Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134888)

szczepulek 08-07-2011 16:01

Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
Witam, posiadam Fiestę z 2000r w wersji Ghia 1.25

Jadąć dziś w deszczu włączyłem wycieraczki z przecieraniem czasowym, manetka w dół. Ku mojemu zaskoczeniu w jakiś sposów reguluje się odstępami miedzy przecieraniem... tylko w jaki sposób? nie ma pokrętla nic z tych rzeczy a w jakiejs kombinacji załaczają się co 2, 5 15 sekund..

moje podstawowe pytanie. czy rozpracował to ktoś?

stasiek49 09-07-2011 10:52

Odp: Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
np. właczasz i wyłaczasz po 3sek,załaczasz-wycieraczki pracują co 3sek,

szczepulek 28-07-2011 19:48

Odp: Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
Cytat:

Napisał stasiek49 (Post 1680400)
np. właczasz i wyłaczasz po 3sek,załaczasz-wycieraczki pracują co 3sek,

to pytanie czy stwierdzenie ? :) ale sprawdze to.

JoeMix 29-07-2011 07:09

Odp: Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
Jak masz mikroprocerorowy przekaźnik to stwierdzenie, jak zwykły na tranzystorkach to czasu się nie da regulować

michra 03-08-2011 20:20

Odp: Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
ja mam z 99 i działa jak pisze stasiek49. Efekt jest taki, że przełącznik na dół i gdy już mi się szyba zapryska wymuszam wycieraczki dźwignią góra dół i później co tak sam czas wycieraczki przecierają.

szczepulek 04-10-2011 18:52

Odp: Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
cos w tym jest :) zastanawia mnie dlaczego nigdzie w instrukcji nie ma zadnej informcji na ten temat ?

JoeMix 04-10-2011 20:35

Odp: Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
Przekaźnik, zwykły analogowy nie ma regulowanego trybu pracy,,, aby było to o czym piszecie, musi być wersja mikroprocesorowa,,,

szczepulek 04-10-2011 22:07

Odp: Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
być może i taki jest , zważywszy że jest to wersja przejściowa po liftingu, i ma kilka innych rzeczy nie widocznych na pierwszy rzut oka w porównaniu do mk4, choćby same zegary/liczniki - niby tak samo wygladają jak te z fiest pum eskortow z 1998 r a jednak posiadaja tylko 1 kostke i nie występuje tam linka prędkościomierza.. jest wysylany sygnal VSS czy tak jakos.. Bo jak inaczej wytlumaczycie mi że jade samochodem, i raz mam wycieraczki co 3 sek, raz co 5, a innym razem co 10 sek. jezeli bylo by cos uszkodzone to by nie dzialaly wogole. albo nonstop :)

JoeMix 06-10-2011 08:04

Odp: Wycieraczki, prędkość - jak reguluje się?
 
Cytat:

Napisał szczepulek (Post 1717125)
jezeli bylo by cos uszkodzone to by nie dzialaly wogole

Czy będzie wersja cyfrowa czy analogowa przekaźnika to może się uszkodzić tak, że będzie nieregularny odstęp czasu odmierzać,,,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.