Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Mondeo 1.8 td nie gasnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89668)

davideee 24-01-2010 16:05

Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
Witam i na poczatek z gury przepraszam za wszystkie bledy ortograficzne ale jestem miestkanicem od mlodych lat mieszkanicem austri i po polsku pisze jak pisze :/
Zaczynijmy od poczatku jestem szczsliwym posiadaczem forda mondeo 1.8 td endura de autko jest w rodzinie od nowosci pierw mial go ojciec przez 10 lat od 3 mam go ja zawsze dbane serwisowane ale niestety poniewaz ze zakupilem nowe auto fordziak stal przez 6 miesiecy :/ w garazu przet wyjazdem na urlop okazalo sie ze moj nowo zakupiony samochud po przejechaniu 15 tys km ma do wymiany sprzeglo i na wakacje musialem pojechac mondziakiem wymienilem olej filtry i wyjechalem w ciagu 14 dni zrobilem 3 tys km ale niesty wracajac bylem zmuszony zatakowac na malym CPNie w chorwacji i autko po przjechaniu 50 km zaczelo przerywac i zgaslo :/ niestety laweta az do austri :( w austri po sciagnicu wezyka idacego od filtra paliwa do pompy znalazlem male kamyczki :/ po wyczyszczemniu calego uladu mondziak zapalil ale niestety nie gasnie:(
Poczatkowo myslalem to tylko elektro zawor i po problemie zakupilem ze szrotu
i jak chcialem zabrac sie za wymiane zaowazylem ze w mjescu gdzie byl umieszczony elektro zawou w aucie na szrocie umnie jest dekiel i wszystko wyglada calkiem inaczej:( tatmten elekrto zawor byl z mk1 ja mam mk2 endura de i teraz co mam zrobic zeby auto znwou gaslo wymina calej pompy?? niespieszy mi sie poniewaz i tak go nieuzywam ale mam do niego setymet i napewno nigdy go niesprzedam:)
Dodam tylko ze atko ma przejechane 327tys km i do tej pory nigdy niekogo z nas niezawiodlo
I takie drugie pytanko co przy tym przebiegu przydalo by sie zrobic przy autku i czego moge sie spodziewac co moze sie posypac??

KojoT6510 24-01-2010 16:49

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
To pozostaje kupic elektrozawor do mk2 i wymienic cala pompa nie jest konieczna a co moze sie sypac tego nikt nie przewidzi przebiegu juz ma troche ale jezeli byl serwisowany zawsze na czas to bedzie dlugo jeszcze jezdzic ;)

davideee 24-01-2010 16:53

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
Tak ale czy elektrozawor do mk2 czeba jakos programowac czy cos a tak wogule gdzie go znajde ?

davideee 24-01-2010 16:54

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
a jeszcze jedna zecz teraz autko stalo dwa tygodnie na podwurku bylem dzisiaj na przejazdzce i jak hamuje wibruje i czuje stukanie pod pedalem hamulca:/

Piroman 26-01-2010 13:18

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
Temat juz wałkowany sporo razy :D U mnie w mondeo takze :D Tu masz link gdzie jest moj post, a w nim jest wszystko napisane co i jak :D [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Ps. Mam pytanko :D Kiedys jezdzilem do wiednia po autka tak hobbystycznie ( mam tam rodzine wiec korzystam ile moge ;P ) , lecz na chwile obecna nie moge znalezc zadnego konkretnego autka w rozsadnych pieniadzach, szukam na stronkach www np autoscout, gebrauchtwagen itp. Nie orientujesz sie moze czy sa jakies gieldy samochodowe w okolicy ? ( nie chodzi mi tu o te pseudo komisy turasów za wiedniem, zespawane z siatki ogrodowej xD ) Lub jakies inne strony www ?

uro2 26-01-2010 14:52

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
wibracje to abs-tak ma być.Z tego co piszesz to wygląda na pompę lukasa.Elektrozawór jest pod tym dekielkiem.Albo demontaż pompy albo zabawa szlifierką kątową.Ja mam mk1 i też taką pompę.Jak będziesz kupował elektrozawór to kupuj do konkretnej pompy a nie do modelu.

davideee 26-01-2010 17:24

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
PIROMAN- zalezy o jakie azta ci chodzi ja nieuznaje tych psedo komisow bo to niema sesu to same auta bite lub kabinowane jak sie kupuje to jest taka gazeta BAZAR sie nazywa tam znajdziesz auta od autryjakow a jak od austryjka to i pewne i nie cofany licznik czesto w niej sie oglaszaja prywatn8i ludzie i mozna trafic okazje sam handluje autkami to wiem co nie co :)

davideee 29-01-2010 11:41

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
jeszcze jedno pytanko co do elektro zaworu czy czeba jakos go programowac po wymianie czy bedzie odrazu brykal?? :)

DŁUGIGIERI 29-01-2010 11:56

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
Jeżeli Kupisz Odpowiedni zawór to nie trzeba go w żaden sposób programować :-)

Piroman 29-01-2010 14:45

Odp: Mondeo 1.8 td nie gasnie
 
Nic nie trzeba programowac, kup zaworek bez immo bo takiego mondeo juz nie kradna, a przy okazji zaoszczedzisz kilka Euro, i zrob tak jak ja ci pisalem sposob juz sprawdzony dziala w 3 mdo :D

no BAZAR to pamietam jak chcialem kupic BMW e36 coupe, ale niestety te ogloszenia w ktorych wyczytalem ze autko jest igła, prowadzily mnie za wieden do tych pseudo komisow Turasów :D . A moze cos wiesz o jakims A4 1.9 TDi lub 1.8T ew. Passacie B5 z tymi samymi motorami :D ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.