Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana panoramy w przedlifcie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222654)

MAG 03-04-2015 23:23

Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
Panowie - zdażyła sie komukolwiek ta nieprzyjemność?

Ostatnio pękła mi szyba w dachu panoramicznym i zastanawiam sie jaki może byc koszt jej wymiany...

fryszard 04-04-2015 09:23

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
sama z siebie pękła czy cos jej pomogło? btw, taka szyba jest otwierana czy na stałe wklejona i tylko roleta jest ruchoma? czy jest mozliwosc odsunąć taką szybke i cieszyc sie jakby z szyberdachu? na allegro całe dachy z podsufitka chodza po 1200-1600

MAG 04-04-2015 22:36

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
Coś musiało walnąc w dach.
Jest wyraźne miejsce z którego rozchodzą sie pęknięcia.

ziomin 07-04-2015 18:28

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
Witam, mojej zonie pękł był panorama dach w dwóch miejscach:( koszt wymiany w serwisie: dach 5600zł!!! + 300zł wymiana:( na szczęście autocasco obejmuje taka szkodę:)
Na allegro widziałem używany za 500zł:)

MAG 08-04-2015 13:22

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
Taaaaaa, tyle że ten za 500 jest uszkodzony - ma zbita szybę :roll:

Tak czy siak, za 1.200-1.500zł mozna juz przedliftową panoramę trafić...




Fryszard - to jest niestety stałe szkło, tylko z roleta p-sloneczną.
Fajnie byłoby mieć taka odsuwana jak w kombiakach czu suv'ach BMW - duża panorama z mozliwościa odsuwania i odchylania jednej części ...

ziomin 08-04-2015 20:35

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
Fachowcy od wklejania szyb przestrzegali mnie że używka może popękać w czasie wklejania lub niedługo po:( coś z naprężeniami:( podobno szyba jest cienka ok.3 mm? W serwisie przekonywali ze nie ma znaczenia czy nowa czy używka;) tylko na używaną nie dają gwarancji:)

MAG 15-06-2015 15:46

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
Odgrzeję temat, bo w przyszłym tygodniu przyjeżdżam do Polski i musze zająć się wymianą tego pękniętego dachu.

Czy demontaż podsufitki i późniejszy montaż (po wymianie panoramy) to skomplikowana zabawa?

Pytam, bo mam oferte na wymianę dachu za 1.000zł (dach używka plus wymiana) ale pod warunkiem, że przyjadę autem z już zdemontowaną podsufitką

MAG 03-07-2015 10:18

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
No i "mała" skucha - okazało sie, że ten niby dach do S-Max'a był do Galaktyki ...

Nikt nie chce wysyłać samej panoramy, a z kolei jechać w Polske z przyczepą żeby go zapakować do Gdańska to też kiepska impreza, stąd pytanko:
Czy dach od polifta pasuje do przedlifta?

Wiem że inaczej są "przyciemniane" te dachy, ale czy same mocowania sa takie same? Po oklejeniu wewnętrznej strony folią do szyb (i tak chcę trochę przyciemnic dach) jesli sam system mocowania byłby identyczny to czy dałoby rade go załozyc?

latar 03-07-2015 11:36

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
...aaaaale w polifcie jest jedno wielkie okno a nie dwa mniejsze.

MAG 03-07-2015 19:55

Odp: Wymiana panoramy w przedlifcie.
 
Wiem, ale dach i tak jest cały szklany - w przedlifcie jest tylko inaczej zaczerniony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.