Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] brak isofix (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98617)

szczytt 25-04-2010 08:57

brak isofix
 
Właśnie chciałem zamontować nowo kupiony fotelik dziecięcy w S-Maxie a tu Zonk. Nie ma uchwytów isofix, choc na fotelach jest metka na ktorej wyraznie jest napisane isofix.

Czy to mozliwe? Myslalem, ze isofix jest w standardzie?

Samochod jest z drugiej ręki. Może ktoś wymontował te uchwyty?

Myslicie, ze cos takiego bedzie pasowac:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szczytt 25-04-2010 09:56

Odp: brak isofix
 
Tak, mam właśnie taką bazę, ale nie ma do czego jej przyczepić....

BTW. W występują też foteliki dla starszych dzieci z systemem isofix.

jojojo 25-04-2010 13:18

Aż niemożliwe. Wsadź palec i poszukaj takiego drucianego pałączka. Jeżeli nie ma to dziwna sprawa. Może ktoś je wymontował przy okazji demontażu/montażu siedzeń. Jeżeli nie ma, to niemal pewne, że ktoś przy tym majstrował.
Tylko po co...?:(

A jeżeli rzeczywiście nie ma, to chyba to co znalazłeś będzie dobre. Rozstaw jest standardowy, więc jeżeli masz same otworki od isofix w fotelu, to musisz to wkręcić pomiędzy siedzisko a oparcie i będzie git. A uchwyt do kotwiczenia z tyłu foteli masz? Jeżeli tak, to znaczy, że z fabryki raczej wyjechał kompletny.
A może ten uchwyt na allegro, to demontaż z Twojego?

szczytt 25-04-2010 13:56

Odp: brak isofix
 
Uchwyt do kotwiczenia mam w skrajnych tylnych fotelach.

Isofixa nie mam z zadnym z nich.

Wydaje mi sie ze wszystkie samochody w EU po 2006 musza miec isofix.

Moze poprzedniemu wlasicielowi przeszkadzaly te uchwyty?

be_rcik 25-04-2010 19:21

Odp: brak isofix
 
Cytat:

Napisał szczytt (Post 1422462)
Nie ma uchwytów isofix, choc na fotelach jest metka na ktorej wyraznie jest napisane isofix.

Czy to mozliwe? Myslalem, ze isofix jest w standardzie?

[/url]

Obstwiam, że jest, tylko go nie możesz znaleźć.
Dotychczas w samochodach które widziałem, ISOFIX był łatwo widoczny i dostępny. W Smaxie jest dosyć mocno ukryty głęboko pod tapicerką. I jest stosunkowo w środku a nie na zawnątrz fotela.
Pomacaj dokładnie, są takie pionow dwie szpary w środku fotela, wsadz palec i wyczujesz drut, z drugie strony drugi drut.
Moim zdaniem wymontownie Isofixa jest irracjonalne.

Tak na marginesie, wsadzenie fotelika w isfox w Smaxie zawsze zajmowało mi chwilę.

szczytt 27-04-2010 18:23

Odp: brak isofix
 
Cytat:

Napisał be_rcik (Post 1422929)
Obstwiam, że jest, tylko go nie możesz znaleźć.
Dotychczas w samochodach które widziałem, ISOFIX był łatwo widoczny i dostępny. W Smaxie jest dosyć mocno ukryty głęboko pod tapicerką. I jest stosunkowo w środku a nie na zawnątrz fotela.
Pomacaj dokładnie, są takie pionow dwie szpary w środku fotela, wsadz palec i wyczujesz drut, z drugie strony drugi drut.
Moim zdaniem wymontownie Isofixa jest irracjonalne.

Tak na marginesie, wsadzenie fotelika w isfox w Smaxie zawsze zajmowało mi chwilę.

Rzeczywiście jest :oops:

Z...scie dobrze jest zamaskowany. Szukalem w szparze pomiedzy siedzeniem a oparciem, a on jest w oparciu.

Dzięki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.