Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Kupno Mondeo !,8 tdci vs Focus 1,8 TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=30957)

hern 29-09-2007 12:14

Kupno Mondeo !,8 tdci vs Focus 1,8 TDDi
 
Witam Wszystkich Forumowiczów. Jestem nowy ;) i rozważam właśnie zakup forda ( przebiłem sie przez stereotyp mówiący ze ford ... wort itd... Tylko pojawia sie dylemat mondeo tdci czy focus tddi oba z 2000 r. oba w wersji GHIA . Link do Mondeo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Do focusa niestety nie mam bo stoi w komisie. Pomóżcie co wybrać . Dodam ze autko ma być dla mojej powiększającej sie rodziny ( narodziny córeczki 11.10) Jakie są bolączki mondeo - na co zwracać uwagę? Wiem że pewno coś o kupnie mondeo już był i że jest opcja szukaj. Ale zanim ja coś znajdę może ktoś napisze coś przekonujacego i nie będę musiał sie sam głowić. Licząc na waszą pomoc serdecznie pozdrawiam.
--
Hern
P.S Autko w awatarze to tylko taak bo zacząłem pisać rozważając kupno focusa :)

tomnet 29-09-2007 12:34

Ja osobiście wolałbym Focusa, lepiej wygląda, lepiej będzie trzymał cenę od starego mondeo no i to nowsza konstrukcja.

janosik 29-09-2007 13:01

Focus na pewno będzie tańszy w eksploatacji. Przebieg tego mondka w linku jest mało wiarygodny.

tomiscorpio 29-09-2007 13:06

nawet nie wiedzialem ze do mk2 wkaldali tdci , myslalem ze tam bylo 1.8 td tylko

krzysieksa 29-09-2007 13:19

Z tych dwóch co napisaleś to tylko Focus :P

Mondeo mk II to konstrukcja z 1992roku wiec już trochę przestarzała :/
Focus jest konstrukcją młodszą (chyba 1997r a w 98r zaczął być sprzedawany).
Mondeo jest wieksze od Focusa ale gorzej odn iego wykonane. W Focusie jest nawet sporo miejsca jak na auto kompaktowe a silnik 1,6 100 KM w miare dobrze radzi z masa auta. (jeździlem Focusem 99r ciotki i tam siedzi sie baaaardzo wysoko - mi to osobiscie przeszkadza, gdyż jestem wysoki) Co do deski rozdzielczej ta w Focusie jest ciekawsza :)

Generalnie Focus ma spore problemy z geometrią tylnego zawieszenia co skutkuje ząbkowaniem tylnych opon (ciocia już 2 razy musiala oddawać do serwisu na ustawienei zbieżności). W Mondeo mk II zawiecha jest w miare prostacka i naprawa nie jest droga.

Jak już ktoś wyzej napisal, Focus lepiej trzyma cenę niż Mondeo mk II.

Na Twoim miejscu wybrał bym Focusa, najchętniej w wersji combi i silnikiem 1,8 benzyna :)

aha
Mondeo mk I i mk II występowało tylko w jednej wersji diesla 1,8TD. Nie było nigdy wersji TDDI czy TDCi itp.

Nawet z racji silnika to wybrałbym nowocześniejsze 1,8 TDDI 90 KM w Focusie niż przestarzałego, mułowatego i nieekonomicznego 1,8 TD 90 KM w Mondeo

thing 29-09-2007 18:07

Cytat:

Ford Mondeo.TCDI.GHIA.2000R
:fcp18 :fcp18 niedosc ze pomyli oznaczenia silnika to zle napisal :D

tak ja pisali przedemna, fokus

- nowszy
- lepszy
- ladniejszy

pozdro

hern 29-09-2007 18:41

no to mam jasność - mondeo odpada!

jagrall 29-09-2007 21:08

foka jest poprostu nowocześniejsza (wszystko silnik, zawieszenie), choć komfort jazdy będzie w mondeo napewno wyższy.

misiek 30-09-2007 08:32

na pewno mondeo jest wieksze, obszerniejsze, takze w srodku. Kmofort jazdy, no na upartego moznaby powiedziec, ze bedzie podobny.
W sumi i silniki sa o tej samej mocy, Jest jakas roznica w cenie ? Ja chyba wybralbym znow mondeo ze wzgledu na wiekkszy rozmiar, nie gorszy komfot niz w foce. Trzeba by porownac dokladnie wyposazenia i stan samochodwo.
Bo decydujacym czynnikiem wyboru aut bylby ich stan techniczny.

hern 30-09-2007 09:08

różnica jest taka ze foka kosztuje 21 tys a ten mondeo z oplatami jakieś 19,5 z tym ze foka jeździ na kolach 14 a opony 14 mam . mondeo natomiast na 15 wiec dochodzi ok 800 zł. za opony. wiec różnica niewielka. Mondeo od prywatnego importera - foka z komisu ale tez sprowadzona z Niemiec. Mondeo nie ma książki serwisowej. W zasadzie to mondeo już sobie odpuściłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.