Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104957)

bongo 19-07-2010 08:50

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
Przetestowałem wszystkie możliwe stacje/marki na rynku (z szyldami i bez, ze ślicznymi dziewczętami, a także z pryszczatymi gnomami za kasą. I powiem szczerze że to jeden pieron. A paliwa premium to ściema. Nikt nic nie zauważył, korzyści zero, a portfel coraz chudszy. A żeby było weselej to kiedyś przez Verve w zimie miałem problemy z odpalaniem. Od tamtej pory jeżdżę tylko na zwykłym ON. A od pewnego czasu tankuje tam gdzie jest najtaniej. Spalanie bez zmian (zawsze tankuje pod sam korek i zeruję licznik, a później kalkulatorkiem obliczam (7,4 l/100km).
Ostatnio na bio z bliskiej jeżdżę. Spalanie jakby wyższe o litr, ale wyniki nie są jeszcze zbyt miarodajne bo non stop na klimie teraz jeżdżę i dodatkowo zacząłem pompe rególować więc za moje wyniki spalania na bio nie odpowiadam.

PS. Na BP nie tankuję, bo mają paliwa uszlachetniane solą morską :619: :P

Ketling 19-07-2010 11:37

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
He he, i tak to testowanie się kończy, pojeździsz, pokombinujesz a i tak lądujesz na najtańszej stacji i zależnie od miasta jest to ... coś tam... Przy czym w moim rozumieniu stacja najtańsza to wcale nie ta, która sprzedaje mieszanki kwasowo-opałowo jakieś tam, bo z tego co zauważyłem to na tych małych stacjach z paliwem niewiadomego pochodzenie ceny są prawie takie jak zwykły on w orlenie czy lotosie więc...
Krótko mówiąc trzeba sobie znaleźć swoja i tej się trzymać.
Pozdrawiam

PS bongo,a te 7,4 to spalanie w jakim cyklu, mieszanym? bo mój na klimie w mieszanym to tak pali zwykłego ON

bongo 20-07-2010 13:49

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
Cytat:

Napisał Ketling (Post 1476787)
PS bongo,a te 7,4 to spalanie w jakim cyklu, mieszanym? bo mój na klimie w mieszanym to tak pali zwykłego ON

7,4 l/100km to mój średni wynik na zwykłym ON oraz na paliwach premium (dlatego według mnie to jeden szajs). Cykl mieszany. Praktycznie 50/50 miasto/trasa. Jest to wynik spalania przy wyłączonej klimie.
Obecnie bez klimy nie da się wytrzymać, więc używam (w sumie po to jest:P ) i jednocześnie na biodiesla się przerzuciłem. Jeszcze nie mam wyników spalania bo miałem pare wyjazdów w trasę autostradą, a tam jadę ile fabryka dała (choć za dużo to nie dała :< ), więc spalanie poszło w górę i wynik nie jest miarodajny. Konkretne wyniki wyjdą mi po wyjeżdżeniu paru baków.
Dodam, że mam niestety tylko 70KM oraz popsuty silniczek podnoszenia obrotów biegu jałowego zimnego silnika (podnosi też obroty gdy włączona jest klima). Przez to po włączeniu klimy auto ma niższe obroty o ok. 100 obr./min. i jest strasznie mułowate, co jak podejrzewam potenguje spalanie...

PaBlLoO90 21-07-2010 14:08

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
Cytat:

Napisał Corleon (Post 1475245)
no i tu się mylisz. Jak już pisałem wcześniej kumpel już dłuuuuuuuuuuuugo tankuje w Auchan(hipermarket jakby nie patrzeć), ma silnik TDCi(więc delikatny) i nic się nie dzieje, a silnik jak nówka po 4 latach użytkowania.
Skąd u Ciebie takie przekonanie, że na hiper... nie można tankować?? Bo ktoś tak napisał?? Ja napisze teraz...NIE TANKUJCIE na BP, Statoil, Lotos, Shell, i wielu innych bo tam mają rozlewnie syfu!!!! I co?? Faktycznie tak jest??
Po prostu dzieci neo zaczną to powtarzać wszędzie na forach i będzie taki sam skutek jak z hipermarketowymi stacjami paliw.
Pamiętaj, nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie. Bo gdyby ludzie pisali samą prawdę to już dawno byłby koniec świata...

