Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] po wymianie katalizatora błąd powraca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249347)

peter79 17-08-2016 17:54

po wymianie katalizatora błąd powraca
 
Witajcie, od lipca poruszam się służbowym Focusem 2013r 1.6L Duratec Ti-VCT (105PS) - Sigma, z przebiegiem 123kkm po pewnym czasie pojawił się błąd C558_64 i mechanicy stwierdzili, że katalizator nadaje się do wymiany i tak zrobili. Po wymianie katalizatora ok 1000km błąd powrócił, nadmienię, że ten sam problem trapi już 3 focusy z mojej pracy, spotkaliście się z takimi objawami?

peter79 18-08-2016 19:38

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
nie miał nikt problemu z katalizatorem?

Veris 18-08-2016 20:14

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
Ale co dokładnie mówi ten błąd co Ci wyskakuje, jak jest opisany ? Może problem jest z sondą.

peter79 18-08-2016 20:53

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
Chciałem się dowiedzieć czy w tych egzemplarzach były problemy z katalizatorem, czy to jest tylko wymysł naszych (firmowych) mechaników, co do błędu to nie wiem bo padł mi kabel ELM, a kod odczytałem z testu zegarów. Zaczęło się od tego, że padł akumulator, po jego wymianie pojeździłem trochę i zapalił się check engine z kodem C558_64 (odczytany z zegarów) byłem pewny, że jest związany z wymianą akumulatora więc pojechałem do mechanika obsługującego nasza flotę i błąd wykasował (nie dopytywałem o co chodzi i nie było żadnych objawów) po przejechaniu 1000km check wywaliło ponownie, więc znowu pojechałem do naszego mechanika, a ten zadzwonił do firmy i powiedział, że trzeba wymienić katalizator i tak zrobił za ok 1700zł. Po kilku dniowej naprawie odebrałem autko pojeździłem dwa tygodnie i znowu ten sam check się świeci na poniedziałek jestem umówiony na ponowne odstawienie auta, dla tego mnie to zaciekawiło i was zapytałem bo ponoć to jest trzeci focus w firmie z problematycznym katalizatorem, albo coś nie tak z mechanikami. Jedyne co mnie przeraża to spalanie tego auta wczoraj na dystrybutorze 8,5l/100

Veris 18-08-2016 21:08

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
Nie wiem ile w mk3 1.6 Ti-VCT jest katalizatorów ale w mk2 są dwa a więc dodatkowa ilość sond. Czy przed i po wymianie katalizatora jest jakaś najmniejsza odczuwalna różnica? Bo powinna być. Moim zdaniem zakup kabla i odczytywanie błędów samemu jest kluczowe, może być tak że jakaś wadliwa jest sonda i przekłamuje a kasują firmę na nowe katy albo faktycznie jest jakiś problem innej natury. Co do spalania to jak na same miasto to tragedii nie ma - jak w trasie to może być sporo.

peter79 18-08-2016 21:13

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
żadnej różnicy nie widzę po rzekomej wymianie katalizatora, co do spalania to sam dojazd do firmy to 50km z czego ok 15 km to obwodnica krakowa

Veris 18-08-2016 21:28

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
Zazwyczaj katalizator się wymienia jak daje oznaki takie jak brak mocy tak jak by się dusił (u mnie po wymianie różnica była taka że jakby dostał nowe płuco) a przy okazji więcej palił lub po prostu już wszystko się wykruszyło ze środka i jest jakiś tam hałas poparte oczywiście check engine więc trochę dziwne że różnicy nie czujesz. Wracaj do mechanika z reklamacją i niech przy Tobie pokażą Ci błąd który im wyskoczy i tyle. Będziesz wiedział na czym stoisz.

Jeśli się przyda to przeczytaj ten temat:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

AdoKrycha007 19-08-2016 08:23

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
w tym silniku jest 1 katalizator i 2 sondy lambda. jakbyś miał 115 koni, to wtedy są 2 katalizatory i 4 sondy lambda.

adnim 19-08-2016 10:50

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
Nie było mk3 115 koni w benie. 85, 105 lub 125 i ten ostatni ma dwa katy i 4 sondy.

Veris 19-08-2016 13:20

Odp: po wymianie katalizatora błąd powraca
 
Skoro autor tematu posiada 1 katalizator to ja nie wiem skąd cena 1700zł.. Ładnie sobie przycieli :) Ja do siebie (nie wkładałem chińczyków) za całość czyli 2x kat + 2x złącze elastyczne + "wieszaki" nie wiem jak to fachowo sie nazywa zapłaciłem 2100zł razem z robocizną więc..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.