837)

gorny7 26-03-2011 22:09

Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach - jaka przyczyna?
 
witam
problem jak w temacie zdarza mi sie nie regularnie że po otwarciu samochodu i próbie odpalenia nie ma reakcji na przekręcenie kluczyka (włącza się tylko radio i nadmuchy).

Normalnie po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu do odpalenia - dioda w drzwiach zapala sie i pali w sposób ciągły aż do odpalenia (puszczenia -cofnięcia kluczyka) i potem gaśnie.
w momęcie gdy nie mogę odpalić - przy przekręcaniu kluczyka dioda zapala się i mruga aż do puszczenia kluczyka.
Musze klikanaście raz wkładać wyciągać i próbować odpalać samochód otworzyć zamknąć drzwi i samochód pilotem aż po jakimś czasie złapie i odpala się normalnie.
na pewno nie jest to bendix itp raczej myśle że coś związanie z immobilajzerem zamykaniem z pilota itp.
Problem ma juz dość dłuższy czas i jak napisałem nie regularnie ale jest to stresujące np padło mi raz na stacji po tankowaniu w podróży i raz z 200km poza domem.
gdzie szukać przyczyny tego problemu?

Dopalacz 26-03-2011 23:03

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Masz problem z immobilajzerem.
Poszukaj na forum.
Albo kluczyk albo pętla przt stacyjce

kuczol 26-03-2011 23:10

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Miałem coś podobnego w Alhambrze MK1. Przyjechałem z trasy pod dom, zgasiłem auto, a po chwili chciałem wjechać do garażu i już nie odpalił i ta dioda właśnie mrugała. Po podłączeniu kompa wyskoczył błąd właśnie immobilizera, skasowałem i problem się już nie powtórzył.
Podłączałeś kompa? Czyw sekcji immo nie ma błędu.

gorny7 26-03-2011 23:16

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
na kompie nic nie ma.
wsiadam sobie i nie wiem kiedy znowu problem,poszukam w tematy z immobilajzerze ale jak ktoś ma linki z tym objawem to niech wklei.

~miras 29-03-2011 11:36

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Witam. przerabiałem ten temat w swoim galu mk1. Przyczyną był wadliwy przekażnik od pompy paliwa. Nie pamiątm tylko czy dioda w drzwiach migała czy się świeciła , jedno jest pewne samochód nie odpalał (nie było żadnej reakcji na przekręcenie kluczykiem)Ciężko się był do niej dostać bo jest w drugim rzędzie w skrzynce z przekaźnikami, ale po wymianie na nowy (koszt ok 15-20zł) problem zniknął.Powodzenia

gorny7 29-03-2011 20:05

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
troche to dziwne że od przekaźnika pompy ci nie kręcił rozrusznik??
Ja nie widze związku gdyby kręcil i nie opalał to co innego
ale może jest jakieś powiązanie .

P.s Nie mogę jednak dostać się poprzez VAg do sekcji Immobilajzera (wczesniej błędnie napisałem że można)
Sprawadzałem także testerem MEGA MACS 42 (Gutmann) i tam też nie ma połączenia z immo..
więc chyba go w ogóle testerem nie można sprawdzić.
na razie czekam ąż się powtórzy i wtedy spróbuje użyc drugiego kluczyka aby wyeliminować jakis problem w immo w kluczyku

Grzaniec 29-03-2011 22:01

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Mam identyczne objawy, silnik zresztą też jak Twój. Czasem pomaga u mnie ponowne zamknięcie auta z pilota, otwarcie z pilota i otwarcie drzwi. Na razie problem zdarza się sporadycznie, ale zaczyna mnie to irytować, bo nigdy nie wiem kiedy się zdarzy. Na szczęście nigdy blokada nie trwała długo - góra minutę, dwie - ale to i tak może wkurzyć.
Chętnie posłucham porad, co z tym zrobisz. Też będę przeglądał tematy na temat immo - ale mam prośbę - jak znajdziesz przyczynę - daj znać na priv linkę do wątku.
Pzdr

gorny7 29-03-2011 22:32

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
masz te same objawy jak ja i tak samo robisz- drzwi itd ..
może to śmieszne ale mechanik mówił też aby nie nosić razem komórki z kluczykami bo immo w kluczyku może łapać jakięś fale i póź.niej te kłopoty -staram się tego unikać ale wątpie czy to to Jak byś coś znalazł to też daj znać

t nowak 29-03-2011 22:43

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał ~miras (Post 1627804)
Witam. przerabiałem ten temat w swoim galu mk1. Przyczyną był wadliwy przekażnik od pompy paliwa. Nie pamiątm tylko czy dioda w drzwiach migała czy się świeciła , jedno jest pewne samochód nie odpalał (nie było żadnej reakcji na przekręcenie kluczykiem)Ciężko się był do niej dostać bo jest w drugim rzędzie w skrzynce z przekaźnikami, ale po wymianie na nowy (koszt ok 15-20zł) problem zniknął.Powodzenia

