Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Skaczące obroty - co może być powodem? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=161270)

Seweryn220 07-07-2012 21:15

Skaczące obroty - co może być powodem?
 
witam
moj problem to obroty, mam focusa c-maxa 1.8 duratec z 2004r.
jak zapale i sie zagrzeje jest ok obroty sa takie jak powinny ale jak tylko ruszam wrzucam pierwszy bieg 2000 obr. i jak mam wrzucic drugi to obroty staja w miejscu. rowniez jak dojezdzam do swiatel to obroty rosna same do 2000 a pozniej do 900 i jest ok. dzisiaj wyczyscilem przepustnice bo jak ja odkrecilem to byla zabrudzona po skreceniu jest jeszcze gorzej obroty nawet gdy stoi zapalony to skacza. a gdy dojezdzam do swiatel to dochodza nawet do 3000. pomocy co to moze byc????

leonov 08-07-2012 17:31

Odp: skoki obrotow
 
Poszukaj tematów o EGR

tomtomasz 08-07-2012 21:23

Odp: skoki obrotow
 
spokojnie... po czyszczeniu przepustnicy przez jakiś czas obroty chodzą trochę dziwnie bo trwa kalibracja... pojezdzij troche i zobacz czy cos sie zmienia...

obejrzyj dokładnie układ dolotowy czy nie łapie "lewego" powietrza... no i świece warto wymienić...

do kompa warto podłączyć bo może ma zapisane jakieś stare błędy.. może jakieś problemy z pedałem gazu (potencjometr)...

powodzenia

Seweryn220 09-07-2012 17:16

Odp: skoki obrotow
 
witam
bylem dzisiaj na kompie i pokazalo blad P0603 moze wiece co to znaczy???
bo gosc mi powiedzial ze nie ma usterki mechanicznej a prawdopodobnie winna tkwi w oprogramowaniem ja sie nie znam i jakos nie chce mi sie w to wierzyc.
jeszcze jak sprawdzal to zdjal ta rure gumowa co idzie od filtra do przepustnicy i dodajc gazu patrzal jak ta klapka chodzi i jak dodalo sie gazu to sie otworzyla puszczajac gaz lekko sie zamknela a po chwili calkiem, jakby sie przycinala. to tyle co wiem bede wlczyl dalej . Dzieki za odpisanie

tomtomasz 09-07-2012 22:41

Odp: skoki obrotow
 
może to coś pomoże ale... ja przy czyszczeniu swojej przepustnicy zerkałem jak ona pracuje...

w trybie spoczynku (wyłączony zapłon) jest lekko uchylona... po włączeniu zapłonu się zamyka i płynnie pracuje podczas wciskania pedału gazu...

tak to działa u mnie.. sprawdzałem to sam nagrywając film telefonem :D

internet mówi że ten błąd to błąd ECU... więc może ma rację...

pamiętaj, że ta przepustnica nie ma silnika krokowego... wolne obroty są sterowane przepustnicą... co za tym idzie po pełnym zamknięciu silnik powinien zgasnąć..

powodzenia

Seweryn220 19-07-2012 21:15

Odp: Skaczące obroty - co może być powodem?
 
Witam ponownie
nareszcie doszlem co bylo przyczyna falowania obrotow:lol: po prawie 2-ow tygodniach znalazlem odpowiedniego mechanika. Sciagnal tylko rure co idzie do przepustnicy zerknal czy wogole chodzi pare razy pogazowalem pozniej wzial przytkal reke i co a samochod dalej chodzi hehe. Ciagnie lewe powietrze :) znalaz pekniety przewod wymienil i po sprawie autko jezdzi jak dawniej .

marcins25 11-09-2013 20:08

Odp: Skaczące obroty - co może być powodem?
 
co to był za przewód?

axel195 11-09-2013 22:58

Odp: Skaczące obroty - co może być powodem?
 
Witam
U mnie przy podobnych objawach był walnięty przewód od odmy do kolektora ssącego(pewnie to o ten chodzi). niestety aby go wymienić trzeba zdjąć kolektor.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.