Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63696)

Runo 04-03-2009 21:27

lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
Witam, mam takie pytanie, jeżdżę focusem 1,8TDDi i mam pytanie, przy ruszaniu szczególnie pod górę czasem zaczyna szarpać jak zmienię bieg na 2kę to przestaje czasami przestaje na jedynce, przyczyną nie jest moje niewyczucie auta :) auto ma przejechane aktualnie 158tyś ale nie znam jego historii tak całkiem :) przyczyną może być sprzęgło na wykończeniu? czy może być coś innego?

piotrek 74 05-03-2009 12:08

Odp: lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
sprzęgło jak pada to się ślizga a szarpnięcia wynika z tego że jeszcze nie weszła do końca dwójka a ty puszczasz sprzęgło (te skrzynie nie lubią szybkiej zmiany biegów przy większych obrotach)

Runo 05-03-2009 12:45

Odp: lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
ale przeciez napisałem ze przy ruszaniu to występuje, a nie przy zmianie biegu, i po wlozeniu 2ki wszystko ustaje

jagrall 05-03-2009 13:03

Odp: lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
sprawdź poduszkę pod silnikiem, możesz mieć zerwaną.

Henio80 05-03-2009 13:04

Odp: lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
Moja foczka również czasami tak ma na 1 i 2 biegu ale tylko na zimnym silniku przy ruszaniu-później jest ok. także nie wiem co jest tego przyczyną.Przebieg 160tyś

piotrek 74 05-03-2009 13:10

Odp: lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
w takim razie to może być sprzęgło a konkretnie docisk ale chyba że problem jest w przegubach +łożyska

Pietro71 06-03-2009 08:19

Odp: lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
Mysle ze dobra metodą byłoby zapalic autko i pozostawic je az sie rozgrzeje silnik a nie od razu w pędzel ,kazde autko zimne będzie szarpac w jakis sposób .

Dinar 06-03-2009 14:21

Odp: lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
Cytat:

Napisał Runo (Post 1104995)
przy ruszaniu szczególnie pod górę czasem zaczyna szarpać

Takie objawy są przy zużytej tarczy sprzęgła - popękane sprężyny amortyzujące,osłabione mają luz w gnieżdzie,zabrudzona tarcza pyłem z okładziny.

piotrek 74 06-03-2009 18:09

Odp: lekkie szarpanie przy ruszaniu? sprzęgło się kończy ?
 
Runo>za czym weźmiesz się za sprzęgło=$$$ jedz na szarpaki i przynajmniej tam wykluczysz zawieszenie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.