Tydzien temu to przerabialem,kolega ~miras ma racje-w moim przypadku odpalal i po sekundzie gasl.Wlacz i wylacz zaplon kilka razy pod rzad,powinien zaskoczyc,problem tkwi w zimnych lutach przekaznika

gorny7 29-03-2011 22:51

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał t nowak (Post 1628325)
odpalal kręcił i po sekundzie gasl.

u was odpalał a u mnie i kolegi Grzańca nie puszcza od czegoś immo

tomi98 29-03-2011 22:53

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1628312)
może to śmieszne ale mechanik mówił też aby nie nosić razem komórki z kluczykami

bradzo śmieszne :-) sory za komentarz, ale to jest tak, że komórki są szkodliwe dla zdrowia :-)....zero związku

gorny7 29-03-2011 23:01

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał tomi98 (Post 1628336)
ale to jest tak, że komórki są szkodliwe dla zdrowia :-)....zero związku

pewnie kilka osób by z toba polemizowało trzymanie na sercu ,częstotliwości bóle głowy itp ale to nie ten temat inie ma co zaśmiecać ,

aczkolwiek o kluczykach i komórce nie można tego jednoznacznie chyba przez nas ocenić

tomi98 29-03-2011 23:26

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1628345)
pewnie kilka osób by z toba polemizowało trzymanie na sercu

ja nie polemizuję tylko wyrażam swoją opinię opartą na wiedzy kilku naukowców, którzy nie udowodnili szkodliwości itp. koniec OT

Grzaniec 30-03-2011 21:54

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Tydzien temu to przerabialem,kolega ~miras ma racje-w moim przypadku odpalal i po sekundzie gasl.Wlacz i wylacz zaplon kilka razy pod rzad,powinien zaskoczyc,problem tkwi w zimnych lutach przekaznika
co ma piernik do wiatraka? jak ma u nas odpalić, choćby na chwilę, skoro po przekręceniu klucza nie kręci rozrusznik??
ewidentnie mamy problem z cewką immo przy stacyjce albo z transponderem w kluczyku - niestety, nie wiem na razie jak się pozbyć problemu :(

Abund 31-03-2011 16:00

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Zrobilem wlasnie eksperyment, wymontowałem pastylke od immo z kluczyka i auto zapaliło i po sekundzie zgasło. Jeśli wam nie kręci rozrusznik proponował bym sprawdzić jak wygląda sytuacja z masą silnika i posprawdzać przekaźniki bo immo odcina dopiero po odpaleniu samochodu.



Pozdro

gorny7 31-03-2011 17:34

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1626075)
po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu do odpalenia - dioda w drzwiach zapala sie i pali w sposób ciągły aż do odpalenia (puszczenia -cofnięcia kluczyka) i potem gaśnie.
w momęcie gdy nie mogę odpalić - przy przekręcaniu kluczyka dioda zapala się i mruga aż do puszczenia kluczyka.

problem pewnie leży w jaki sposób włącza się to odcięcie sygnalizowane diodą wdrzwiach?

czy w momęcie po zgaśnięciu samochodu na drzwiach migała ci kontrolka lub świecila ciągle?
może rzeczywiście immo działa dopiero po przekręceniu kluczyka ale co z diodami?

t nowak 31-03-2011 20:25

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał Grzaniec (Post 1628923)
co ma piernik do wiatraka? jak ma u nas odpalić, choćby na chwilę, skoro po przekręceniu klucza nie kręci rozrusznik??
ewidentnie mamy problem z cewką immo przy stacyjce albo z transponderem w kluczyku - niestety, nie wiem na razie jak się pozbyć problemu :(

Przeczytaj uwaznie co napisalem!!!Czasami nie reagowal na przekrecenie stacyjki a czasami odpalal i gasl.Wymienilem przekaznik i wszystko jest ok-mysle ze problem nie tkwi w immo,koledze padlo w Galaxy i mimo tego odpalal i gasl,ale to tylko moja sugestia

krzysiek_67 05-04-2011 21:53

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Witam. Miałem podobny problem. Jak mi wyłączył silnik na łuku drogi przy 100km/h to się tak wsciekłem, że rozebrałem połowę deski na drodze. Posłuchaj kol.~mirasa,to tylko przekaźnik.

polo79 05-04-2011 22:10

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Krzysiek_67 napisz mi proszę gdzie mogę znaleźć ten przekaźnik w Galaxy 1,9 Tdi 116 km z 2002 roku bo przejrzałem książkę obsługi (z pięć razy) i nie mogę go zidentyfikować. Może jestem ślepy albo nie umiem czytać książek z ekranu kompa. Nie ma to jak strony papierowe :razz:

gorny7 05-04-2011 22:16

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał krzysiek_67 (Post 1632646)
Witam. Miałem podobny problem. Jak mi wyłączył silnik na łuku drogi przy 100km/h to się tak wsciekłem, że rozebrałem połowę deski na drodze. Posłuchaj kol.~mirasa,to tylko przekaźnik.

