Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wymiana napinacza paska wieloklinowego 1.6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165370)

pietrasnet 10-09-2012 00:38

wymiana napinacza paska wieloklinowego 1.6
 
Witam

Chciałem wymienić napinacz paska wieloklinowego przy silniku 1.6. Po obejrzeniu zauważyłem, że do napinacza przymocowana jest pompa wspomagania.

Czy przy wymianie trzeba rozłączyć pompę wspomagania, czy da radę odkręcić wszystkie śruby bez jej rozłączania (chodzi mi zwłaszcza o śrubę pod metalowym przewodem prowadzącym do pompy)?

Jak najlepiej się do tego zabrać?

Z góry dzięki za pomoc

kajo696 10-09-2012 08:06

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
Nie musisz wymieniac całego napinacza, wystarczy wymienic rolke z lozyskiem. Wtedy demontaz nie jest konieczny.

Kamils37 10-09-2012 10:02

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
Hmmm a czy pompka wspomagania nie jest z przodu na dole, za zderzakiem? A napinacz na górze z lewej strony z tyłu komory silnika? To chyba nie jest razem połączone? (przy wymianie pompki nie trzeba wyjmować napinacza, więc chyba w drugą stronę też to tak działa) Jeśli się mylę to przepraszam.
I zadam jeszcze pytanko, przy wymianie pompki złota rączka powiedział że mam do wymiany napinacz bo pasek na nim nie chodzi tylko się ślizga, pojechałem do sklepu i kupiłem samą rolkę, to powiedział że nie ma co samej rolki wymieniać, ale tu nie jest tak jak np w escorcie że cały napinacz był na sprężynie, więc gdyby się sprężyna wyrobiła to już by nie naciągała paska, a tutaj napinacz stoi sztywno, i chyba pasek naciąga się podczas dokręcania rolki? Więc pytanko: Czy wymiana samej rolki coś da, gdy podobno napinacz nie chodzi tj powinien?
Pozdrawiam

korek007 10-09-2012 10:12

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
Cytat:

Napisał Kamils37 (Post 1874682)
Hmmm a czy pompka wspomagania nie jest z przodu na dole, za zderzakiem? ...Czy wymiana samej rolki coś da, gdy podobno napinacz nie chodzi tj powinien?...

Witam
1) nie (miałem wymieniany napinacz, ale nie pamiętam, czy mechanik odkręcał pompę wspomagania);
2) wymiana samej rolki napinacza ma sens tylko wtedy, gdy skończyło się tylko łożysko rolki.
Pozdrawiam.

Kamils37 10-09-2012 16:12

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
Dzięki za odp lecz bardziej mi chodzi jak on działa w focusie? Jeśli jest sztywno przykręcony (mam taki wrażenie)? To chyba odpowiedzialna za napięcie paska jest tylko i wyłącznie rolka? Chyba że się mylę
Pozdrawiam

korek007 10-09-2012 17:20

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
Cytat:

Napisał Kamils37 (Post 1874782)
..To chyba odpowiedzialna za napięcie paska jest tylko i wyłącznie rolka? ...Pozdrawiam

Nie widziałem wnętrza, ale inni pisali że tam jest jakaś sprężyna odpowiedzialna za naciąg paska. Wymiana samej rolki w temacie naciągu nic nie da.

Ślęczek 10-09-2012 19:07

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
Napinacz paska wieloklinowego przykrecony jes tymi samymi śrobami co pompa wspomagania ukladu kierowniczego, na dole pod zderzakiem jest kompresor klimy SZUKAJ TIS MASZ OPISANE.

Kamils37 10-09-2012 21:55

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
@Korek- dzięki za odpowiedź :)

@Ślęczek- wymieniałem pompę od wspomagania i wiem że jest na dole za zderzakiem, klimy nie mam więc to na pewno nie kompresor :) Więc jeśli miałem wyjętą pompę bez napinacza, to można wyjąć napinacz bez pompy

Pozdrawiam

http://zapodaj.net/bd38557b847c4.jpg.html

http://zapodaj.net/c7564e1df64cc.jpg.html

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tu opisana wymiana, bez ściągania pompy, z książki "Sam Naprawiam"

Pozdrawiam

pietrasnet 10-09-2012 23:00

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
Ja mam wersję focusa ze wspomaganiem i klimatyzacją. W innych wersjach silnikowych i wyposażenia układ wygląda zapewne inaczej.U nie kompresor od klimatyzacji jest z przodu, a napinacz i pompa wspomagania z tyłu silnika. Pompa jest nad napinaczem i wygląda na to że jest do niego przykręcona, a sam napinacz jest przykręcony do bloku silnika, więc myślę, że bez ruszania pompy się nie obejdzie. Pompa do napinacza jest przykręcona czterema śrubami.Chodzi mi właściwie głównie o jedną śrubę od pompy, która jest trudno dostępna i znajduje się pod metalowym przewodem, czy ożna ją jakoś odkręcić nie zdejmując tego przewodu i nie demontując całkiem pompy?

korek007 11-09-2012 10:53

Odp: wymiana napinacza paska wieloklinowego (1.6)
 
W samochodach z silnikiem 1.4 i 1.6 bez klimy pompa wspomagania jest z przodu, poniżej alternatora.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.