Jeszcze jedno Pabiloo90...z Twojego nicku wynika, że masz dopiero 20 lat. Faktycznie, masz duuuużo do powiedzenia w tym temacie. Pojeździj tak z 10 lat i dopiero wtedy na podstawie WŁASNEGO doświadczenia wypowiadaj się.

Pozdro

Nie pisalem dlatego , że tak przeczytalem , lub mam takie "widzimisie".
Dla przykladu , kolega kupil bardzo dobrze chodzące SDI, i po 2 miesiącach tankowania w "hiperstacji" padla mu pompa wtryskowa. To nie jeden przypadek, o którym jak wcześniej mówilem NIE PRZECZYTALEM, co z góry zakladaleś.

PS :
Cytat:

Jak już pisałem wcześniej kumpel już dłuuuuuuuuuuuugo tankuje w Auchan
Cytat:

Na podstawie WŁASNEGO doświadczenia wypowiadaj się
Jak widać sam nie opisujesz wylacznie wlasnych doświadczeń.

Cytat:

Pamiętaj, nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie. Bo gdyby ludzie pisali samą prawdę to już dawno byłby koniec świata...
Rozszyfrowaleś mnie :D i Duuuuuuuużo możesz o mnie powiedzieć .
Z calego szacunku, każdy sądzi sam po sobie, zapewne masz większe doświadcznie jako kierowca , ale chyba troche się zagalopowaleś.

Ketling 21-07-2010 14:24

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
Cytat:

Napisał bongo (Post 1477570)
Dodam, że mam niestety tylko 70KM oraz popsuty silniczek podnoszenia obrotów biegu jałowego zimnego silnika (podnosi też obroty gdy włączona jest klima). Przez to po włączeniu klimy auto ma niższe obroty o ok. 100 obr./min. i jest strasznie mułowate, co jak podejrzewam potenguje spalanie...

O ja Cię.... dokładnie jak u mnie. Właśnie mam się zabierać za wyjęcie tegoż silniczka i przeczyszczenie, jeśli dam radę...
Dzięki za odpowiedz, pozdrawiam

Dragonfly 22-07-2010 12:28

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
Cytat:

Napisał Ketling (Post 1476787)
Krótko mówiąc trzeba sobie znaleźć swoja i tej się trzymać.

Jestem dokładnie tego samego zdania. Ja od kilku lat tankuję na Bliskiej. I nikt mnie nie namówi na testy.

byq84 29-07-2010 12:36

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
Kiedyś zatankowałem moje Saxo 1.5D na Carefourze efekt - totalny muł i zrobione 650 km gdzie na Lukoil robiłem 850 km :)

To_Ja_L45Y 29-07-2010 20:54

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
W przypadku benzyny sprawa wydaje mi się być prosta. Jeśli ma się niewysilony silnik bez dziwnych wynalazków to się leje gdzie najtaniej i jedzie. Np przez mój rodzinny garaż przewinęło się łącznie 4 Volvo, wszystkie PB, i obojętnie gdzie by się ich nie tankowało, w żadnym z nich nie było problemów spowodowanych paliwem.
W firmie było dużo Polonezów Trucków, parę Transitów, MB 207D i jeszcze parę innych , wszystkie wolnossące diesle, i tak samo - lejesz byle co a one i tak jeżdżą.
Ja osobiście, słysząc opinie że TDCi są wrażliwe na jakość paliwa, wolę tankować na sprawdzonych stacjach. W Płocku tankuję na zep-mocie i mimo, że to taki okoliczny noname, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Poza Płockiem tylko markowe stacje - głównie Orlen, Bliska i Statoil. Pewnie mógłbym spróbować, czy na tańszych stacjach też będzie bezpiecznie tankować, ale wolę te parę zł na baku przepłacić niż w środku polski nagle stanąć z rozpierdzielonym samochodem. Uważam, że jak dbasz tak masz więc lepiej mondziaka na siłę ścierwem nie karmić.
Reasumując: stare diesle-praktycznie gdziekolwiek, te nowsze, bardziej zaawansowane-na sprawdzonych stacjach albo przynajmniej stacjach sprawdzonych marek.