nie mieszajcie odpowiedziamu nie związanymi z tematem postu
co ma przekażnik pompy do nie możności ruszenia czegokolwiek po przekręceniu kluczyka??? czytać co jest tematem.
dzisiaj powtórzyło się brak reakcji na kluczyk , zmian kluczyków tez nic nie pomogła szukam dalej

szantis 06-04-2011 19:13

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Odnośnie Waszych problemów z zapalaniem....czy przy próbach odpalenia czasem nie brakuje przy okazji zapalonej kontrolki z "sprężynką" ????

gorny7 06-04-2011 20:22

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
[quote=szantis;1633177]brakuje przy okazji zapalonej kontrolki z "sprężynką" ???? [/quote
brakuje bo to benzyna

szantis 06-04-2011 21:52

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Prawda, rzeczywiście zostaje pętla immo lub samo immo. Tylko o ile kojarzę VAg powinien zarejestrować błąd użycia "złego" klucza. Tak jak wspomniane zostało zastanawiający jest problem z logowaniem sterownika immo/ zaśniedziałe styki / auto po powodzi ....

gorny7 06-04-2011 22:11

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
u siebie vagiem nie wchodze do sterownika immobilajzer i też nic nie ma na Mega macs(Gutmann)

kriss7509 06-05-2012 14:27

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Jak kolega wcześniej wspomniał,Gdyby to był immo, rozrusznik by kręcił. U kolegi nie kręci rozrusznik. Sprawdź masę na silnik....

Sebek1002 06-05-2012 14:48

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Jak wyżej koledzy mają rację, immo nic nie ma do tego że rozrusznik nie kręci.
Osobiście miałem podobny problem, też szukałem przyczyny we wszystkim a okazało się że szczotki rozrusznika się zawieszały. Efekt był taki że przy przekręceniu na odpalanie nie było żadnej reakcji, nic nawet nie cyknęło w rozruszniku. Czasem pomagało odpalić np trzaśnięcie drzwiami, potem trzeba było na biegu lukko pchnąć auto aż wkońcu już musiałem walić młotkiem po rozruszniku jak nie palił. Wszystko po to żeby szczotka dostała jakiegoś małego styku i zakręciło rozrusznik. Jak już to nie pomagało, pojechałem do elektryka samochodowego który zrobił mi cały remont i przegląd rozrusznika za 150 zł. Tu w waszym przypadku wcale nie musi być to ale warto sprawdzić (stuknąć w rozrusznik) czy czasem to nie jego wina.

majki7 22-07-2012 12:02

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
witam. Mam problem z moja galaktyka pierwszy raz zawiodła mnie w piątek. Żony urodziny wsiadamy do samochodu wieczorem i cisza po przekręceniu kluczyka. Z tego co zauważyłem brakuje kontrolki od komputera przy włączeniu zapłonu. Pomocy

lechusikol 30-07-2012 17:30

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Mam podobny problem w swoim aucie . Sporadycznie zdaża się że po przekręceniu kluczyka , nic się nie dzieje , a czerwona dioda w drzwiach kierowcy miga . Po kilku próbach przekręcenia kluczyka , otwarcia drzwi , na przemian , auto odpala . Moim zdaniem to problem błednego odczytania kodu kluczyka przez cewkę immo znajdującą się przy stacyjce . Brat miał podobny problem w Golfie 4 , wymienił cewkę i problem znikną .

gorny7 30-07-2012 20:22

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
lechusikol objawy jak u mnie
myślę że też z coś cewka immo dalej problemu nie rozwiązałem,
zdarza mi sie to na razie bardzo rzadko jak zdecydowanie nie padnie to nie ruszam

MICH. 21-02-2013 21:42

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
odgrzeję kotleta :wink:
padł akumulator... całkowicie
po podłączeniu nowego, przekręceniu kluczyka w poz.1 zegary robią test, działa panel klimy, szyby i cała reszta...
gorzej jest kiedy staram się odpalić auto, rozrusznik nie reaguje, jakby go wcale nie było, zegary nie przygasają, po prostu na rozrusznik nie trafia chyba prąd...
pytanie:
czy immo po tym jak odepnie się akumulator może doprowadzić do takiej sytuacja jak opisana powyżej ???

kpkeeam 21-02-2013 22:08

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Sprawdź kostkę w stacyjce. Kostka jest podobna do pasatowskiej, a one czasem się kończą. Zakopcony styk rozruchu nie przekazuje napięcia do automatu rozrusznika, dla tego nie przygasają kontrolki i oświetlenie, a wszystko po włączeniu zapłonu działa poprawnie.

