Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana regulatora napięcia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108297)

dario200 26-08-2010 15:42

Wymiana regulatora napięcia
 
Witam wszystkich. Takie pytanko mam do was koledzy i koleżanki. Czy do wymiany regulatora napięcia w moim autku trzeba wyciągnąć alternator czy nie?

dario200 27-08-2010 16:37

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
Panowie, czyżby nikt nie wymieniał regulatora? Jest parę postów na ten temat ale nic o wymianie.

motorek26 27-08-2010 19:17

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
jaki masz alternator jakiej firmy :?:
jeżeli bosch to da sie wykręcić

Dinar 27-08-2010 20:35

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
Prawdopodobnie trzeba wyciągnąć bo trzeba wylutować jakieś kabelki,pytałem mechanika bo też już powinienem wymienić [275tys mam] i chyba już może paść.

dario200 27-08-2010 20:36

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
Powiem ci szczerze, że nie wiem. Jest to oryginalny alternator od nowości.

motorek26 27-08-2010 20:49

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1497771)
Prawdopodobnie trzeba wyciągnąć bo trzeba wylutować jakieś kabelki

zgadza sie jeżeli jest to firmy MAGNETI MARELLI

andrzej916804 27-08-2010 21:15

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
Witam, czy tak da się wymienić sam regulator to nie jestem do końca przekonany bo jest on wbudowany w szczotkotrzymacz i stanowi jeden element za szczotkami. Aby się do niego dostać trzeba wymontować alternator z auta, jak masz klimatyzację to wykręcasz najpierw sprężarkę i spuszczasz na dół, są tam gumowe elastyczne przewody więc nic się nie stanie, dopiero wtedy jest dostęp do mocowania. Jak rozkręcisz to sprawdź stan wirnika i komutatora bo w moim przypadku zdarty był właśnie komutator. Jak chcesz to jutro wrzuce fotki bo mam wymontowany orginalny altek.

dario200 27-08-2010 21:42

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
Będę wdzięczny za fotki.

dario200 30-08-2010 18:43

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
Witam, jestem właśnie po wymianie regulatora napięcia. To co pisał andrzej916804 jest nieprawdą no chyba, że w foczce z innym silnikiem albo został naciągnięty na koszta. W ogóle nie trzeba wymontowywać alternatora a tym bardziej sprężarki. Trzeba zdemontować intercooler i to wszystko. Odkręcamy plastikową osłonę regulatora, która przykręcona jest na czterema nakrętkami a następnie odkręcamy regulator. Nic nie trzeba lutować jak ktoś wcześniej wspominał. Całość zajęło mi ok. godziny.

andrzej916804 31-08-2010 14:34

Odp: Wymiana regulatora napięcia
 
5 załącznik(i)
Witam co do tego naciągania to bez przesady, mam zdrowe ręce i sam sobie wymieniłem, zresztą żadna polityka. Takiego sposobu nie próbowałem bo w moim przypadku nic by to nie dało. Wrzucam kilka zdjęc coby jakieś odniesienie do tematu było :027:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.