Golm 22-08-2010 18:25

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
Podzielam zdanie niektórych osób, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi w tym temacie bez dokładnych i wszechstronnych testów.
Moim zdaniem nawet na najlepszej stacji (jakiejś tam marki) można zatankować byle co i odwrotnie, na no name'ach bardzo dobre paliwo.
Niestety nie mam nikogo ze znajomych pracujących na stacjach i nie wiem, jak to jest z obrotem paliwami.
Wcześniej jeździłem passatem B4 (1.9 tdi) i ten silnik akceptował każde paliwo, więc tankowałem najtańsze (nigdy nie zauważyłem różnic w spalaniu i mocy silnika). Teraz trochę się boję i leję tylko na markowych (choć to pewnie tylko oszukiwanie siebie, że paliwo jest tam lepsze).
Kiedyś na stacji Neste w Szczecinie zapytałem całkiem przypadkową osobę, która tankowała ON do swojego passata b5 (też z delikatnymi ponoć silnikami na złe paliwo) na temat tego paliwa na tej stacji. Facet powiedział, że od 5 lat tankuje tylko tutaj i nigdy nic się nie działo z jego samochodem... to jest chyba w miarę rzetelna informacja na temat danej stacji...
Jestem coraz bardziej przekonany, że na stacjach bez pracowników (w tym Neste i hipermarketowe) paliwa po prostu nie ma kto "chrzcić", a tym samym jest pewniejsze.
Zastanawiam się też jak to jest na prawdę z paliwami o rzekomo podwyższonych walorach (mniejsze spalanie, więcej mocy itp). Nigdy ich nie tankowałem, ale mam wrażenie, jak to ktoś już tutaj napisał, że te paliwa, to tak naprawdę tylko lepsze samopoczucie kupujących, że bardziej dbają o swoje silniki.
Podziwiam, też tych, którzy po jednorazowym zatankowaniu paliwa na jakiejś stacji są w stanie od razu jednoznacznie powiedzieć coś złego lub dobrego na temat paliwa, spalania itp. Przecież to tylko wasze subiektywne oceny. Aby tak kategorycznie ocenić paliwo trzeba by było wiele kilometrów tym samym samochodem w tych samych warunkach, co tak na prawdę jest niewykonalne. Nawet ta sama droga jest za każdym razem inna (inne warunki pogodowe, nasilenie ruchu, nasza obsługa samochodu, itp.) i nasz samochód po przejechaniu kolejnych kilometrów też już jest "innym" samochodem.
Poza tym, nawet jeżeli taki test by powstał, to będzie tylko wiarygodny dla jakiejś konkretnej partii paliw. Nigdy nie wiadomo, co zrobi właściciel/ajent na swojej stacji paliw z paliwem dostarczonym przez danego dystrybutora, a to tak na prawdę decyduje o jakości tankowanego przez nas paliwa.


Tak, czy inaczej życzę wszystkim tylko dobrego paliwa!!!

karlos50 02-12-2010 18:44

Odp: Olej napędowy diesel najlepszy - jaki i skąd?
 
wszyscy pisza "zwykły diesel" ale np na Orlenie mamy 2 rodzaje ON
-Verva
-biodiesel

na moje pytanie pan ze stacji odpowiedział że w bio jest domieszka oleju rzepakowego ... pytanie ile % jest tej domieszki ???

w instrukcji do mojego C-Maxa jest napisane >>>> "Możesz stosować olej napędowy z dodatkiem do 5 % biokomponentów (RME - bio diesel)." ciekawi mnie, więc czy spokojnie mogę lać biodiesla do swojego nowo nabytego C-Maxa ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.