MICH. 21-02-2013 23:42

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
padł akumulator i tak nagle przestał działać styk :/ ?
immo po rozładowaniu akumulatora i podpięciu nowego powinien chyba hulać co ?

maciaba 22-02-2013 00:36

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Z tego co wiem immo odcina dopływ paliwa m. in. dlatego żeby podczas pracy auta również mieć możliwość wyłączenia silnika.

Do sprawdzenia bezpieczniki (nie piszesz, czy sprawdzałeś) i sam rozrusznik. Wystarczy, że przepali się jeden drucik w rozruszniku albo puści lut (nie pamiętam dokładnie, o który chodzi) i rozrusznik będzie milczał. Jeszcze inna opcja to podłączenie do rozrusznika + bezpośrednio z akumulatora, jeżeli zakręci no to wiadomo, że jest sprawny =)

bartixr 22-02-2013 13:44

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
do sprawdzenia wsuwka na elektromagnesie rozrusznika.... zobacz czy jest na niej napiecie na przekręceniu kluczyku i czy siedzi ona prawidłowo.
jak jest napięcie i milczy dalej, to automat rozrusznika wyzionął ducha, ewentualnie przewód prądowy upalony.

kpkeeam 22-02-2013 14:41

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Tydzień temu w moim też zonk. Do odpalenia , a on nic. Po sprawdzeniu wyszedł rozrusznik. Szybkie zakupy (200pln) i słaby efekt. Po głębszej kontroli znalazłem zgnity kabel + tak 10 cm od oczka pod izolacją. Wymieniłem odrazu oba + i -. Efekt jest cacy.

Dj wodzirej 24-02-2013 18:56

Re: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Witam ... Mam paskudny problem . W moim galaxie mialem problemy z odpalaniem , ktore zdarzaly sie sporadycznie i potrafil zgasnac w trakcie jazdy ( w kazdych warunkach , na kazdym biegu, na wysokich/niskich obrotach) i potem po przekreceniu kluczyka nie pojawiala sie kontrolka od silnika i nie odpalal... PO minucie ,a ost juz 15,20 min dopiero odpalal w momencie , kiedy po przekreceniu kluczyka wyskoczyla kontrolka ENGINE... Ost problem sie nasilil i gasl coraz czesciej... Teraz juz wogole kontrolka sie nie pojawia i silnik nie zapala... Probowalem go zaciagnac nic nie dalo , akumulator odlaczany na noc i nic nie dalo ... Mial ktos podobny problem ? Moze to kostka ? Przekaznik ? CZy komputer od immo ? Prosze o pomoc!

bartixr 25-02-2013 10:15

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
poszukaj analogicznych wątków, kilka takich problemów było niedawno omawianych - problem jest w zasilaniu i prawdopodobnie przekaźniku / jego podstawie.

Janusz1956 08-04-2013 13:45

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1626075)
witam
problem jak w temacie zdarza mi sie nie regularnie że po otwarciu samochodu i próbie odpalenia nie ma reakcji na przekręcenie kluczyka (włącza się tylko radio i nadmuchy).

Normalnie po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu do odpalenia - dioda w drzwiach zapala sie i pali w sposób ciągły aż do odpalenia (puszczenia -cofnięcia kluczyka) i potem gaśnie.
w momęcie gdy nie mogę odpalić - przy przekręcaniu kluczyka dioda zapala się i mruga aż do puszczenia kluczyka.
Musze klikanaście raz wkładać wyciągać i próbować odpalać samochód otworzyć zamknąć drzwi i samochód pilotem aż po jakimś czasie złapie i odpala się normalnie.
na pewno nie jest to bendix itp raczej myśle że coś związanie z immobilajzerem zamykaniem z pilota itp.
Problem ma juz dość dłuższy czas i jak napisałem nie regularnie ale jest to stresujące np padło mi raz na stacji po tankowaniu w podróży i raz z 200km poza domem.
gdzie szukać przyczyny tego problemu?


U mnie było to samo elektryk polutował przekaźnik pod kierownicą i hula .Brak styku "zimne luty"

gorny7 08-04-2013 17:40

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Cytat:

Napisał Janusz1956 (Post 1992140)
U mnie było to samo elektryk polutował przekaźnik pod kierownicą i hula .Brak styku "zimne luty

Jeszcze tego nie zrobilem i co jakiś czas niekontrolowany pojawia się
jaki który to dokładnie przekaźnik? R? Trzeba ściągnąc chyba cały ten panel pod kierownica bo tam gdzie bezpieczniki to nie widać przekaźników?

WROCEK1 28-04-2013 22:55

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Miałem podobnie,winny był przekaźnik znajdujący się za panelem z bezpiecznikami


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.